Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

montinka
8. máj 2008

ja idem15.5. k dokimu tak som zvedava. joj dufam ze som zase vela nepribrala a ze ma sestricka nezdrbe

pupicek22
8. máj 2008

He he he.Plavajuce kinderko.....vsak by som sa roztopila.... 😀 😀 😀

mirka8429
8. máj 2008

didi ved hej.ale ja teraz si netrufnem ....vcera len som vysla von a som skoro zas odpadla hnusny pocit do kelu..uz chcem byt fit....

monti sa nezatazuj vahou teraz...chudnut budes potom 🙂

pupicek22
8. máj 2008

Dnes je pekny datum....by sa mi lubilo mat.. 😀

dididi30
8. máj 2008

ja som pribrala pol kila, kazdy tyzden pol kila priberiem, tak ako ma byt...hoci asi mam pocit,ze ja priberiem viac ako pri malej, teraz pocitam aj 20 kil navyse....
pupi.....no sak co zle by ti bolo?? mozno by si sa aj skor otvorila 😉

mirka8429
8. máj 2008

pupi aj mne sa celkom vydaril datum..24.4.2008 o pol 4 rano vo stvrtok 😀 😀

montinka
8. máj 2008

len vies miri minule som prisla po troch tyzdnoch na kontrolu dve kila navyse a ona na to ze to je vela zea tri tyzdne a ze si mam davat pozor na vahu

pupicek22
8. máj 2008

Mirka to ti je tak blbl po porode?Skus si dat tabletku na zelezo....alebo codi co ho vela obsahuje...malo by pomoct.Ja som na tabletkach a pomaha 🙂

dididi30
8. máj 2008

pupi no sme v anglicku a tu poznam len jednu babu co rodila pre terminom.ostatne az po 42tt, takze s tym pocitaj....tu je priroda na prvom mieste....

montinka
8. máj 2008

ozaj miri skus si urobit spenat ved ten ma zelezo nie?

dididi30
8. máj 2008

inac baby ja mam dnes presne mesiac do terminu, podla sona....ale podla ms mam 12 juna, tak uvidime, to by aj bolo super na toho 12, lebo muz ma narodky 😀

mirka8429
8. máj 2008

monti a preco...mne nikto nic take nevravel hehe...no ale tak oni vedia asi...

pupi hej chcem ist k lekarke aby mi predpisala maltofer..ten som brala pocas tehu a stolica bola v pohode...teraz sa bojim lebo mam problemy mam tvrdu stolicu a sa bojim aby zelezo to este nezhorsilo...no ale ked mi v tehu robil ok tak by mal aj teraz nie....

pupicek22
8. máj 2008

Monti sa ti netrap s kileckami.....zhodis neskor... 🙂.Ja som pribrala vyse 20kil... 😉
Dididi ...mozno... 😀
No sa ti podarilo Mirka....ja som chcela 5.5....ale nevyslo 😠. 😀

dididi30
8. máj 2008

no spenat je super, ale to by ho musela na kila....aj cornflacky su super maju kopec zeleza, alebo jednochudho tabletku

montinka
8. máj 2008

pupi ved ja zatial iba 9 podla mna to je v pohode neviem preco mi to povedala.

pupicek22
8. máj 2008

No malo by pomoct.....mirka.
Prisiel mi chlap....idem ho pomuckat nachvilu a potom sa vratim...zatim... 😀

mirka8429
8. máj 2008

pupi a to som mala vybaveny planovany pôrod na 25.4 😀 😀 ale maly chcel ist von skôr

didus to by bolo super xixi

mirka8429
8. máj 2008

pupi diiik,...no dufam ze pomoze...v nemocke mi davali aktiferin ale som ho nebrala...kôli stolici

dididi30
8. máj 2008

monti aj tu na to velmi kukaju ale na mna kaslu, lebo som vraj aj ak chuda, vraj kde mam tie kila 😀 ja ze neviem asi drobec bude tazky......sak mi aj povedala, ze uz ma vyse 3 kil tak som zvedava... 😒 ale ja uverim az ked uvidim 😀

montinka
8. máj 2008

hmmm didi vsak uvidis. nooo tak ja mam tie kila asi na bruchu tak dufam ze drobec nebude moc tazky.🙂

mirka8429
8. máj 2008

didi a nebojis sa kus rodit ked tam nenadstrihavaju?

dididi30
8. máj 2008

joj ja som taka od slnka, otapena..strasne tu mame horuco....ale zajtra uz ma trocha poprsat tak bude lepsie....

montinka
8. máj 2008

a u nas je zima

dididi30
8. máj 2008

mirka, oni natrihuju ak budem mat porodne cesty uzke .....alebo ma nechaju trapit aj dva dni kym sa neotvorim ☹ ......no ja verim,ze sa otvorim skor, sak uz som druhorodicka .....a inak mi teraz povedala,ze ked porodim tak po 6 hodinach idem domov, to je co 😕 takze maximalne 24 hodin som tam 🙂 to bude ina sranda....

montinka
8. máj 2008

teda to tam dlho nebudes

mirka8429
8. máj 2008

didi aj ja som mala uzke pôrodne cesty...

dididi30
8. máj 2008

no veru baby nebudem, som zvedava ako sa doplazim domov....no tyzden minimalne bude vylihovat....len dufam,ze mam nebudu velmi otravovat na vstevami bo ma drbne 😒
sak aj ja pri malej, teraz neviem co ako bude...ja sa bojim len kliesti, vraj po tom deti plackaju ☹

mirka8429
8. máj 2008

didi toho sa kazdy boji..a inak boze..si neviem predstavit den po pôrode ist domov..sak ja som odpadavala...heh

montinka
8. máj 2008

didi ved hadam niekto pre teba pride nie a po schodoch no tie budu asi najhorsie

mirka8429
8. máj 2008

monti a my sme mali sprchu taku s vysokym schodom...to cisto ako pre pozasivane..som mala co robit heh

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre