Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
11. júl 2008

zmrzka IP 🙂

zmrzka333
11. júl 2008

jasne bud ja alebo muz, inak mirka ta fotka maleho s plienkou je bombova 😀

montinka
11. júl 2008

vsak aj ja som si akurat pozerala album a ta okakana plienka nema chybu.😀 ale nejako si preriedila album nie?

zmrzka333
11. júl 2008

hej ma tam uz len par fotiek

montinka
11. júl 2008

zmrzka a ty mas peknu postielku

martamarta
11. júl 2008

Kočky,mali ste niektoré špinenie po vyšetrení krčka? Prejde to,či sa mám začať baliť?

pampuliacik
11. júl 2008

cau martamarta. spinenie po vysetreni mam v poslednom case zakazdym... nestresovala by som sa tym. prvykrat som sa zlakla, ale teraz uz viem, ze to je ok... neviem, ci je to fakt nevyhnutne takto strkat do nas prsty a potom clovek az krvaca...

montinka
11. júl 2008

marta ja nie ale tak pobalit sa uz mozes ved co nachystanu tasku mam aj ja uz vyse tyzdna ci dvoch uz neviem presne

zmrzka333
11. júl 2008

marta ja som to nemala ale viem ze niektore ano. Ja by som pockala ci to neprejde ako dlho spinis?

monti dik, tiez sa kocham kazdy den len uz by som chcela aby nebola prazdna 🙂

montinka
11. júl 2008

hm v utorok pred odchodom do nemocky si ju chcem aj ja znova ozdobit uz. lebo som to poprala a dala do sackov nech sa na to neprasi ale v utorok to uz vytiahnem. no veru uz nech su v nich stuplickovia.

martamarta
11. júl 2008

Ďakujem kočky,špiním len teraz,pred 6 hod ma vyšetroval doktor,tak snáď je to z toho,ale tašku asi zajtra zbalím.

slavica2
11. júl 2008

baby vy ste uz tak daleko 🙂 dnes mam cely den take bolesti ako pri MS, to si ti poslickovia, co?

montinka
11. júl 2008

no slavica zevraj hej baby to tak opisovali alebo ze bolia krize ale nie su u teba trosku skoro?

slavica2
11. júl 2008

poslickovia mozu byt uz od 27 t, som citala, asi som to mala aj skor...........

montinka
11. júl 2008

aha tak nic lebo ja som to mala doteraz iba asi dvakrat.🙂 hmmm asi to ma kazda inak 😉 a inak ako sa dari?

slavica2
11. júl 2008

celkom ok, akurat dnes som taka ubolena ☹ a ty sa ako citis?? uz to mas za par 🙂

montinka
11. júl 2008

ja dnes v pohode ale vcera som mala asi tiez tych poslickov lebo ma bolelo chvilu brusko a potom krize. no veru uz iba par dni.🙂

janette4
11. júl 2008

ahoj monti. tak už aj za tebou prišli poslíčkovia?vidíš, neobišlo ťa to. 🙂

montinka
11. júl 2008

ahoj no ano ale dnes uz chvalabohu nic.🙂

janette4
11. júl 2008

čo neni, môže byť.ja som ich mala 3 noci po sebe, a odvtedy nič.ale aspoň sa vyspím, kým môžem.
xi, sa nám to pekne skracuje, že? 😀

montinka
11. júl 2008

no veru no ja ich radsej do sesnasteho nechcem joj potom uz mozu kolko chcu ked uz budem v nemocke.🙂

janette4
11. júl 2008

Ideš skôr do nemocky? prečo? Ja idem 16. na poradňu.

pinco
11. júl 2008

ahojte babule, ako sa máte? Mne dnes bola mamina umyť okná, tak ja fajn 🙂 Tomu sa vraví komfort 😉 Ale aj tak sa cítim taká ustatá, ako keby som ich umývala ja...
No poslíčkovia už prišli načase, len sa tešte 🙂
zmrzka, no to som rada, že ťa takto potešili a poslali domov. Tam sa ti bude určite lepšie čakať ako niekde v nemocnici.

montinka
11. júl 2008

no lebo doktor si chce este na sone vsetko pomerat aby vedel ci idem cisarskym ci to pojde normalne. hoj pinco tak to mas teda super

pinco
11. júl 2008

monti, a ako by si radšej chcela ísť? Normálne? Každé má svoje výhody aj nevýhody... 😒

montinka
11. júl 2008

no mne moj doktor povedal ze normalne to nepojde lebo babo ma vacsiu hlavicku ze v 38tt mala rozmeray co maju byt v 40tt a ze by nepreslo cez panvu tak radsej cisarskym ale zase ten co mi ma byt pri porode si to chce este vsetko pomerat tak uvidim

pinco
11. júl 2008

jáj tak. No veď ešte uvidíš, možno má hlavičku akurát, že prejde. Veď tie kostičky sú ešte mäkké. Ale vždy ide o bezpečnosť bába aj teba. Ale to ti je určite jasné, a doktori určite vedia, čo majú robiť. 😉
Tak do 16teho čakáš doma? No to máš už za pár. Normálne ti závidím. Mňa strašne bolieva chrbát, už ani pri pc dlho nevydržím 😒 Ešte ma len bude bolieť s malou na rukách 😅 Ale to už bude príjemnejšie...

montinka
11. júl 2008

no aj mna boli chrbat a kazdy den aj teraz zacal. no ten rozmer namerali na sone ale ved vsak uvidime. no veru ked budu boliet chrbaty z malych to uz vadit nebude.😀

pinco
11. júl 2008

však je to už iná predstava? 🙂
Ja som sa dnes vytešovala z vecičiek pre malú. Lebo už som si všetky poprala a požehlila a tak som si ich začala triediť a ukladať podľa veľkosti a normálne som bola namäkko 😅

montinka
11. júl 2008

no to aj ja ked som ich zehlila a potom ukladala.🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre