Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
27. jún 2008

monti ale pro cisaraku si tie prave kontrakcie neuzijes neboj len tie zaciatocne a tie sa daju vydrzat a pri planovanom cisaraku to robia skôr neboj..ja som myslela ze ma klepne pro tych silnych kontrakciach..v tej chvili som vsetkym zavidela cisarsky...lebo po pôrode to tiez boli ta jazva tak je to jedno len pri cisarskom brucho a pri normalnom dolu...akurat ze pri normalnom este aj kontrakcie..stastnee zeny co take bolesti nemaju..kazdy pôrod je iny hihi somnou lezala baba prvorodicka a za 15 min porodila..a druha za hodinu...

montinka
27. jún 2008

coooo teda tie mali stastie. ved ja viem ze aj tak ma to bude boliet po operacie ibaze na inom mieste.

heppu
27. jún 2008

monti tych 15 min je asi az po hodinach bolesti sa mi zda nie ze cele tak kratko

mirka8429
27. jún 2008

heppu nie..mala to bez bolesti a za 15 min stastnaaaa

heppu
27. jún 2008

jeeeeej tak to sa fakt stane jednej z 1000

montinka
27. jún 2008

no a to nechapem niektore baby prvorodicky chudata sa dobre potrapia kym porodia a niektory sup sup a maly je vonku

mirka8429
27. jún 2008

hepu veru...ved ja som mala bolesti len 5,5 hodin a aj to bola vecnost..myslim tie silnee 5,5 hodin..a to je celkom v poho..ved niektore maju aj 12 hodiin ale uz som sa stretla s viacerymi nazormi zien ze porodili do 3 hodin a nemali az take bolesti..ved aj didi pri prvom mala len 20 minut bolesti pred tlaceniim

heppu
27. jún 2008

no to su tie stastnejsie ale zas mozno nemala dobre tehu to je vsetko individualne, ja mam super tehu tak si to nechcem pokazit tym trapenim lebo verim ze keby som isla normalne tak ta bolest je dan za to ze som mala dobre tehu

montinka
27. jún 2008

no veru aj didusa spominala ze pri tamarke nemala skoro ziadne bolesti. no dobre dievcata idem ja pomalicky sa prejst s montym. tak ahoj a pekny vecer a dobru noc

mirka8429
27. jún 2008

heppu ja hoci som tolko trpela lebo som mala kontrakcie kazde 4 sekundy a potom kazde 2 tak som si ani neoddychla ale stalo to za to..a ani tehu som velmi nemala dobre..skrateny krcek od 24tt a otvarala som sa od 25tt a aj v nemocke na rizikovom som bola..

heppu
27. jún 2008

no mirka 5,5 je asi fakt v porovnani s 12 dobre ,,,ked ja sa bojim bolesti tak som sa rozhodla pre cisarsky rada presne viem co ma caka

mirka8429
27. jún 2008

hepu no veru 5,5 hodky sa zda celkom fajn ale si prepocitaj tie bolesti kazde 4 sek a kolko ich bolo za 5,5 hodiin..som myslela ze si prekusem sanku

heppu
27. jún 2008

joj mirka to nezavidim verim ze to musi byt hrozne aj ked som to nezazila a asi ani nezazijem

mirka8429
27. jún 2008

heppu no ja este raz ano🙂) len dufam ze to bude lepsie

heppu
27. jún 2008

ved ja by som tiez mozno este chcela druhe babo , druhy krat to zevraj byva lepsie

dididi30
27. jún 2008

cafte baby no ja ze co ma tu tak laka kuknut a vy o mne pisete 😀
hepu ja som mala pri malej bolesti pri vytlacani 20 minut ale rodila som 12 hodin pri malom som bola hotova a otvorena na 10 prstov do 2 hodin, bolesti nehorazne ale bolo to rychle 😎
mirka sto nove?? este kojis?

mirka8429
27. jún 2008

heppu ja som prisla do nemocky okolo 22:00 a sestricka na povzbudenie sa ma spytala ci som prvorodicka.a ja ze ano tak ma povzbudila slovami ze nooo tak to neviete co vas caka...a predomnou rodila jedna ciganka a ta tak vrieskala ze mi to na sebavedomi nepridalo

mirka8429
27. jún 2008

didi prave kojim 😀

heppu
27. jún 2008

hej ved citam stale ze druhe porody byvaju lepsie, ja idem cisarskym tak to nezazijem

dididi30
27. jún 2008

mirka aj ty tak ?? ja tiez sem tam kojim a pisem, segra nechape ,ze ako to viem 😀
hepu a preco ides cisarkym?? mna to chvala bohu obislo a som rada, lebo som uz paradne zahojena 😀

heppu
27. jún 2008

pretoze som sa tak rozhodla ja a aj po konzultacii s mojim porodnikom a odvtedy uz nemam taky strach ako z normalneho porodu,

mirka8429
27. jún 2008

heppu ale nieje to pravidlo..moja kamoska mala aj druhy pôrod hrozny..sa vobec neotvarala a po hroznych bolestiach ju vzali na cisarsky...

didi hej hihi jednou rukou pisem 😀 no ako ti je dobre hehe mna este kus boli to v posve ale nevadii,...dnes som sa konecne odhodlala zavolat dokimu a objednat sa na gyn a nikto mi nezvihal..zeby znamenie?? 😀 😀 ale nee na dalsi tyzden zavolam a objednam sa

mirka8429
27. jún 2008

heeppu aj mne hrozil cisarsky lebo maly bol otoceny ritkou dolu ale chvala bohu sa otocil v 36tt tusiim dolu hlavickou

mirka8429
27. jún 2008

no idem ja off maleho som dokojila ani sa mu neodgrglo lebo zaspinkal tak ho dam na brusko a idem aj ja zdriemnut kus lebo som unavena ako...tak bru haju vsetkyym ahojtee

cau didi 😀 😀

dididi30
27. jún 2008

no hepu tak ako si sa rozhodla tak nech je 😉 ...ale je krajsi normalny porod a vyhodnejsi v kazdom smere, ale je to na kazdom , ako sa rozhodne 😉
mirka aj ja idem dobru nocku a pekne snicky 😎

pampuliacik
27. jún 2008

mirka- ak si volala Luptakovi, tak nedvihali preto, ze maju dovolenku... kazdy piatok budu mat dovolenku, tusim az do konca augusta.

zmrzka333
28. jún 2008

Mirka papmu ma pravdu, robievala to tak aj jeho mamka, cele leto v piatok nerobili.
Ja som bola vo stvrtok na poradni a lekar povedal ze to teraz na porod nie je, hlavicka je dole ale krcok je v zadu. Babule aj vas bolelo vysetrenie zo spodu na konci tehu nenormalne? Ja mu doslova utekam z kresla

heppu
28. jún 2008

dididi ja som sa bavila s porodnikom aj som vela o tom citala a pre dieta je lepsi cisarsky ale kazde ma svoje plus aj minus to je jasne

darlinka
28. jún 2008

Pipinka, aj ja mavam problem vstat z postele, hlavne v noci ked musim na WC-ko 😠 , citim sa ako dolamana a hrozne ma boli spodok a triesla.
Inak uz ma bolelo asi vsetko, co mohlo... 😀 , je to cim dalej horsie, doslova pocitam dni... Uz mam pocit, ze som asi padavka... 😖

aviril
29. jún 2008

ahojte. diddi, ako sa máte? malinký poslúcha? inak, je strašne zlatunký

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre