Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

miriamka
3. mar 2008

Inac ja s pranim veciciek tiez cakam az budem na MD a vonku bude slniecko,nech sa to susi a potom to budem hned aj zehlit 🙂

mirka8429
3. mar 2008

miriamka no tu sa nejak pocasie trochu umudrilo tak som to vyuzila🙂 😀

loss
3. mar 2008

lucka vyrok maleho Janka je svetovy hned si to idem pozriet kedze casopis dnes dosiel
ja sa na malu tesim ale aj obavam ci to zvladnem no uvidime
ja som v poslednej dobe nejaka stale unavena u vas je to ako
a uz zase prsi ☹

anamor
3. mar 2008

loss ja sa dnes citim uplne na figu, akoby nevolnosti 😝 na vracanie a tak, inak pripisujem to tomu pocasiu....

loss
3. mar 2008

moze byt skoda ze nie je tak krasne ako min.tyzden to sa az super vstavalo
mna coras castejsie boli dole v slabinach 😒

lucka0122
3. mar 2008

zajtra ideme na to druhe sono tak nam drzte palceky ide nam povedat ako budem rodit presny termin a ci neni patko malicky......

dididi30
3. mar 2008

ahojte 😀 miri su tu?

sonatorik
3. mar 2008

caute baby.... dnes som bola 1x na CTG...bolo to užasne.... aj moj mužiček co ma cakal v cakarni to všetko počul 🙂

dididi30
3. mar 2008

sona...a co vlastne pocul tvoj muz?? 😨

mirka8429
3. mar 2008

didi cau si tu?

daniela84
3. mar 2008

ahoj sona ta uz osm si myslela ze ty si uz aj v porodnici, no co ako bolo na cviceni? Bola si na nom? a ako sa mas? POslickovia sa este nehlasia

digysa
3. mar 2008

Co sa deje v 3-om trimestri? Utrapy cakania na porod...ja uz mam toho vazne dost...nemozem sa dockat, kym to zo mna vyjde.... 😀 😀 😀

helena
3. mar 2008

fuuuuha ale ste tu toho popisali 🙂 ja mam uz konecne cas tak mozem sa aj ja pridat k vam 😝

helena
3. mar 2008

haloooo kto somnou pokeca?????? ☹

helena
3. mar 2008

skoda to uz tu nikto nie je????? 😢

daniela84
3. mar 2008

no to hej oni sa vzdy niekde stratia, tak podvecer hi hi

helena
3. mar 2008

no super

miriamka
4. mar 2008

Ahojte,
no tak ja sa citim dobre (zatial),ale musim povedat,ze tiez mi zacina byt nejako tazko na zaludok ako na zaciatku ☹

sandrika
autor
4. mar 2008

miriamka mne jekaždé ráno a v noci už nepametám kedy som nezvracala, ale tie ranné nevoľnosti ma trápia dákoviac mne pomáhajú homeopatiká Cooline v tehu sa môžuje to sldké a cmúľajú sa a to sa dáva už pri zlom pocite na žalúdku. No teraz mi dáko ešťe nezabrali.Mne je takto 3 dni zase.... 😝

miriamka
4. mar 2008

Sandrika...ja tiez nezvraciam,ale je mi tak divno od zaludka posledne dni,ze vela toho nezjem,naozaj mozem len male porcie ked zjem vela tak mi je tazko,tazsie sa mi dycha...no asi je to tych,ze brusko uz tlaci na rebra aj pluca

daniela84
4. mar 2008

No baby nezavidim vam, ja som tento pocit mala iba raz zatial, ale to je asi v tom, ze mi zatial stale niekde lietame a co to vybavujeme. Ale nechcela by som aby mi bolo tak ako v piatok v noci lebo to uz bol vrchol, snazim sa preto nejest nic tazke a sem tam si dam kolu, ta upokojuje zaludok, alebo magneziovu mineralku. Zatial som ja ani raz nezvracala, ja som brala cocoline ked sme mali niekde cestovat, bala som sa ci mi nebude zle, ale inac som skusala aj ten sedatif, lebo jedno obdobie som bola velmi nepokojna a nevedela som si najst miesto. Ale tie som mala len dvakrat a hned jak som ich zobrala tak som spala :DDDDD

mirka8429
4. mar 2008

ahojte babule...aj mne bolo zle az do polovice 6 mesiaca a potom fajn a teraz mi byva tiez zle...tak nevolno a toci sa mi hlava....aj sa mi tazsie dycha ale to je kôli mimi....

miriamka
4. mar 2008

Mirka...ja mam to iste.Je mi tak nevolno,toci sa mi casto uz hlava...to asi ze mimi rastie

mirka8429
4. mar 2008

miri asi hej..len by som chcela vediet aky je uz velky kolko ma kil...lebo na poslednej poradni mi robil len akciu srdiecka..a pred 2,5 tyzdna mal 1,5kg

miriamka
4. mar 2008

No ja tiez netusim aky je drobec velky,ale podla bruska sudim ze rastie 😉

anamor
4. mar 2008

caute kočky, ani ja neviem koľko má náš drobec, ale dúfam, že rastie, nielen že ja priberám 😲

mirka8429
4. mar 2008

mimi no hej...len maly sa otocil dolu nozickami a strasne ma tlaci...

miriamka
4. mar 2008

Aha,moj maly je dole hlavickou a hrozne ma kope do rebier...no nic prijemne 😒

mirka8429
4. mar 2008

mimi aj moj bol dole hlavickou ale sa otocil asi v 32tt alebo 33tt..a poviem ti ze nic prijemne ked hlavickou sa vyduva pod zaludok alebo pod rebro akoby chcel vyjst cez brucho 😖

jastericka
4. mar 2008

ahojte, dlhšie som tu nebola....boli sme včera na ultrazvuku, malá má 2280g a je väčšia, tak na 35tt, chvalabohu sa mi otočila, už je v správnej polohe, dolu hlavičkou.
Inak k tej nevoľnosti, ja som mala prvé štyri mesiace brutálne nevoľnosti a teraz sa mi to vracia. Tiež hocičo nestrávim a vyvrátim
V krvi mám málo železa, stále som unavená, nič nevládzem a tiež sa mi krúti hlava
Mirka: kedy idete na posledný ultrazvuk alebo ste už boli? Tam ti povedia, koľko malinký váži, potom napíš, dobre? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre