Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

capy
20. mar 2008

ahojte. tak hlasim este sme stale 2v1. vcera mi doki na poradni nepovedal nic nove. akorat ze CS mame uz 7.

ale dnes mi tvrdne brucho,boli ma podbrusko ako pri menstuacii mozno trochu viac a ide mi to do krizov a potom to prejde. ale ako to tak pozorujem tak je to cca kazdu pol hodinku. zeby sa to konecne blizilo?

Ahoj loss: asi sa mi to uz blizi tak mi drzte palce 😀 😀 😀

miriamka
20. mar 2008

Ahojte baby,
gratulujem vsetkych co im tak pekne rastu babatka!Ja uz len 4 dni do prace a konecne MD,uz sa neviem dockat,lebo uz ma to v praci nebavi

anamor
20. mar 2008

miriamka verim ti,ze sa tesis 😉

jarka70
21. mar 2008

dobre ranko 🙂 ja sa od vcera tak zle citim mam v kuse tvrde brucho s miernymi bolestami uz mi je z toho na nic a celu noc som nespala ☹ tak cakam ci sa to rozbehne alebo este ma to prejde.

capy ako si na tom ty?

miriamka ved ti zbehnu tie dni ako voda a potom sa este mozno aj nudit budes doma pokial pride babo-mozno nie urcite sa niecim zamestanas domka 🙂

prajem vam pekne velkonocne sviatky a dnes mame aj prvy jarny denn 🙂

loss
21. mar 2008

ahojte
jarka co nemozes spinkat?
miri super uz budes domka 🙂
capy neboj myslim na teba 😉
anamor kedy ty ides na MD ja 1.4

jarka70
21. mar 2008

ahoj loss 🙂
nie celu noc som nespala furt mi tvrdlo brucho mam ho jak kamen a to od vcera ale mali kopka.
ja som uz stihla aj ist do obchodu na nakup.a teraz daco porobkat a navarit.

loss
21. mar 2008

no ja varim tiez som hore od 7h ale mam problem,vcera som bola u kadernicky a nejak to nevyslo tak mam hlavu v smutku

jarka70
21. mar 2008

tak preco?zle ta ostrihala ?

jarka70
21. mar 2008

idemja do tej slavnej kuchyni a potom satu stavim ci tu niekto je. 🙂

loss
21. mar 2008

tak dako uz pomoze len uplne kratky zostrih ☹
prid budem tu

jankapo
21. mar 2008

ahoj baby, jarka, tak ty to mas za par, urcite sa ozvi a priprav ma potom co noveho na Rastislavke... 😉
Ja som vcera depkarila, ze dusa by aj daco robila, chystala, ale telo nevladalo, ale sak svet sa nezruuti....uz mi je lepsie, siuce tazko od zaludka, ale to am celkom tesi, aspon viem ze maly je este dostatocne hore...
loss, pocuvaj, ono to vonku tak vyzera, ze aj tak aj tak ti treba ciapku na hlavu... 😉 no chapem....ja mam teraz taky "super" strih ze kazdy den musim umyt hlavu aby to nejak stalo a aj tak som ako kuriatko... 😒 no nic, snad podrastie a budem s tym vediet daco robit

loss
21. mar 2008

no jani musim nieco s tym urobit 😒

lucka0122
21. mar 2008

ahojte babulky ja som od 24.3 na MD..konecne teraz si uzivam dovolenku.....cela chrbtica ma boli je to strasne

jastericka
21. mar 2008

loss: a kde Ťa tak zle ostrihali?

daniela84
21. mar 2008

Lossik a to co za kadernicku, juj sak ved nech sa kuka ked striha. No jarka mozno uz sa pyta malinky von, ci by si este nechcela?
Ja som doma u rodkov na odychovke tak je mi fajn, ale aj mna krize bolia, a tuto noc som ani poriadne nespala, uz ma musi moj ocino sem tam suchat.
NO a vsetci znamy co ma postretavali uz horekuju akom am nizko brucho ze ci vydrzim aspon do konca aprila.
Ale tak hadam je tam malickej dobre a neponahla sa von.

jastericka
21. mar 2008

ahojte žienky, to je ale prvý jarný deň, že? Hrôzna, mne to skôr pripadá ako začiatok zimy 😀
Pred chvíľkou som bola na WC a na papieri som našla vlásoček krvavý, som sa zľakla, ale fakt veľmi málo. Od včera som taká dáka spuchnutá, manžel síce hovorí, že on to nevidí, ale ja sa tak cítim a je mi ťažko od žalúdka.
Keby to človek vedel, čo to znamená, možno to ešte nič neznamená, ale obavy sú...

danielka, lucka: aj mňa veru bolia kríže, to už tie naše miminká sú také ťažké 😅

loss
21. mar 2008

ja nie som ostrihana ja som si dala urobit slabu trvalu a som ako ovca ☹
mna krize nebolia ale zato vsetko ostatne

lucka0122
21. mar 2008

ja radsej spim abz som tu bolest prespala.....neda sa to vydrzat......a stou zahou tiez na porazenie

bejby29
21. mar 2008

Caute babulky, ja som v 32 tt a tiez ma zacal tak nahle pobolievat zaludok ☹ Je to normalne v tretom trimestri??

sandrika
autor
21. mar 2008

bejby je to normálne 😝

miriamka
21. mar 2008

Ahojte,
no ja poslednu dobu tiez problem zo zaludkom...takze zvladnem len male porcie a potom je to ok. 😉

jarka70
21. mar 2008

loss tak to ti potom trvala fajne chytla ked si jak ovecka 🙂 kup si zehlicku na vlasy a narovnas 🙂 a bude po probleme.

bejby29
21. mar 2008

Sandri diky, som zufala, nemozem nic tazke a ani vela naraz, hladam info na nete a nic sa nepise.. Prislo to tak nahle ☹

miriamka
21. mar 2008

Bajby...teda boli zaludok alebo brusko?

sandrika
autor
21. mar 2008

ja som zvracala aj so včerajšieho španátu a to až po 5 hod ako som hojedla viem o čom hovoríš ak tichutí daj si pivkona pratrovenie je to normálne bábo je už veľké ono sa to zase polepší po 36 tt keď dieťatko klesne dole do panvy

bejby29
21. mar 2008

Zaludok boli miri.. Najhorsie je to vecer, vcera som jedla fasirky a tak mi bolo tazko, ako v prvom mesiaci, myslela som, ze to pojde von ☹

miriamka
21. mar 2008

Bejby...ja som minuly tyzden vecer grcala 3krat po tom co som zjedla tazke jedlo,takze teraz uz jem len lahke aby ma to netlacilo.
A spenat som vcera ani len neriskovala

lucka0122
21. mar 2008

baby mne je strasne zle...picha od spodku chrbat ako keby som ho mala dolamany...ja neviem kolko este vydrzim....podla mna uz nie dlho ak vydrzim dake 4tzzdne budem rada....

sandrika
autor
21. mar 2008

lucka neboj a kedy si bola na kontrole? Bolo všetko ok ? U mna jeto už tiež tak že každú chvíľu mne už aj zátka odtiekla

daniela84
21. mar 2008

Sandri tak ty uz kedykolvek mozes ist co, no pekne, luki sa ponahla vonka. Mna zatial podbrusko pobolieva len sem tam a to hlavne vecer, ale vsetci mi aj tak hovoria ze mam dole brusko. Tak dufam ze to este vydrzime, lebo nechce sa mi brat malinku do podnajmU.
Lucka aj mna zvykne sem ta, pichnut od spodu, a semtam ma aj pobolieva hradza, mam taky pocit, ale dufam ze malinka to este vydrzi, dneska som boal len na maly nakup v bille co je od nas dvesto metrov, ale tak ma to unavilo. Uz sa ledva gulkam.
Som zvedava ako budem spat v noci. U nasich su take makke postele, ale dneska som po dlhom case spala aj poobede.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre