Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

aviril
18. máj 2008

ja som začínala s váhou 45kg pri najstaršom, pri týchto dvoch je to 51kg východzia váha.
ja mám popukané brucho po oboch, teraz si to už ani nevšímam, lebo by som sa už asi zbláznila

dididi30
18. máj 2008

to su asi geny alebo neviem co a po 3 detoch si to mozes dovolit , kej aj ja po 2 😉 sak teda muzom deti dame krasne deti, len nech si to vazia, lebo mi si nicime tela a oni furt mudruju, ze? 😀

aviril
18. máj 2008

presne tak, my to vynosíme, zničíme telá, pôrodné cesty a podobne. ale aspon to stojí za to ten výsledok. oni sa len "odbavia" a tým to hasne. tá príroda to teda ozaj úžasne zadelila. a keď ešte chcem, nech ide k pôrodu, tak aj to sa mu zdá veľa

dididi30
18. máj 2008

no co ja ti viem, pri malej muz nechcel byt, ze ide do roboty a teraz velice chce ist, no ale nech ide, nech vidi co to je ......sak neboj len ma blbu poznamku hned ho pekne uzemnim 😀

aviril
18. máj 2008

môj sa z toho asi vyzuje, lebo ráno odchádza a až vo štvrtok poobede príde.

dididi30
18. máj 2008

a to mu nechyba tutumutu?? sice moj ma nenuti ale ked ja chcem 😀 ale neviem ci este chcem, bo sa uz aj bojim, necham to tak, sak este mame na to cely zivot 🙂 ...no a ked si das horucu vanu nic necitis??

aviril
18. máj 2008

môj je práveže niekedy "nadržaný" jak pes, ale vie, že to už nebudeme robiť. ale on povie, že sú aj iné metódy 😀 iste chápeš, na čo mierim. aj ja sa už bojím, aj pri predošlých sme to už minimálne posledný mesiac nerobili.
a keď si dám kúpeľ, tak nič. a to ma zlostí, že vôbec nič necítim.

aviril
18. máj 2008

a teraz sa mi k nám nasáčkoval svokor, mám obrovskú radosť. môj muž išiel nabrať piesok deťom do pieskoviska a on si tu sedí, ja že pôjde s ním a on nič. tak som sa nasáčkovala do detskej za pc

dididi30
18. máj 2008

no sak hej, ono potom si uzijete az az 😉
a svokor byva s vami ci co?? hm tak to sa musis venovat ci nie??...

aviril
18. máj 2008

nebýva s nami ani mi nechýba
mala by som sa venovať ale nechce sa mi

aviril
18. máj 2008

no chvalabohu už odišiel. teraz som zostala doma sama len s malým, ten zaspal, tak mám chvíľu čas surfovať.
aj obed je už urobený, takže pohoda, klídek a tabáček

dididi30
18. máj 2008

no snad tabacek nie 😀 skor kaficko 😀 zase mam tlaky dole a drobec sa nenormalne tlaci, to as hlavickou nalieha, inak to uz nevidim....dost vela beham po vonku a vychadzkach dufam, ze mi nepraskne voda..

aviril
18. máj 2008

jasné, že tabacek nie, ja ani kaficko - od toho ma páli kyselina. tak pohoda klidek mliecko 😀
mňa tlačí už v kuse a ja niekedy cítim aj na konečníku taký tlak - ty to nemávaš?

dididi30
18. máj 2008

ee ja zas mliecko nie 😀 a vraj ani nieje zdrave, okrem materskeho samozrejma ale to si do kavy davat nebudem 😅 .hej presne aj to mavam, ako ked som malu vytlacala, ale kto vie ci to niesu len vetry 🙂 ale zas niesme prvorodicky tak vieme, ze nie 😉 a to si mala aj pri predoslich detoch ci az teraz?? lebo ja pri malej az pri vytlacani ten tlak.....inak mi vravela, lekarka,ze chlapci sa ukladaju nizko a najma v bokoch no kto vie ako to je, mozno preto ich tam citime tak intenzivne,ze?

aviril
18. máj 2008

predtým si nepamätám, že by som to cítila. ale pri druhom som ešte nevedela, čo jeto prir.pôrod, tak možno ma aj tlačil nakonečník, len som nevedela, že to je taký pocit akoby som už išla tlačiť. teraz sa mi to na to podobá.
ideme k babke na piesok, veď ešte sa ozvem. tak ahoj zatiaľ

daniela84
18. máj 2008

ahojte tak my sme mali noc aku neprjem nikomu, nasa malinka plakala ako nikdy az som sa bala ze sa zajde, od osmej nerobila nic one len cela stale papat a papat a ked som si ju dala na prsnik, tak trosku popapala , potom zaspinkala , ale hned ako sme ju ulozili do postielky bola hore a kukuckovala a neskor aj plakala, nakoniec sme o pol stvrtej urobili cajik a ona chudatko stiahla az 40 ml, a zaspinkala, no dneska rano to nebolo o nic lepsie az na to ze mi neplackala, papli sme hodinu a ppol a o pol hodinku sme boli hore a celi zase, uz neviem co mam robit, volali sme aj doktorke a uz mame priprtavenu humanu, lebo malinkej asi nestaci moje mliecko, az i je z toho smutno, teraz spinka ako anjelik, chudatko moje.

montinka
18. máj 2008

ahojte ako sa mate? my dobre pridala som trosku fotiek do albumov tak ked budete chciet kuknite.🙂

pipinka82
18. máj 2008

ahoj montika ako sa máš??? 🙂

pipinka82
18. máj 2008

montika máš velmi peknú deku 🙂 aj ja som za macka pooh 🙂 už aj ja začnem kupovat deky 🙂 ešte zatial mám len tenučké prikrívky na leto do kočíka 🙂

montinka
18. máj 2008

ahoj pupi dobre sa mam a ty? co nove? hmmm no ja mam zatial iba tu deku a uz mam aj kocik objdnany potom ked pride a bude zlozeny odfotim.🙂

mywiel
18. máj 2008

Ahojte tak ako vikendujete? My sme akurat dogrilovali a boli sme po postielku co mi pozicala jedna kamoska, uz je v albume. 😉

montinka
18. máj 2008

mywiel zlatucka postielka

mywiel
18. máj 2008

Diky to do 6 mesiacov potom kupime tu drevenu menitelnu Stokke. 😉

pipinka82
18. máj 2008

máš pekný kočík mywiel 🙂 aj ja mám elektric.hojdačku od fish@price ale nemám ju zloženú potom ak budem mat aj postielku už doma a to asi o mesiac 🙂 a aj kočík donesieme na druhý mes.potom ich odfotím a hodím do albumu 🙂 a už len plienočky a kozmetiku musíme dokúpit a už pomaly budeme mat všetko 🙂

dididi30
18. máj 2008

ahojte
no monti, ze sa ukazes 🙂

pipinka82
18. máj 2008

montika a aký si si objednala???? 🙂 cez net??? 🙂

mywiel
18. máj 2008

Ta elektricka hojdacka ma sice melodiu ale aj tak trosku vrzga ked sa hybe... 😒

mywiel
18. máj 2008

Ja uz balim pomaly kufrik do porodnice, kedze nikdy nevieme kedy to pride, este dake nocne kosele na kojenie prihodit a bude. V pondelok idem k dokimu na velky utz uz sa tesim a dufam ze uz ma necha doma.

dididi30
18. máj 2008

no teda ja mam postielku rozlozenu ale hniezdo este nie, to by sa zaprasilo aj ked mozem rodit kazdym dnom, ale este je cas a asi hniezdo dam az po narodeni a basta 😀 .....no a kocik mam tiez davno asi by som ho mala odfotit ale co ja viem, to je take suche, ked bude drobec v nom tak odofotim 😀
myw a preco by ta nema nechat doma??

pipinka82
18. máj 2008

hmmm veru radšej si pobal veci aspon potom nemusíš na poslednú chvílu všetko 🙂 aj tá moja má melodie 4 tuším 🙂 šum mora a uspávanky 🙂 a ešte má aj rybičky v gule a svetielkuje do rytmu hudby je to super vecička a rýchlosti sa tiež dajú nastavit. 🙂 Ja zasa pomali periem vecičky a dnes som vyžehlila 1 várku a ukladám si ich už do skrine ktorá bude Ryana 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre