Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

pinco
14. júl 2008

jeeej, hurá 🙂 Tak zmrzka to už má za sebou 🙂 Díky mirka za info 😉 Samozrejme gtratulujem a nech sú zdravučkí!

dididi30
14. júl 2008

jej gratulujem zmrzke , parada, vela zdravicka....

mirka8429
14. júl 2008

didus caau moja...co robkate??

aj ja zmrzke gratulujeeem a zelam vela zdravickaaa a vela mliecka 🙂

dididi30
14. júl 2008

ahoj mirka, maly mi zaspal tak oxidujem na nete, ale pojdem spat, bo maly mi vstava na papanie kazde 2 hodiny, viac papa..

dididi30
14. júl 2008

a ty co porabas?? si uz ok?

mirka8429
14. júl 2008

didi ta momentalne sa striedame s mamou a muzom s malym po rukach lebo nie a nie spat..a ked ho polozime tak place..mame velmi horuco v izbe a teraz este aj prsi...tak som si chvilu sadla za net aspon trochu...no este ho zochcem nakojit okolo pol desiatej a tak dufam ze zaspinkaaaaa..ci som ok myslis to kupanie??

heppu
14. júl 2008

jje tak aspon zmrzka to uz ma za sebou to je super zelam im veeeeela zdravicka ...

heppu
15. júl 2008

dnes tu nikto nie je ????zeby ste vsetky rodili?? 😉

janette4
15. júl 2008

aho.Ja som tu.ja ešte nerodím, aj keď by som rada.

pampuliacik
15. júl 2008

caves, aj ja som tu 😀 a tiez nerodiiimmm 😢 😢 hoci by som rada. ale od rana mam teda brutal bolesti krizov aj brucha. neviem este ci sa to opakovane vracia, ale urcite to zas budu poslickovia- ale riadne bolestivi 😠 take stastie, zeby som dnes rodila, ma urcite nepostretne

janette4
15. júl 2008

pampuliačik, veru tuším sme na tom rovnako.Ja idem zajtra na poradňu a muž mi hovorí, že už by si ma tam mohli aj nechať.Chudák, aspoň by sa konečne trochu vyspal.Aj by som bola rada, keby som to už konečne mala za sebou.Máme podobný termín, som zvedavá, ktorý drobec bude šikovnejší.

pampuliacik
15. júl 2008

janette, a preco nemoze manzel spat? 😀 u nas nespim ja, vlacim sa po byte cez noc ako zombie, brucho ma riadne taha, nemozem spat ani na boku, uz mam toho az po krk! brrrrrrr. dufam, ze prenasat nebudem ako zmrzka, sak by ma snad trafilo! 😉

pampuliacik
15. júl 2008

janette a ako si ty s hlienovou zatkou? uz ti odisla? lebo ja to furt riesim, ale je to take neurcite. a este aj brucho mam riadne hore, neviem si predstavit, ze by som mala rodit v piatok ci pondelok... moze brusko klesnut aj par hodin pred porodom?

mirka8429
15. júl 2008

pampuliacik no brusko ti nemusi klesnut vobec...moja kamoska rodila s bruskom hore hehe inak je pravdepodobne ze prenasat par dni mozes...ale to nevadi..aj ja som prenasala..inak kde budes rodit??v novej??a mas vybaveneho lekara?? co sa tyka spania ani ja som v poslednych mesiacoch nespala..jednak kôli bruchu ale aj kôli malemu lebo on mi strasne buchal do brucha a mal velmi prudke pohyby co ma az bolelo...tlacil na rebro a zaludok a tak ani na boku sa nedalo...ale to je normalne ehhe ja som si cely nocny program pozrela kazdu noc 😀 no

mirka8429
15. júl 2008

a nemate take krce v nohach??ja som mala..nevedela som kam si mam tie nohy vylozit 😖

janette4
15. júl 2008

pampuliačik.No s tou zátkou ja neviem, lebo ja som mala výtok celé tehu, takže neviem, či by som to vôbec spoznala.A manžel nespí kvôli mne, lebo tiež chodím stále na záchod, a prechádzam sa po byte jak mátoha.A vždy keď vstávam z postele, zobudí sa aj on.Ja mám to bruško tiež ešte dosť vysoko a dúfam, že tiež nebudem prenášať, lebo tu tuším prenášajú všetky.Malý ma tiež celú noc kope, je strašne nepokojný, bolí ma brucho, kríže, no ide ma šľak trafiť v tej posteli. ☹ Fakt by som bola najradšej, keby sme to cez víkend mali už za sebou. 😢 Ja som to sem už raz písala, že deťúrence to robia naschvál:oni vedie, že ich na koníkovi stále vychvaľujeme, básnime o nich, tešíme sa na ne, im to robí dobre, tak čoby sa oni ponáhľali na svet, no nie? 😀
Mirka tie kŕče mávam, ale ja mám aj kŕčové žily, takže asi aj z toho.

pampuliacik
15. júl 2008

mirka, ja idem skusit Sacu- ak vsetko vyjde ako ma, tak budem rodit u Dr. Sevcovicovej. aj moje babo velmi prevelmi kope posledne tyzdne a hroooooooozne tlaci do zaludka a rebier, obcas to riadne boli a mam obavy, ci je v poriadku. krce v nohach nastastie nemam, uz len to by mi chybalo 😀 janette, aj ja mam vytok posledne mesiace, preto si tiez nie som ista, ci to spoznam, ci ta zatka uz vysla alebo nie. ale zjavne to nema velku vypovednu hodnotu, kedze porod moze nastat dalsi den alebo aj o 2 tyzdne 😒

mirka8429
15. júl 2008

janett ja som krcove zili chvala bohu nemala..ale tie krce som mala veru neznesitelne...nijako mi nebolo dobre dat tie nohy...a s tym spankom jooj to bola hotova katastrofa a zvlast ked mi stale odialoval pôrod a stale ma poslal domov 😠

pampuliacik no myslim ze to zbadas tu hlenovu zatku lebo jej pojde dost vela a to uvidis ze to nieje vytok..ja som ju mala zafarbenu hnedo ruzovu...ale ona ti nemusi odist tak sa na to nespoliehaj...ale to uz budes mat za par neboj sa... 😉

dididi30
15. júl 2008

mirka ahoj.....predstav si maly mi pribral 500g za 2 tyzdne mali sme pri narodeni 3300 a teraz mame 4220 dobre co??a to ma len mesiac a plne ho kojim,vraj pribera odla knizky 🙂
a to s tymi rukami mame aj my, maleho nas tatino naucil na ruky ta teraz som ako taka opica ale skor krava, sak kojim a som same mieko 😅

heppu
15. júl 2008

ahojte myslim ze montinka uz isla do nemocky ked sa tu ani neukazala , zajtra to mozno aj mna caka som zvedava ale uz by som to mala tiez rada za sebou

dididi30
16. júl 2008

uf monti nech sa dzri, uz bude mamina 😀
heppu aj ty sa drz 😉

miskakiska
16. júl 2008

Didi gratulujem k synkovi dlho som tu nebola tak ani neviem kto kedy porodil a co ma.Inac mna maly tiez hrozne kope a neni mi to vsetko jedno ale doki sa na to len usmeje.To ani stat ani sediet tam mam hrcu a niekedy az tak moc bolestivo ze ma normalne v pukani zastipe.Chlap sa mi uz smeje ze sa trasem ako taka huspenina a len malemu vyprava ze kopni kopni a ono ako keby mu aj rozumelo potvorka mala.Ale snad to uz nejako vydrzim do konca.Aj nozky mi sem tam opuchnu ale ze to mam zatial v pohodke pokial mam v poho aj tlak len vcera som ich mala ako pampuchy.No ale viem z coho ked som viac sedela ako stala.Idem sa trochu napapat nech maly neni hladny.Som normalne za tri tyzdne pribrala 3 kila som zvedava kolko este do konca a kolko bude maly vazit ked sa narodi. 😉

pampuliacik
17. júl 2008

caute baby. to uz tu nikto nezostal? vsetky ste zostali v nemocke? ☹ ☹ ja idem zajtra, aj s vecami, tak uvidime, ci si ma tam nechaju a co bude 😖 uz mam toho fakt plne zuby. mala v noci vyvadzala v bruchu, myslela som ze snad porodim z tych kopancov a trieskania do krcka... normalne mam obavy, ci toto je normalne 😢 😢 a potom sa mi celu noc snivalo o lekarke, vysetreniach a same blbinyyyy 😢 😢

majula009
17. júl 2008

No nazdar všetci, už to máme za sebou.....V piatok 11. júla, sa narodil malý chrobák 4000 gramov a 53 cm..
Volá sa Amanda, a bolo to cisárskym lebo bola na mna príliš velká a vobec sa jej nechcelo opustiť moje bruško.
Tak sa držte tie čo to máte pred sebou, nieje to easy a držím palce nech Vám to ide čo najrýchlejšie a lahko....nie ako nám. Paaaaaaaaa 😀

vejinka
17. júl 2008

psmpuliscik..este ja som tu a este dost dlho budem 😉

darlinka
17. júl 2008

No ahojte, aj ja to uz mam za sebou! Palko mal 3710g a 52cm a narodil sa tiez v piatok 11.jula. A porod bol v podstate pohoda...za 9 hod bol na svete.. 🙂 🙂 🙂 Od vcera sme uz doma 😎
Majula, gratulujem, o kolkej ste sa narodili??

heppu
17. júl 2008

ahojte hlasim sa z porodnice vcera sa narodila nasa malinka Mia 2550 g a 46 cm, a sme v poriadku, montinka ide na to zajtra

dididi30
18. júl 2008

jej babule gratulujem vam, tak ste to pekne zvladli? som zvedava na podrobnosti 😉 napiste ake ste mali porody, ak bude cas a zmente si nicky a fotecky pridajte 😉

dididi30
18. júl 2008

heppu takze uz je mozno monti maminka, som zvedava co porodi, ci chlapceka i dievcakto, joj tesim sa 😵

mirka8429
18. júl 2008

hepu gratulujeem hehe a ako si rodila normalne ci cisarskym..a monti ako ide nevies??

monti moja drzkaj sa...

didus..sak to..teraz uz chytam nervy lebo nechce spat v postielke...len na rukach zaspi alebo pri nas v posteli alebo v kociku...som ho dala do postielky ta vkuse cca 20 minut reval a spat nie..a vybrala som ho dala do kocika a spi,,, 😠 ako ho odnaucit...

darlinka gratulujeeem no pekna vaha 😉 zelam vela mliecka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre