Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jastericka
10. mar 2008

ja sa kúpem skoro každý deň, v dákom časopise som čítala, že podľa najnovších výskumov teplý kúpeľ nemôže tehotnej žene ublížiť, len že voda by nemala byť veľmi horúca, ani teplota v kúpeľni a najdlhšia doba kúpania je 20 minúť. Že je dokonca vhodnejší ako sprchovanie, lebo uvoľní telo aj dušu.

Ja si dám kopec peny voňavej, morskú soľ a vtedy sa mi aj noštek uvoľní 😀

danielka: tak potom daj vedieť ako ste dopadli... 🙂

daniela84
10. mar 2008

No na po nemam dobre referencie, akurat ze svokra mi mala vybavit nejakeho doktora, tak zatial sa do sace ideme iba kuk, manzel si urobi predlzeny vikend a 17 ceme tam ist. Tak este nveiem, ale cem sa rozhodnut do poslednej poradne. a ty kde budes rodit mirka a u koho? No popytam sa aj na neho ak tam nebude ta sevcovicova

mirka8429
10. mar 2008

didi jasne ze dam vediet..snad to nic nieje..no....na azetko nemam na teba nick..tak bud tu alebo cez skype..a uz ides prec?

mirka8429
10. mar 2008

dani ja budem rodit v novej nemocke u dr.Adama on je tiez dobry a mam to blizsie..ale na poradne chodim ku luptakovi...je fakt dobry....a aj milyy

daniela84
10. mar 2008

jastericka ja sa tiez kupem od zaciatku tehu a nic mi to nerobilo, praveze som sa citila ovela lepsie, ale nekupme sa kzdy den, tak kazdy druhy, aj ja mam teraz super penu do kupela, melonikovu tak si to navniam a hotovo.
No dam sak sa uvidi, no saca nie je tak daleko, hadam tomanzel stihne domov ked to u mna zacne

mirka8429
10. mar 2008

dani no ja tiez byvam kosice okolie a do ke mam cca 17 km a este do sace neviem kolko..si pozri jednu stranku a tam su odfotene izby v saci aj v novej...pockaj ti poslem presny link

daniela84
10. mar 2008

V novej nemocke kde v kosiciach? To je fajn ze mas vybaveneho doktora je este nemam. Tak uz si musime nejak pohnut hi hi, lebo nejak mame na vsetko cas. a a ni sa nenazdame a huo a bude tu mala emmka.
Mirus este to pokracuje?

daniela84
10. mar 2008

Jaj no ja som videla stranku ich a to su izby, su pekne ale aj to zaplatime

jastericka
10. mar 2008

idem ja k TV, prajem všetkým tehuľkám pekný večer 🙂 papa

mirka8429
10. mar 2008

dani hej...pokracuje xixi no skoro kazda v saci rodi u luptaka....vies aky to mily clovek...ale aj ten môj adam je dobry...ja som najprv nevedela ze luptak je aj pôrodnik...ked som zacala k nemu chodit do poradne...on je môj gynekolog...daj si do googlu FN sP a tam na lavom boku najdi pôrodnice a potom sa ti zobrazia plno a najdi si kosice luisa pastera a je tam aj saca a tam su aj obrazky...kukni si

daniela84
10. mar 2008

aha no dobre idem kuk, sak ved mozem ist aj k nemu, ved uvidim ked tam budem, dufamze sa na niekto bude venovat, ani neviem ako to mame urobit ci zavplat dopredu alebo tam len tak ist ze ceme kuk a rovno sa pytat na nejakeho doktora, sak mozem povedat ze ta poznam a ze mam od teba odporucanie 🙂
Jatsreicka pekny aj tebe
No miri dufam ze ty nam neporodis za chvilu, ale aj keby tak to bude ale radostne to tu potom mozme oslavovat s dzusikmi 🙂

mirka8429
10. mar 2008

dani tie fotky su uplne na konci..nasla si?

mirka8429
10. mar 2008

dani tam si precitaj je tam aj o nemocke napisane...no on ma strasne vela pacientiek...lebo kazdy len k nemu chodi normalne na gyndu....tak neviem ci si ma bude pamätat ale snad...ved povedat mozes....on ma na hroncovej gynekologiu

daniela84
10. mar 2008

aha sak ved uvidime, tak spomeniem ze sme ho en spominali, xi xi
kukam tie foto pekne to tam vyzera, juj boze ja mam cut na klobasku asi si idem trosku odrezat

mirka8429
10. mar 2008

dani ixixixixi ja som zjedla pomaranc...

daniela84
10. mar 2008

No ja som teraz na jablka nejako, xi xi, ale robila som kolac tak teraz mam nejak chut na sladke, a dala by som si ja bryndzove halusky, ale nema mi kto urobit. Len sa bojim si dat lebo som z mala trapenie so zaludkom, ale hadam taky maly koncek mi nic neurobi

mirka8429
10. mar 2008

dani aj ja by som si dala..a aj sladke papam vela...teraz na konci...dnes som zjedla sama taky veelky kolaac mnam...jooj ..pocuj ty nemas icq?

daniela84
10. mar 2008

mam icq aj skype a este aj azet, mirka ja rozmyslam furt odkial sa mi zdas taka znama, viem ze zo skoly ale ci nemame spolocneho znameho lebo sa mi zdas velmi velmi znama

mirka8429
10. mar 2008

dani moze byt...ja neviem...🙂 ak ces daj cislo na icq 🙂 ale ja mam aj podobnu holku v PO

daniela84
10. mar 2008

no mozno ano, ale uz rozmyslam ze cez koho ale an netusim, tu je moje icq ciso 258274722, idem sa prihlasit

lenocka80
10. mar 2008

Jastericka: No tak ja idem k dr. zajtra tak zistim ako to je s tymi tlakmi, aj ked dnes to uz bolo lepsie, ale napriek tomu sa popytam. Inak na poslednom ultrazvuku som uz bola v 31.tt a maly vraj odhadom vazil 1852g, ale dufam ze teraz uz ma viac 😉 A tiez mas teraz take hyperaktivne babatko? Dufam, ze je to mormalne...Mne sa zda, ze sa hybe viac a intenzivnejsie ako pred tyzdnom, uz ma dokonca aj viac sily. No dufam, ze ju vyuzije a otoci sa pekne hlavickou dole. 🙂

jankapo
11. mar 2008

Tretotrimestrovky este spinkaju?
😵
Mna moje hyperaktvne babo dnes nebudilo, tak uz som hore... 🙂 Lenocka, budme radi ze male kopkaju, a o tej sile mi ani nehovor...vcera vecer mi skoro oci z jamok vytlacil ako sa pretacal, to neboli kopance, ale kotrmelce... 😅
Z bruska som mala kocku, to fakt, skoda ze som to neodfotila...neviem co vystrcil, vyzeralo to hrozne (pre mna krasne)

jarka70
11. mar 2008

ja uz nespim 🙂 ale lezim a teraz som prisla pozriet co mate nove 🙂
mirka ty uz sa chystas rodit alebo uz si aj isla?
moje brucho tiez vyzera hocikedy smiesne a tie tvary 😀 len je este alexik priecne ale urcite sa este pootoci hoci vraj uz nema miesta 🙂 moja sesternica chodi tiez k luptakovi a neda na neho dopustit je vraj velmi dobry 🙂

zuzizuz
11. mar 2008

ahojte zienky. Na zaciatku tehotenstva mi byvalo velmi zle, vracala som aj 6 krat za den. Druhy trimester bol fajn, ale teraz sa mi to akokeby vratilo a zasa mi je velmi nevolno a vraciam, plus som hrozne slaba a mam zavrate. Mate s tym nejaku skusenost? Dakujem 🙂

dididi30
11. mar 2008

dobre ranko tehulky,vyhajane??

jarka70
11. mar 2008

zuzi ja som tiez na tom podbne vratili sa mi tie nevolnosti ja este ked som isla z dcerou do porodky rodit tak aj tam som vracala ked si na to zpomeniem ale co uz..
ja som sa vyspala vecer som hodila do seba 2 homeop- na spanie a zabralo alebo som bola vycerpana od tych bolesti v podbrusku.ale konecne som spala az do rana 🙂 🙂

mirka8429
11. mar 2008

jarka no nakoniec to preslo...este som mala bolesti do takej .23.00 a potom uz len sem tam..ale celu noc som mala napnute a tvrde brucho...a aj dnes mam taky zvlastny pocit...no asi sa radsej pobalim... 😀 snad to nic nieje...ale istota je gulomet..este nechceme ist rodit..chceme vydrzat aspon 3 tyzdne...

didi no ja po dllhej dobe aj hej....a ty

zuzizuz
11. mar 2008

ahoj jarka, tak si ma trochu utesila, ze to nebude nic vazne. Viac ma stve vyssi tlak, bielkovina v moci a opuchnute ruky, zatial to nie je velmi zle, ale musia to sledovat, aby som nedostala preeklapsiu.

Prave som tu citala ako pisete o svojich hyperaktivnych bambulkach v brusku. Viem presne o com hovorite, aj ja tu jedno take mam 🙂, normalne ma to v noci budi. Uplne to ale zboznujem, hlavne ked jedna strana ide hore, druha dole a naopak. No do rebier by nemusela teda hehe 🙂, ale o tom vam nemusim asi hovorit 🙂. Vsetci mi hovoria, ze tie pohyby budu slabsie a slabsie ku koncu, no neviem, zatial tam ma diskoteku asi 🙂

dididi30
11. mar 2008

ahoj miri no ja celkom v poho , hoci vstavam na 5 do robotky celkom sa dalo.....tak som rada,ze to preslo, mozno sa babo otacalo ako sa ma, tak sleduj, ci sa hybe a tak......pobal sa pre istotu, nech ma spokoj... 🙂

mirka8429
11. mar 2008

zuzizuz neviem ci budu tie pohyby slabsie...lebo to moje sa stale tak intenzivne vyduje akoby chcelo vyjst cez bok brusnej steny...vtedy sa neda spat..akoby mi rebra vysuvalo von 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre