Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
16. apr 2008

gabi drzim palce, nech vam to tam vide....podla mna je tam lepsie starostilvost ako v michalovciach, sak tam ked nedas tak si medzi spodinou 😒
didi no ani nemusim, len som bola pri malej doma cele tehu a bola som z toho na nervy viac......tak som medzi ludmi a co by som doma robila, mala v skole , muz spi po nocnej , tak som medzi ludmi a neboj nejako som sa netrhala, sak som tehotna 😀
jasteri potom to bude super, bude ta hnevat ,ze sa budi casto ale zvyknes si a budes vstavat zarovno s nim 😉

mirka8429
16. apr 2008

gabka ja budem v novej nemocke..ale aj v saci je dobre...mam aj gynekologa a on sluzi v saci...

mirka8429
16. apr 2008

jasteri no veru ze som sa tesila...sak ja sa normalne tesim ked ma zacne daco boliet..vcera som mala bolesti v bruchu a trvali asi 6 minut a potom preslo...som myslela ze ma klepne...tak zajtra idemem spolu na kontrolu hehe...

gabkazabka
16. apr 2008

tak na Sacu som pocula len same chvaly...az sa mi to nechce verit....ale uvidime....potom Vam dam vediet....
preco si sa rozhodla pre novu nemocku?-ak sa smiem opytat.Nechcela si,aby Ta odrodil Tvoj gynekolog?

jastericka
16. apr 2008

presne 😀 , aj som celá happy, keď ma dačo bolí 😀 😝
Každý mi hovorí, veď počkaj, keď prídu naozajstné kontrakcie, už sa tak tešiť nebudeš...ale ja si aj tak myslím svoje...Viem, že tam nebudem na pôrodnici tancovať od radosti, ako ma všetko hrozne bolí a že nebudem hovoriť jeden vtip za druhým, ale budem aspoň vedieť, že už sme na konci tejto neľahkej cesty 😉

dididi30
16. apr 2008

jastei no, veru uz budes na konci a vlastne ty si uz teraz na konci 😀

mirka8429
16. apr 2008

gabka no ajv novej nemocke je dobre..ja som tam lezala na rizikovom a mam tam vybaveneho lekara...a saca no..ako neexistuje dokonala nemocka..aj na sacu som pocula aj dobre aj zle..ale maam to dalej ako do novej...a uz tam poznam aj lekarov tak preto..no môj doktor zo sace maa aj ambulanciu a je otazne ako by dosiel keby to namna prislo ved by nezatvoril ambulanciu 😀

gabkazabka
16. apr 2008

uvazujete o epiduralke?Ja som teda 100% rozhodnuta,ze ano....este mi to musia schvalit aj v porodnici... 😅

mirka8429
16. apr 2008

jasteri ved to..ja mam este aj nejaku nadchu..no vsetko je o psychike..len aby ma rychlo nepresla ked pridu tie prave bolesti 😀 ..a sa bojim aby ta nadcha nevadila pri pichnuti epi ak nahodou

jastericka
16. apr 2008

mirka a to máš normálnu nádchu alebo takú tehotenskú. Ja mám túto tehu nádchu už tri mesiace, ale táto nevadí pri EPI.
Presne tak, že všetko je to o psychike.
Ja budem chcieť EPI, ale tiež to záleží od výsledkov krvi a či mi ju stihnú dať, no veď uvidíme.

mirka8429
16. apr 2008

gabka no ja som sa pytala ze ak by som nahodou nezvladala tie bolesti ci si mozem dat epi...ale len v krajnom pripade...on vravel ze ano a ze to sa mozem rozhodnut pocas pôrodu ze ju chcem..tak neviem...

jasteri to keby som vedela ci normalnu alebo tehotensku..tak nos niekedy upchaty trochu a niekedy fukam..tiez uz dlho mam...ale dnes ma bolela aj hlava a zle som sa citila..ale to moze byt aj z pocasia...a mne nikto krv nebude brat---heh to preco... 😲

jastericka
16. apr 2008

vidíš, to je tak, v každej nemocke inak. U nás Ti nedajú EPI bez vyšetrenia krvi, lebo že EPI sa môže podať len úplne zdravej žene. Napríklad, keď rodila lenočka (chodila tu do témy), tiež je z LM, chcela EPI, ale že jej povedali, že má zlé leukocyty či čo a že išla bez EPI.

To máš asi tú tehu nádchu

dididi30
16. apr 2008

no baby a ja mam epi aj bez vysetrenia krvy, proste mi ju daju na poziadanie a ked je na to cas.....iba ak mas nejake problemi v tehu tak ti nedaju....a strasne vela veci na vypomoc, rajsky plyn a masiruju hradzu ak treba....no ale to aj u nas robia ale tu sa vam bude sestricka venovat cely cas aj hradzu masirovat..

jastericka
16. apr 2008

dobre žienky, idem ja od PC, kríže bolia...zajtra sa zase ohlásim
Mirka, držím palce zajtra na kontrole, nech Ti povedia len pozitívne správy

pekný večer všetkým

dididi30
16. apr 2008

jasteri aj tebe pekny vecer a nech zajtra uz porodis 😀

gabkazabka
16. apr 2008

dididi tak to este potrva,kym na Slovensku budeme mat taky komfort 😕

gabkazabka
16. apr 2008

jasteri tak pekny vecer a drzte sa.... 😵

dididi30
16. apr 2008

gabka no sak to u nas sa to plati tu je to normalne....ale aj to bude neboj, len to uz budeme babky 😀

mirka8429
16. apr 2008

jasteri tak ahooj aj ja ttebe drzim zajtra palceky...paaa

didus aj mne ju daju len tak

gabkazabka
16. apr 2008

😀 😀 😀

dididi30
16. apr 2008

mirka len tak je ako bez vysetrenia ci zadarmo??
gabika a o martine nevies nic?? vraj sa rozviedla a je niekde v zahranici, pravda??

mirka8429
16. apr 2008

didus len bez vysetrenia....

dididi30
16. apr 2008

mirka no aspon nieco 😀

mirka8429
16. apr 2008

didus a to je dobre??neze mi nedaj boze ublizia

dididi30
16. apr 2008

mirka ved maju o tebe udaje a vysledky z vysetreni kuknu a vidia ci si ok alebo nie, neboj to by si nedovolili

mirka8429
16. apr 2008

didus myslis??no snad ano...

gabkazabka
16. apr 2008

dididi,neviem velmi o nej vela,rozviedla sa, bola v zahranici cez leto v Taliansku,teraz robi v ich krcme....Maly Mato uz ide v septembri do skoly...

gabkazabka
16. apr 2008

Tak baby,idem ja si spravit cajicek a trosku vystrcit kopytka.... 😀 zatial pa

mirka8429
16. apr 2008

gabka ahoj

duracelko
16. apr 2008

mirka- ja som uz druhorodicka - a da sa porod vydrzat aj bez epiduralky. fakt to nie je nic strasne.... ak si mala bolesti pri MS tak nieco podobne- len silnejsie. ale ak by si male tie bolesti znasat prilis dlho - tak tu epiduralku odporucam...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre