Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

pinco
12. júl 2008

choď si radšej ľahnúť, nech si trochu oddýchneš a nemyslíš na zajtra. Možno si ťa tam už nechajú, ak sa otváraš. Tak držím palce, dobrú noc.

mirka8429
12. júl 2008

zmrzka no veru z takej malej ritulky ide toolko kaky... 😀 no ale nevadiii hehe...ved prebalkame nie...no a zachvilu uz nebude tvoja postielôcka prazdna neboj sa...🙂)))

monti uz si si vybrala co ti mam upiect? inak album som preriedila hehe budem len doplnat fotky 😀 tak som sa zobudila a vymazala album..len tie fotky som nechala..hihi 🙂 jaaj moja a ja som taka nedockava co budes mat ci Tamarku alebo Filipka 🙂

heppu
13. júl 2008

ahojky baby tak zmrzka uz asi rodi ta sa ma , zas som nemohla spat a ide dalsi upek nevystrcim ani cumak z domu, monti ty ako vikendujes??

pampuliacik
13. júl 2008

caute baby, ako vikendujete? ja zatial nic extra nerobim, este som sa ani z pyzama neprezliekla 😀 ale vonku je uuudesny upek. ale konecne som sa po niekolkych dnoch nespavosti v noci vyspala. inak vcera som okrem ms bolesti pocitila prvykrat aj zo 3 krce- slabe kontrakcie? doteraz to boli len take neohranicene ms bolesti... juj, keby to uz prislo...

dididi30
13. júl 2008

ahojte
sadndri ahoj, maly thomasko je zlaty , papa , haja , kaka, placka 😵 je s nim sranda hoci niekedy da zabrat a je velmi sikovny 😵
a tvoj lukasko ako?? uz je ok, je zdravuky?
mirka co si urobila s albumom 😀
zmrzka tak ti drzim palec aby si sem uz dosla ako maminka 😉

montinka
13. júl 2008

ahojte babule. no konecne sedim. joj mamina si vymyslela tristo jedal tak som jej tam pomahala.heppu ani ja sa nechystam vystrcit ani nos teda mozno poobede sa pojdem prejst s montym ale to je vsetko co asi robim na vonku.🙂 mirus tak nedockave sme dve.🙂 inak mna asi porazi dnes ma boli ladvina dufam ze som neprechladla. 😕

janette4
13. júl 2008

baby caute.tak nedočkavé sme tri.Ja som celé doobedie varila a teraz som konečne upratala po obede. Ledva sa držím na nohách, tak si asi pôjdem ľahnúť. Na dnes hlásili dážď, ale akosi im to nevyšlo.škoda,už mi začínajú z toho tepla opuchať nohy.prajem vám pekný dník.

montinka
13. júl 2008

janette este len teraz ti zacali? mne puchnu uz asi dva tyzdne a tiez z toho hlupeho tepla. joj vcera vecer som myslela ze bude u nas burka tak sa blyskalo ale dalej to nedoslo ostalo to len pri bleskoch. 😠 😠 😠 tak prijemny odpocinok ti zelam.

janette4
13. júl 2008

veru tiež sa čudujem, že až teraz.U nás bola večer búrka, jak to bolo dobre, trochu sa ochladil vzduch.My sme si v záhradke grilovali a len tak tak sme to stihli zbaliť.

montinka
13. júl 2008

teda tak to ste mali super. a tu stale nic. a aka bola grilovacka?

janette4
13. júl 2008

grilovačka bola fajn,nemusela som chystať večeru a aspoň som si oddýchla.dala som si aj trochu červeného vínka.
Monti aká bola prechádzka so psíkom? My sme tiež boli, ale len chvíľu,lebo bolo hrozne dusno.Aj keď on by bol chúďa aj dlhšie, ale čo už,momentálne sa musí prispôsobovať mne. 😅

dididi30
13. júl 2008

ahojte baby
wow vam uz svieti 40!!! sakrus ale to leti uz teraz sa tesim na oznamka o vasich babatiek....
monti a ty by si uz nemala ist, vraj sa na cisarak chodi o 2 tyzdne skor 😎 a co ste tolko vyvarali?
pekny vecer

montinka
13. júl 2008

no janette skoro som ho zabila vysli sme von raz si cikol potom zahrmelo a ten somar mi skoro odtrhol ruku ako letel domov,strasne sa boji. tak som bola na neho dobre nastvata. didi ved idem v stredu.ked ja ani neviem kedy by som mala mat termin ked som sa pytala toho mojho tak mi povedal ze od 20-26.7. tak idem tak akurat ci nie? ale oco ide prec tak varila normalne obed: polievku zemiaky a rezne, potom este krokety a rybu vyprazala a este piekla kolac a robila cinu. 😒

dididi30
13. júl 2008

monti no tak dobre ides...a ivan bude doma ci nie?? no a mozno sa tvoja mama tak tesi na babo ze od radosti vyvara 😀

montinka
13. júl 2008

hmmm no Ivan pride v utorok a zakazala som mu dokonca tyzdna niekam ist takze bude doma lebo potrebuje ist aj do banky kvoli tomu uveru uz konecne a ak este nahodou budem v pondelok v nemocnici tak bude pekne doma aj ten buduci tyzden aj ked sa uz ohradzoval ze bude mat malu vyplatu ale to ma nezaujima

dididi30
13. júl 2008

tak to sa mi paci, chlap a pomoc je potrebna ja mam dost teraz ani na vecko niekedy nestiham ☹ ale inak pohoda, tesim sa ,ze ich mam, moje zlaticka 😵

montinka
13. júl 2008

hmmm no vsak uvidim ako bude u nas.

miskakiska
13. júl 2008

Ahojte babule.U nas teraz prsi ale co z toho ked zajtra bude zase dusno.Rano idem na poradnu tak som zvedava co mi povie.Niektora tu pisala ze za malo dni pribrala 3 kila.No ja som za posledne 3 tyzdne tiez pribrala 3 kila ale vobec mi to nevadi sak to po porode zhodim hadam.Dididi30 dlho som tu nebola tak ani neviem co sa ti narodilo.Ja cakam chlapca zase som mala tusaka a doki mi to len potvrdil.Syn uz vybral aj meno bude sa volat Jakub ked on je Matej ze ako v tej rozpravke.Majte sa pekne idem sa osprsit lebo cely den sme boli viac v aute ako doma a este ma navyse boli aj ucho asi som dostala prievan tak supnem nejake tie kvapky.Pa pa a dobru noc vam prajem 😔

montinka
13. júl 2008

ahoj miska. No aj zajtra by malo prsat ale som zvedava ako bude ja mam ist tiez k doktorke. no tak som zvedava. a didi ma chlapca. tak dobru noc a dufam ze ta prejde coskoro to ucho

heppu
14. júl 2008

ahoj monti konecne je chladnejsie som stastna ako blcha dalsia nespava noc je za mnou a rozmyslam co by som zas upratovala kedze uz ani nemam moc co a ty ako?,

pampuliacik
14. júl 2008

cafte, ja tiez uvazujem ze sa dam do upratovania. ale na rozdiel od vas, ja mam teda co 😠 😠 riadne to flakam, mna nebavi ani to upratovanie. za mnou je nespava noc taktiez, zdriemla som si max. 2 hodiny, som zuuuuuuuuufalaaaaaa 😢 brucho ma bolelo vecer aj teraz rano, ale nijaka pravidelnost ☹ boe kedy to uz bude

pampuliacik
14. júl 2008

neviete nic o zmrzke? tusim sa vcera uz neozvala, nie? mozno to uz ma za sebou.... 😀

slavica2
14. júl 2008

ciao, baby moja malinka ma casto stikutku, rano a vecer, takych 15 minut v kuse............. mavate to aj vy?

janette4
14. júl 2008

ahojte baby. Tak ja som túto noc tiež prebdela.Bolo strašne dusno,musela som si striekať sprej, aj tak nepomohol, bolelo ma brucho, malý bol strašne nepokojný.Čakala som, či už, ale nič sa nedialo.Škoda.Inak tiež sa chystám upratovať, lebo cez víkend som sa na to vykašľala.
Slavica môj tú štikútku máva hlavne večer,keď si ľahnem.

heppu
14. júl 2008

sladujem ze vestykm sa nam rovnako spi ja som dohanala noc teraz do jedenastej a idem na to upratovanie teda, moja mava tuez stikutku tak dva tri krat do dna aspon viem o nej

maculik
14. júl 2008

pampuliacik, zmzke sa vcera vecer narodil maly Christian, takze uz to ma uspesne za sebou 🙂

pampuliacik
14. júl 2008

vow, to je super 😀 😀 blahozelam jej a prajem vela radosti zo synceka

janette4
14. júl 2008

Paráda ,Tak zmrzka to má chúďa konečne za sebou, ale sa načakala, kým sa drobec rozhodol ísť von?Neviete, či jej to aj vyvolali, alebo to išlo aj samo?Maminke samozrejme gratulujem, prajem veľa síl a radosti u malého a malému Christiankovi veľa zdravíčka a šťastný vstup do života. 🙂 😲 🙂

montinka
14. júl 2008

ahojte to je super ze zmrzka uz ma Christianka. gratulejem jej a prajem vela zdravicka. inak aj to moje mava casto stikutku a hlavne po melone

mirka8429
14. júl 2008

babule zmrzka uz porodila...vyvolavacku dostala o 9:30 a porodila 23:15 Christiana s mierami 3550g a 51 cm 😀 a rodila 13.7. obaja su v poriadku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre