Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
6. máj 2008

jezis , mne sa teraz tak nenormalne mrvy drobec ako keby mi chcel vypadnut a citim ho v susuke aj v ritke, nenormalne tlaky,..dufam,ze to bude len nejaky poplach, bo ty moji poslickovia su nejako skoro u mna 😒

dididi30
6. máj 2008

a kam ides monti?? aj ty ides prec?

montinka
6. máj 2008

hm no hej zachvilku so psom. no didi hadam len poslickovia

dididi30
6. máj 2008

hm tak uz neprides?? tak sa tu asi nebudeme uz stretavat ☹

montinka
6. máj 2008

preco by sme nemali ale ved doobeda a poobede tu byvam ked mi ide kon.

pupicek22
6. máj 2008

Ahojte babule!tak ja sm bola dnes cely den vonka co sme mali 26 stupnou...som opalena trosku🙂))
Tak som bola na konzultacii a urobili mi dnes "sweep"neviem ako sa to vola po slovensky.Doktorka povedla,ze by som mala porodit skoro,lebo hlavicka je poridne dole a krcok je velmi velmi tenucky.....a potom to ona urobila to otvorenie ci co.......(sweep)a som skoro umrela...to vam ina bolest....az mi slzy vyhrlkli.Ina bolest bude porod ako som ocakavala.... 😅 😅 😅

pupicek22
6. máj 2008

Halooooo 🙂

loss
7. máj 2008

ahoj pupicek aj ja som vcera absolvovala poradnu som otvorena na 3cm takze snad do tyzdna porodim
neviem co je sweep co ti vlastne urobila?Neboj nejak ten porod zvladneme ved potom uvidime nase male babenka a to isto stoji za to 🙂

dididi30
7. máj 2008

ahojte......pupicek, vo vazne ta otvorila a kukala ti krcek?? hm to som prekvapena, tu sa to robi az po predlzovani a to v 42tt, tak preto sa cudujem.....ja mam psoslickou uz 2 tyzdnen, vcera sa tak nenormalne tlacil dolu, ze az....zajtra mam poradnu , tak uvidim co a ako.. 😝
lossik, hej uz si o tom vcera pisala, vsetci ti dzime placeky, ...precitaj si stranku pozadu 😉

montinka
7. máj 2008

ahojte dievcata. hmmm no za chvilku tu pribudnu asi dalsie maminy ako sa divam: 😉 didi ako si spala?

dididi30
7. máj 2008

moti caf, spala som vyborne......akurat periem ako besna 😀 potom pozehlim, oprala som si tasku do nemocky, konecne a do vecera uschne tak sa zatra pobalim, snat 🙂
idem na na chvilu na jeden uradik, bo mi treba daco vybavit, za hodinku som spat, pa zatim

montinka
7. máj 2008

ty sa uz ides balit? ved este je cas nie? ja akurat tiez zehlim. tak ahoj zatial

dididi30
7. máj 2008

cas?? sak uz som v 36tt v deviatom mesiaci, uz skoro vsetky maju pobalene 🙂 , teda pri malej som sa tyzden pred porodom, ale kto vie ako to bude teraz...
no este vyvesam pradlo a utekam, bo do teraz som sa obliekala, boze hruza a to este mesiac ma caka, teda od zajtra presne mesiac do terminu, ach 😅

lucka0122
7. máj 2008

ahojte tak ja dnes som sa rozculila,volala som do roboty ze kolko budem mat matersku....tajk mi zapotili ze 190sk na den krat kolko je dni v mesiaci....ved taku som mala pnku...co im drbe?ved to ma byt 90percent z hrubeho platu.....neviete ako to je?

mirka20
7. máj 2008

lucka, materska je len 55% z hrubeho vymeriavacieho zakladu, nie 90

pampuliacik
7. máj 2008

ahoj lucka0122, materska je 55% z hrubeho. ak si si platila doplnkove nemocenske poistenie, tak si si to mohla navysit, ale maximalna materska je teraz zhruba 15 000 sk na mesiac. ak zena zaraba 28 000, tak dostane tych 15 000 bez pripositenia, ak ma nizsi plat, mohla sa pripoistit, aby dostala to maximum 15 000
☹ ja som sa pripoistit nestihla, takze o 15 000 mozem akurat tak snivat

lucka0122
7. máj 2008

to si mam z hrubeho mesacneho co mam na zmluve ci na paske?

pupicek22
7. máj 2008

Ahojte holky!
Tak lossik(gratulujem🙂))....to sweep je ze ti ten krcol pomasiruje a pootvori s prstami.....ano a boli to ako delo...skoro ma tam vstrelo!Ja som mala stretko s konzultankov...to mi moj mlady zabezpecil.A ona to vsetko urobila a dohodli sme sa ked neporodim do 2tt od vcera tak mi vyvolaju skor. 🙂 🙂
Ake je pocasie na slovensku? 😎

pupicek22
7. máj 2008

Kde ste babulky? ☹

duracelko
7. máj 2008

"LUCKA" pripajam sa k Mirke - sme obidve učtovnicky- je to 55 % z vymeriavacieho zakladu plateneho na nemocenske poistenie za rok 2007. ak si teda pracovala cely minuly rok - a dalo by sa ti zistit od mzdovej uctovnicky aky si mala ten vymeriav.zaklad za rok 2007 (podla mzdoveho listu), z toho 55% vyjde ti nejake cislo deleno 12 mesiacov - vyjde ti za mesiac, deleno 31 dni v mesiaci vyjde ti za kalendarny den kolko dostanes. ja som si to takto vypocitala a vyslo mi to celkom presne (podla rozhodnutia od socialky - kopla som sa o 7 sk)
Mirka ani ja som sa pripoistit nestihla - neskoro som sa o tom dozvedela....

stankatt
7. máj 2008

aj ja som si myslela, ze to je 90% z hrubeho...

pupicek22
7. máj 2008

Haloooo???Je tu niekto? 😅

mirka8429
7. máj 2008

didi ahooj ako sa mas...pekny tyzden ti nabehol uz🙂

monti ahoj...a ty co nove??

pupicek22
7. máj 2008

Mirka..no neviem kde su baby.....asi rodia...poniektore🙂)) 😀 😀

mirka8429
7. máj 2008

pupicek mozno xixii tiez pozeram ze nejak mrtvo je tu 🙂

pupicek22
7. máj 2008

No vsak ja sa nudim.... 😅.Vonku je krasne...asi za hodku idem do parku na picnik 😀.Aspon nieco!Co ty porabas?

mirka8429
7. máj 2008

pupi no ja teraz trochu na nete lebo maly spinka tak vyuzivam cas...jeej super na picnic..aj ja by sla🙂

pupicek22
7. máj 2008

Si vitana!!!Skoda ze byvas daleko alebo ja?
Smiem sa spytat aky si mala porod?Som zvedava 😅 😅 😅

dididi30
7. máj 2008

cafte kuriatka 😀
dnes som bola v meste a zabudla som si dat intimku, tak som bola ako pocikana 😅 uz som sa aj zlakla ci to nieje plodova voda, ale hadam nie, bo ozaj jak pocurana 🙂
pupi, tak to je dobre,ze ti to dohodol drahy..., lebo tu sa to robi tiez, ale az po termine, tak len preto...ale dufam,ze ma to obide, ked to tak boli 😕
mirka no, uz som v peknom tt, sakrus uz kazdu chvillu, uf....co noveho, ako rana? hoji sa?

dididi30
7. máj 2008

joj aj my mame krasne, nenormalne krasne, ideme po malu do skoly a potom aspon na hodku posediet v parku, mala sa tam vybeha a mi si posedime a opalime sa 🙂 a picknik, mame kazdy den, bo je stale nejaku maskrtu kupime no aj sebe samozrejma 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre