Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

vs3
25. mar 2008

ahojte babulky, aj ja mam vodnaty vytok a intimky musia byt 😉

loss
25. mar 2008

jastericka ona je uz velka a ma malo miesta tak uz sa jej moc nechce
no mas krasnu 37tt uz o tyzden mozes rodit 🙂

jarka70
25. mar 2008

ja tiez bez intimky ani na krok ☹ a cim dalej tym viac tolko kolko som v tomto tehu ich pouzila ani mozne neni-pouzila som viac ako keby som mala mrchu .akurat ze intimky.

jastericka co ti mam poslat cez ip trosku z tych mojich bolesti a priznakov 🙂 ?

baby ja mam v tej taske zbalene tie najnutnejsie veci a svokra mi povedala ze ci tam mam celu skrinu z balenu ,ved to nieje tak ako niekedy ze ti v nemocnici dali aj vlozky ///este si si sj domov nabrala//,plienky proste vsetko dnes si musis brat vserko zo sebou lebo v nemocnici uz nedaju nic :-

a este zahnojila ta ked pojdes a dvihnes totu tasku ty ta takoj porodis--to je povzbudenie 😀

aviril
25. mar 2008

Ahojte.
Má alebo mala niektorá z vás dieťa otočené zadočkom dole? A keď áno, kedy sa vám to malé pretočilo správne, teda hlavičou dole? Mám už z toho mindráky, v 29tt na sone bolo stále otočené zadočkom, ale ja by som nechcela rodiť cisarákom, raz som to zažila, stačilo. Stále cítim kopanie dole a predošlé dieťa ma kopalo do rebier.

dididi30
25. mar 2008

jarka 😀 😀 ta som sa dobre zasmiala na tej tvojej svokre.......
sak to oni tam v nemocke nic nedaju, ale ked som ja bola ,tak dali vsetko a to uz len preto,ze bola nejaka chripka ci co....este ani svoje pizamo som nemohla mat....
a tu mi toho vela netreba, bo uz aj v ten den pojdem domov aj ked budem po cisarskom ... 😖

jarka70
25. mar 2008

tak to aj chcem ist tak skoro domov 🙂 pobehnem k tebe odrodim tam a pridem hned domkov 🙂

dididi30
25. mar 2008

a vies co , ja som aj rada, bo ked som rodila na sk tak mi tam bolo dlho...tu budem doma , bude ma muz obskakovat a kazdy den po dobu 2 tyzdnov nas pride pozriet sestricka, takze pohodicka.....ale sak prid mam dve dlhe sedacky v obyvacke tak si tam lezkame 😀

jarka70
25. mar 2008

to by som prijala aj ja lebo ja nenavidim byt v nemocnici a este k tomu bez mojich najblizsich a deti mi velmi budu chybat uz teraz ked si na to spomeniem tak revem a ked dojdu za mnou tam tak tam budem duplom revat.
a este ked ti povie muzicek ty my tak chybas doma -je to insie ked som prec ja.//pracuje ako vodic kamionu 16r.//

dididi30
25. mar 2008

jaj nehovor mi o tom, ja som rebala bo bolo chripkove obdobie a muz nemohol vidiet malicku az po 4 dnoch a ani pusu jej nemohol dat ☹ ja budem revat tak citak od stastia 😀

dididi30
25. mar 2008

baby neviete link na cinsku tabulku??

loss
26. mar 2008

aviril teda snad sa este otoci myslim ze do 32tt tu nadej este je
jarka a co vsetko si si do porodnice pobalila?mozes mi to poslat do IP dakujem

marse
26. mar 2008

Dobre ranko mozem sa pridat??? odnes patrim uz do 3 trimestra 😅 je to uspech kedze som rizikovka, tak s atesim z kazdeho dna ako mala 😵

loss
26. mar 2008

marse super gratulujem k 3.trimestru
aj ja sa tak vytesujem kedze som tiez rizikova ale uz by som chcela rodit to brusko je ozaj velke a hlavne strasne sa tesim na malu Nellu

miriamka
26. mar 2008

Ahoj Loss...ako sa mas?A malicka poslucha?Ja mam pocit ze maleho citim hadam vsade...este 2 dni do prace a konecne ostavam doma,a mozem pomaly zacat chystat tasku do porodnice.

marse
26. mar 2008

lossik to ti verim, ja uz teraz mam +8 kg a citim sa totalne nemotorna 😒 predtym 55 a teraz 63, obvod bruska je sexy miera 100 cm 😀 tiez sa tesim na malu, ale este nech ta moja tam kus vyydrzi 😉

miriamka
26. mar 2008

Marse...vitaj v 3.trimestri!No veru,mame teraz sexi miery 😀

loss
26. mar 2008

cau Miri
no ja mam taky isty pocit ze jej mam plne brucho 😅 a ked sa natahuje vtedy mi ide vyvalit oba boky niekedy tak kopne ze to az boli,no tesim sa ze sa blizime k cielovej rovinke
ja budem riesit tasku do porodnice v tom 36tt,terba mi sterilizovat odsavacku,flasku a cumliky tak to musim urobit ako prve a potom pobalim,ja ani neviem co vsetko nam to treba

marse
26. mar 2008

miriamka dakujem, veru sme na zjedenie 😀 na mna je najlepsi pohlad ked chcem vstat z postele 😀 😅

miriamka
26. mar 2008

Loss...a Ty nemas zoznam z porodnice ze co treba?Mne ho dali a podla toho budem chystat...
No ano,sme paradne...aj ked je pravda,ze mne skorej typuju ze som len v 5.mesiaci ze mam male brusko,ale aj to mi dava riadne zabrat 😒

loss
26. mar 2008

miri a kolko si pribrala?

miriamka
26. mar 2008

No pribrala som 8,5kg doteraz,a pas som dnes merala ten mam 98cm.A ty?

marse
26. mar 2008

pri prvom tehu som mala male brusko ale to co mi rastie teraz no dakujem ako sa to bude vyvijat dalej 😅 budem ako cisterna 😀 najhorise je to neustale behanie na wecko

miriamka
26. mar 2008

Marse...no ten nocny maraton na WC je najhorsi,beham tak 4-5 krat

marse
26. mar 2008

ja v noci ani tak nie, ale skor cez den je to na svalovicu 😀 teraz mam obdobie ze nemozem nic pit okrem vody, zo vsetkeho dostanem zahu a tak len pijem vody na litre 🙂

miriamka
26. mar 2008

No ja tiez pijem len cistu vodu,cca 2-3 litre denne

sonatorik
26. mar 2008

ahojte baby....
ja stale cakam...termin mam tuto nedelu....tak uvidime....necitim sa vobec že by to už malo prist.... neviem ci nebudem prenasat 🙂

loss
26. mar 2008

mirka ja som pribrala tak 10kg ale len do brucha

miriamka
26. mar 2008

Loss...ja tiez len do bruska nastastie priberam,ostatne zostava v "povodom" stave zatial 😀

loss
26. mar 2008

no aj ja 🙂

sandrika
autor
26. mar 2008

aj ja sa pridávam na začiatku sdom pribrala do zadku a bokov, ale potom som to zase schudla, aleaj tak mám širšiu panvu ako som mala, ale to je tým, že sa chystá na pôrod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre