Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

montinka
12. jún 2008

to ani ja. my budeme vsetci v jednej izbe. take male babo same v izbe???

mywiel
12. jún 2008

No kamoska ho hned dala do vedlajsej izby ze nech si zvyka.... 😖 aj ked mala otvorene dvere ja by som nemohla. Ja sa asi budem vkuse divat na uzlicek ako spi. 🙂 😵

montinka
12. jún 2008

vsak aj preboha ze nech si zvyka a ona ak kojila ta sa nachodila z izby do izby

mywiel
12. jún 2008

No presne... 😒 ale to vies kazdy sa rozhodne sam.

montinka
12. jún 2008

vsak hej. ja budem mat postielku pekne pri mojej hlave.🙂 inak aj ten baldachyn a tak sa musi oprat s vecickami?

mywiel
12. jún 2008

Ja som ho prala, ale ak si ho kupis novy tak si myslim, ze nemusis.

mywiel
12. jún 2008

Idem nieco zhltnut. pa zatim. 😝 😉

montinka
12. jún 2008

dobru chut aj ja uz idem.🙂

dididi30
13. jún 2008

ahojte uz mam synceka a doma 😀

montinka
13. jún 2008

ahoj didi to je super. dufam ze si to nemala tazke. mas fotky v albume. a gratulujem.🙂

dididi30
13. jún 2008

monti caf precitaj si junovky 😉

dididi30
13. jún 2008

a dakujem 🙂 za mesiac ty 😀

montinka
13. jún 2008

hm ale ja asi cisarskym

dididi30
13. jún 2008

preco??inak ja by som porodila skor, ale maly mal tvaricku ulozenu nie dole ale hore a preto som mala tak dlho bolesti a poslickov...., ja som mala tusaka, ze porodim skor, ale kvoli tomu sa to nedalo rozbehnut..v den porodu mi to lekarka pekne napravila rukami 🙂 tak preto to bolo tak rychle za 2 hodky odrodene 😀

montinka
13. jún 2008

viem citala som junovky. no doktorsi mysli ze pri mojej vyske nebudem vladat vytlacit take normalne 3500g babetko a ze toto nase je uz asi na mna vacsie a ze ked som uz potratila tak ze preto

pampuliacik
13. jún 2008

didi vsetko dobre, gratulujem 😀 monti- ty uz mas take predbezne info, ci ides cisarskym? lebo mne nikto nic doteraz nevravel, nemerali mi ani rozmery panvy. prosim ta a kolko merias? lebo ja len 156 cm...

montinka
13. jún 2008

ja 158cm tak mozno pojdes aj ty. vsak aj mne to vsetko meral az vcera aj panvu a vcera my aj oznamil ze pojdem asi cisarskym a ze ma posle aj na predoperacne vysetrenia

pampuliacik
13. jún 2008

joj, ani neviem co je lepsie. ale normalne predsa rodia aj mensie zeny pokial viem. mne moj lekar nic nemeral- asi preto ze rodit budem v Saci u niekoho ineho, tak predpokladam, ze to pomeraju na poradni... ale ako to suvisi s vyskou? moja kamoska je sice vyssia, ale hrooooooozne chuducka, uzke boky a nakoniec rodila normalne.... no neviem, uvidime... 😖 a ty chodis stale k tomu istemu lekarovi? to je priamo v nemocnici? lebo aspon tu to tak chodi, ze posledny mesiac navsetvujes poradnu v nemocnici, kde chces rodit...

montinka
13. jún 2008

ja som este v poradni v nemocnici nebola. lebo on robi aj monitoring aj vsetko. no vies ja mam velke brucho a vraj drobec je vacsi tak preto. ved si kukni brucho v albume.vsetci sa ma pytaju ci nebudem mat dvojicky ale nie. a on nechce nic riskovat ze som uz raz potratila ale to zatial iba spomenul tak uvidim

montinka
13. jún 2008

a este mi povedal ze vraj do 31tt boli vysledky zo sona v poriadku drobec nebol velky ale tie poslednu zevraj uz pisu ze je vacsie tak neviem.

mywiel
13. jún 2008

Didi gratulujem, tak uz mas uzlicek doma. 🙂

pampuliacik
13. jún 2008

hm, tak ti drzim palce nech to je vsetko v poriadku. ja teraz neviem ake velke je moje babo, naposledy v 32.tt malo 1600 g, co sa mi zdalo menej nez uvadzali na stranke tehotenskej kalkulacky... ale vsade maju ine normy... tak som zvedava, ci sa nieco dozviem buduci tyzden. bojim sa aby babo nebolo velke, ked som sama taka "malicka" 😀 . ale zatial sa vyvijalo ukazkovo... ale to vies, moja svokra sa stale chvali tym, ze manzel mal pri narodeni 5 kg!!! 😎 vzdy som z tej vahy zhrozena, podla mna musela byt chora, mat cukrovky alebo co... predtym sa to tak nesledovalo. a to ho porodila normalne... to si ani predstavovat nechcem 😉

montinka
13. jún 2008

no to veru ani ja.🙂 ved by ma roztrhalo. nooo ak bude naozaj to moje vacsie tak dufam ze mi spravia ten cisarsky a nenechaju ma tam trapit sa lebo akoze ma nastrasil tym ze nebudem schopna ho vytlacit 😒

sasiki
13. jún 2008

Montinka, ja mam 160 cm, a malu som normalne porodila, mala 3,45kg. Svagrina je o centik nizsia a jej syncek mal 3,60kg a tiez normalne 😕

dididi30
13. jún 2008

mywiel dakujem, za chvilu aj ty budes mat 😉

dididi30
13. jún 2008

baby dakujem,drzte sa 😉

montinka
13. jún 2008

sasiki tak ja neviem preco ale tak mi to povedal

aviril
13. jún 2008

didi, no super, gratulujem. tak už konečne aj ty to máš za sebou.

montika, ja mám 158cm a malý mal 3310g a rodila som normálne. a to prvé som rodila cisárskym kvôli ozvám plodu, druhé aj tretie normálne a nebol v tom žiadny problém.

montinka
13. jún 2008

hm vsak uvidim

mirka8429
13. jún 2008

diduska gratulujem k babatku 😀 😀

monti aj ja mam 158cm a rodila som normalne maly mal 3370g

pampuliacik ani mne nemerali panvu..mala som dost siroke boky ale uzke pôrodne cesty ale v poho 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre