Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

aviril
14. máj 2008

tak to si tam ešte dobrú dobu počkáte, predsa kým doštudujú, to je niekoľko rokov. ale keď sa vám tam páči a máte aj dobrú prácu, tak nie je o čom.
prvé dieťa si rodila na SK? lebo druhé budeš rodiť v UK, že?

dididi30
14. máj 2008

hej paci sa nam tu, sme si zvykli, doma je dobre ale len tak na dovolenke ....
tak veru, prve sk , druhe uk, to bude dalsia nova skusenost aj sa tesim aj mam obavy...
a ty si ako nazivas na sk?? aj byvate sami, alebo ako to mate?? my sme na sk byvali u svokry, stacilo 😒

mien
14. máj 2008

ahojte aviril a dididi
diddi bývať u svokry to nie je bohvie čo, aj keď ja má dobrú svokru bývať by som s nimi nechcela veď najlepšie je keď ste iba vy, no ale sú aj taký čo si to nemôžu dovoliť

mien
14. máj 2008

inak to je super, že ti malá ovláda už dve jazyky

dididi30
14. máj 2008

mien ahojt
sak to, ja som si aj mohla dovolit, len moj muz chcel byt s rodicmi a nakoniec som sa nasrala,ze dost a isli sme tu...tu nam je fajne byvame sami a nik na nediriguje...ono svokry su ok, len to prisposobovanie sa je hrozne 😒 tak si upracem kedy chcem , umyjem riad kedy chcem...pohodka

dididi30
14. máj 2008

mien no hej, ale neucim ju pisat ani citat po slovensky, sice ma este cas, ale som rozmyslala,ze je nebudem robit mix v hlavicke, aj ak chcem aby tu dostudovala...hlavne ze bude vediet rozpravat a rozumiet po slovensky...ale kto vie, mozno od 6 rokov skusime aj tu slovencinu, teda pisanie a citanie...

mien
14. máj 2008

presne tak a nikto ti nepovie kedy čo máš robiť a svokrovci aj tak budú za vami chodiť teraz častejšie keď sa narodí aj drihé dieťatko a tebe sa kde páčilo viacej tu na Slovensku albo tam, myslím kde sú lepší ľudia

mien
14. máj 2008

ja si myslím, že sa naučí aj tú slovenčinu, ale naozaj teraz tým najhlavnejším jazykom na svete je naozaj tá angličtina

dididi30
14. máj 2008

mien to je take vselijake ale ten pristup ludi k ludom je ovela krajsi ako u nas, tu ked nieco kupujes nik ta nesleduje ak to nezoberies ta nik na teba nezazera...ked idem na vysetrenie ako vo vadicke s tebou robia...
no co ja ti viem, ja tu ani kamosky nemam a som stastna, asi starnem....no mam nejake ale nejako ma netankuju.. 🙂
a ty sa mas ako?? vladzes este??

mien
14. máj 2008

naozaj a starí rodičia sa s Tamarkou ako rozprávajú

dididi30
14. máj 2008

kamoska ma americana a ziju na sk, ich mala vie obe reci, je to super.....

mien
14. máj 2008

no diddi kamarátky si ešte nájdeš a že vládzem, tak nie, veď som pribrala 23 kg mala som 54 a teraz 77 ja som najviac pribrala v druhom trimestri, veď keď idem vom tak každý po mne čumí lebo som bola predtým fakt štíhla a teraz no vieš

mien
14. máj 2008

veď aj tvoja bude vedieť veď má iba 4 rôčky, takže má čas
dúfam, že sa aviril na mňa nenahnevala, že tak skoro odišla, lebo som vás vyrušila

dididi30
14. máj 2008

mien nevadi, potom zhodis 😉
aviril tu len sem tam nakukne a odpise, takze poho 😉
ok moja ja idem z netu, treba mi nieco povybavovat, pa pa

mien
14. máj 2008

papa

aviril
14. máj 2008

mien, vôbec som sa nenahnevala. bola som uspávať toho môjho zatiaľ najmenšieho. zaspal a po 10 min. prišiel za mnou, išla som naspäť si s ním ľahnúť, ale skoro po hodine ma to už prestalo baviť, lebo on nie a nie znova zaspať. ja sem môžem len vtedy, keď mi to deti dovolia 😖
didi, my teraz bývame sami už 3 roky. predtým po svadbe sme 1 rok bývali u našich a potom sme sa presťahovali k manželovej babke, tam sme bývali 5 rokov. Išli sme tam s tým, že aká super žena, veľký dom a sama v ňom. ale asi až keď človek s niekým býva, zistí, aký v skutočnosti je. my sme si s ňou teda užili svoje. Inak sme bývali vždy v našej dedine - tu bývajú aj naši, aj jeho babka. postavili tu bytovky a máme veľký 3-izbový byt. síce dom je vždy len dom, ale keď raz nie sú na to financie, aj byt postačí.

montinka
14. máj 2008

ahojte je tu niekto

mywiel
14. máj 2008

Ahoj monti ja som tu nachvilku, ako sa mas?
Kupila som si nove tehu plavky kedze normalne su uz male, dala som ich do albumu. 😉

montinka
14. máj 2008

ahoj mam sa fajn ja som si kupila nove tehu saty ale v albume ich nemam lebo nemam doma fotak.idem kuknut

montinka
14. máj 2008

pekne aj ty mas cierno ruzove ako na obrazku?

mywiel
14. máj 2008

Ano sedo-ruzove. 😉

mywiel
14. máj 2008

Inac nohy mam stale ako medvedie laby, uz nosim len slapky lebo balerinky ma ominaju. 😒

montinka
14. máj 2008

opuchli ti?

mywiel
14. máj 2008

Veru uz asi tyzden ich take mam... ☹

montinka
14. máj 2008

teda toto nam sestricka na cvikach vravela zevraj to opucha kvoli tomu ked tehotna vela pije. hmmm bohvie z coho opuchaju

mywiel
14. máj 2008

Z hormonu oxitocin lebo sa uz zvysuje... 😒

montinka
14. máj 2008

ahaaa.no ja zatial taky problem nemam

mywiel
14. máj 2008

Tak pa ja uz idem plavat. 😉

montinka
14. máj 2008

ahoj a davaj pozor.

dididi30
14. máj 2008

ahojte, je t niekto??
aviril,t ak mas teda svoju skusenost tiez....ale ze je vam teraz lepsie?
monti caf, co robis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre