Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

helena
28. mar 2008

fuha musim to mrknut ci materska alebo rodicovsky

sandrika
autor
28. mar 2008

hel veď práveurčite rodičovský, materská je predsa individuálna..... 🙂
didi to je normálne skus viac vápnika

helena
28. mar 2008

no takze nasla som to:
RODICIA,KTORI PO NARODENI DIETATA NENASTUPIA DO ZAMESTNANIA,BUDU MAT ZREJME NAROK NA VYSSI RODICOVSKY PRISPEVOK NEZ PRACUJUCI OTCOVIA A MATKY.rODICOVSKY PRISPEVOK DOSTAVA JEDEN Z RODICOV PO SKONCENI PRIBLIZNE SEDEMMESACNEJ MATERSKEJ DOVOLENKY DO TROCH ROKOV OD NARODENIA DIETATA.V SUCASNOSTI DOSAHUJE VYSKU 4 560 KORUN (140EUR) A RODICIA NAN STRACAJU NAROK,AK ZVERIA DIETA MATERSKEJ SKOLE.BUDUCI ROK BY SA MAL NAHRADIT RODICOVSKY PRISPEVOK TAK,ABY POKRYL JEDEN VYPADOK PRIJMU A BLIZIL SA K MINIMALNEJ MZDE,KTORA JE V SUCASNOSTI 8100 (250EUR)

takze asi tolko......len ci to aj tak bude ako nam slubuju 😒

helena
28. mar 2008

veru veru materska je individualna-ja som v tom ako jelen niekedy ☹ ale uz som to pochopila aky je medzi tym rozdiel 😉

sandrika
autor
28. mar 2008

hel v správach dávali tak že od 1.1.2009 tobude 6.000,-Sk a postupne sa bude zvyšovať na tých 8.100,-Sk

sandrika
autor
29. mar 2008

dobré ránky cez výkend to tu dáko flákate 😕

daniela84
29. mar 2008

dobre ranko tak ja sa hlasim po dlhje dobe, vo stvrtok som bola v saci u pani doktorke sevcovicovej, poviem vam velmi mila zena. Na dalsiu kontrolu idem az 12 aprila, ale citim sa na rozpadnutie, xi xi. Uz som sa konecne pobalila aj do nemocky, a zacala prat detske vecicky.
A co tot u citam, to kde ste nasli ze sa to bude zvysovat ten rodicovksy, nemate nejaky link abo co?

sandrika
autor
29. mar 2008

ja nemám možno Hela ja som to vydela v správach už pred 3 týždňami

daniela84
29. mar 2008

ejha tak to je ale potom plus, len ci to tak naozaj bude, ci sa toho dockame. Konecne si uvedomuju ze to co zena dostava je tak malo ze az. A este ak niektora nekoji tak koniec.

sandrika
autor
29. mar 2008

dani veru tosu vydavky len na malé a aj tov prípade že žena nekojí nestačí....
inak ako sa cítiš, kedy si bola na kontrole?

lucka0122
29. mar 2008

dobre ranko..sandri akurat som v sasovej.....celu noc som bola hore zvracala som neviem s coho....a ako sa inak mate?

sandrika
autor
29. mar 2008

luci ujde to my sme zase včera prvýkrát po neviem akej dlhej dobe nezvracali, pribrala som tak už mám + 6 kg , mám trochu zvýšenä teplotu, ale inak sa mám fajn.Dokedy si v Sásovej ? Len dnes?

lucka0122
29. mar 2008

zajtra rano idem domov do badina....moj drahy ide stierkovat spalnu kde budem potom s malym ked pridem s porodnice...tak sme teraz u nasich ja som pribrala 18kg

daniela84
29. mar 2008

Ahojte lucka ja ja som bola minuly tyzden v sasovej, byva mi tam sestra boli sme na navsteve. U nas uz konci prerabka bytu, akurat nam budu zakladat kuchynu uz sa neviem dockat stahovania

sandrika
autor
29. mar 2008

na akej ulici si to vlastne?
Luci už si zbalená?

lucka0122
29. mar 2008

na magurskej uz som zbalena take najpotrebnejsie veci a este si musim pribor atd....a malemu veci ale neviem ci treba aj perinku zobrat......idem do obchodu...

sandrika
autor
29. mar 2008

netreba totidonesie muž aj tie vecičky včompôjdedrobec domov 😉

jastericka
29. mar 2008

ahojte žienky: jéééj, vy ste toho popísali, som to pol hodinku čítala, ale v podstate aj ja tie isté problémiky. Neviem sa dočkať pôrodu.
Ja v poradni všetko OK, ešte sa neotváram, ale na pásoch v nemocke bola iná sranda. Malinká mi zaspinkala a sestrička nie a nie ju zabudiť, tak som tam 3/4 hodinku ležala a cvičila hore, dole, doprava, doľava a malá nič. Nakoniec sa zobudila a sestrička mi mohla natočiť krátky záznam 😀
Lenocka: nám tú besedu o EPI vybavila sestrička z predpôrodného kurzu, Radka Babjaková, bolo nás tam veľa žienok.
Ak Ťa niečo zaujíma ohľadom EPI, kľudne mi napíš cez IP.

Ohľadom toho lekára, ani ja si nemienim nikoho "predplatiť", veď kto mi aj zaručí, že ten lekár bude k dispozícii, keď ho budem potrebovať, nechám to na náhodu, je mi to v podstate jedno, ktorý lekár to bude.

Želám Vám pekný víkendík 🙂

sandrika
autor
29. mar 2008

jasterička aj tebe pekný výkend

jastericka
29. mar 2008

to ste ma potešili, že sa bude zvyšovať rodičovský príspevok, lebo z tých pár korún sa naozaj nedá vyžiť, toľko máme len splátku za úver ☹

sandrika
autor
29. mar 2008

jasterička my máme splátku 13.000,-Skl - hypotéka uver + normálne mesačné šeky, mobily je to 21.000,-Sk + živobitie a teraz drobec a to somod marca 07 bez práce tak mi hovor

jastericka
29. mar 2008

fakt, to je hrozné s týmito peniazmi, akurát dnes sme sa bavili s manželom, že si musíme odkladať bločky, koľko minieme na stravu, lebo dáko veľa sa nám to zdá, stále sa peniaze minú a ani neviem, kde, akoby sa vyparili....
Ale stále sa ukľudňujeme tým, že aj iní to zvládli a boli na tom horšie...
Ale radšej sebe odtrhnem od úst, aby dieťatko malo všetko, čo potrebuje.
Ale tešme sa, lebo bude lepšie, no nie? Treba takto myslieť, tak keď nebudem mať peniaze, budem jesť suché rožky 😀

miriamka
29. mar 2008

No to zvysenie rodicovskeho aj ja privytam...tiez mesacne poplatky aj s uverom su okolo 21000Sk.

jastericka
29. mar 2008

potom nechápem, ako to zvládajú slobodné mamičky, to klobúk dole

daniela84
29. mar 2008

No aj my mame s hypotekou vydavky nejakych 17 az 18 tisic, a to tam este nepocitam stravu, ale vdaka bohu manzel postupuje v praci a zvysili mu hrubu mzdu o gtri tisicky. Takze mame celkom fajn vyhliadky zatial, a mame este jeho rodkov ktory sa nam snazia pomahat ako mozu, jeho tatik ma firmu tak mu vracia dphacko z benzinu napriklad takze ta tisicka je len a len plus. A sem tam ked pridu na navstevu tak nam urobia na nakup.
Ja sa zatial utesujem tym ze dufam ze budem kojit.

jastericka
29. mar 2008

idem od PC, lebo manželík ide pracovať, ešte raz pekný víkend a držkajte sa

P.S. Už sa teším, keď tu niektorá napíše, že má bábanko, veď dakto to musí rozbehnúť 😉

tak papa

dididi30
29. mar 2008

cafte.....
jasteri, tu slobobodne mamicky su bezne(v anglicku) a perfektne ich tu podporia aj im byt platia aj vsetko co treba a kadejake prispevky na oblecenie a jedlo, naozaj je to tu super..keby ze som slobodna mamicka, tak sa mam kralovsky 😀

sandrika
autor
29. mar 2008

jasterička to s tými blokmy to neprinesie nič my sme to robili 4 mesiace a nikjako nám to nepomohlo..
Ahoj miriamka ako dnes? Ja sa mám dobre, už ma len štve toto počasie, mám z neho pochmúrnu náladu

dididi30
29. mar 2008

sandri ,veru cim to viac kontrolujes, tym viac minas, to sa neda 😒

miriamka
29. mar 2008

Ahoj Sandrika...ja sa mam dnes dobre,hned od rana sme zhanali vanu,umyvadlovu skrinku...aby sme mohli nas domcek cim skor zobytnit a stahovat sa.Ale teraz uz som doma,manzel isiel na domcek a tak relaxujem.
Super ze sa citis dobre,a Lukasko pekne poslucha!.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre