Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
25. júl 2008

monti dufam ze ta cinska tabulka je pravdiva..ehehe prve babo mi sedi podla nej..a o rok ak by som otehu vychadza dievcatko tak som zvedava 😵

pinco no ved hej nechcem dat nutrilon aby mi potom chcel materske...lebo sa bojim...dufam ze odsajem..ale vies kolko malo som dnes odsala??uplna bieda ☹

vejinka
25. júl 2008

pinco...no do 7.8. urcite nevydrzis sak naposledy ked som ta videla..mala si uz brusko dost nizko 😉
teba tak tipujem do piatka..1.8. a kedze aj poslickov uz mas castejsie tak to vyzera na rychy "spad"
potom daj vediet ako to prebiehalo..a tak lebo ja som taka mimo zo vsetkeho ze to asi vsetko "prespim" to by sa hodilo nie? 😀 😀 len ja mam strach z tych bolesti..mam velmi nizky prach bolesti a ten strach mi uz par dni neda spavat 😔

heppu
25. júl 2008

pinco to zistia ked robia sono ale my sme mali aj zle ozvy, treba na to davat pozor a radsej chod aj sama skor k lekarovi nam povedal ze keby sa este par dni pockalo tak mozno prideme o miminko lebo by v brusku neprezilo

pupicek22
26. júl 2008

Ahojte holky!Ospravedlnujem sa ze som tak dlho nebola,ale sme nemaki komp doma a nebolo casu!Ako sa maju babatka a maminky?My supis pupis....spime celu noc..od jedenastej do osmej rana.Rehoceme sa na cele ustocka 😉
Dobry tucko je tiez.
Ako vy babulky?

felixko
26. júl 2008

Ahojte baby, aj Vás tak príšerne svrbí pokožka na bruchu, resp. až štípe, ako by som ju mala spálenú od slnka a to sa krémujem od úplného začiatku pravidelne. A tiež vám drobec ide vyraziť hrudník, moja keď chytí šábes, to aby som sa dobre vystrela, takto so mnou už cvičí, ešte ani na svete nie je, chrúst malý. Inak ma chytajú slabšie depky z pôrodu, keď si na to spomeniem, hneď mam žalúdočnú nervozitu..ako kedysi v škole..

jarka70
26. júl 2008

mirka kludne daj nutrilon ak treba my to takto robime uz 2mes. lebo alexovi bolo malo mojho mliecka

pampuliacik
26. júl 2008

caute babule. tak aj sa k vam hlasim- cerstvym maminkam 😀 prave sme dosli z nemocky, mame krasnu Emku, doteraz bola dobrucka. v nemocke sme boli 6 dni, lebo mala nabeh na zltacku. ale dnes nas pustili. porod bol normalny, bez epi a mozem povedat, ze v pohode. citim sa uplne fit, sedim bez problemov, hoci mam mensi natrih... musim si vsetko precitat, co sa to tu pomenilo a kto ma male babenka 😀 tak vas zdravim

montinka
26. júl 2008

ahojte dievcence tak album s Tamarkou je hotovy ale zatial iba par fotiek

pampuliacik
26. júl 2008

cau monti 😀 Tamarka je krasnucka. tak aky bol porod? nakoniec si mala sekciu, ak som spravne pochopila. uz si fyzicky ok?

montinka
26. júl 2008

dakujem.😀ano mala som sekciu porod v pohode iba ked mi ju vyberali som mala pocit ze sa zadusim a este nahli to lehatko na ktorom som lezali nohami hore a hlavou dole. no a potom na jiske bolo strasne akurat to vytlacanie maternice. nooo uplne fit nie vonkajsiu jazvu mam uz peknu klop klop aby to tak aj ostalo ale vnutri ma to stipe,to bude asi dlhsie trvat.

pampuliacik
26. júl 2008

no bez bolesti to nejde, ale za to babenko to stoji- hoci to znie otrepane 😀 😀 ja som tak neskutocne stastna z toho vsetkeho, ako to prebehlo, ze este na porodnom stole po porode som povedala mangelovi, ze to nebolo take strasne a urcite bude aj druhe. necakala som taky pohodovy porod 😉

montinka
26. júl 2008

pampu aj vasa Emka je rozkosna. inak ako poslucha? ta nasa vacsinou iba papa,spinka,cika a kaka. 😀 dufam ze to tak ostane dlhsie

pampuliacik
26. júl 2008

nasa Emka je zatial neskutocna. vsetky babatka v nemocnici plakali a ona stale len pozerala tymi svojimi kukadlami. plakala len ked ju sestricka postipala, aby sa zobudila. asi to tak nebude vzdy, ale je to fajn, ze je taka kludna a v pohode 😉

montinka
26. júl 2008

ved nasa tak isto.😀 plakala iba ked jej brali krv z hlavky dokonca ani ked jej prepichli uska neplakala a to som myslela ze bude mrzuta a uplakana a ona si spinkala.🙂

pinco
26. júl 2008

ahojte 🙂 Pampuliacik, gratulujem k malickej Emke, vela zdravicka prajem 🙂

Vy dve s monti mate naozaj poslusne deticky, ked ani neplacu. No nech im to dlho vydrzi 😉 Asi ste boli ukazkovo kludne maminky, tak mate poslusne deti 😀

vejinka - no to si mi teda dala, ze iba do 1.8. ma odhadujes 😀 Ja si verim, ze este dva tyzdne vydrzim, aj ked mala tlaci coraz viac dolu, az mam dakedy pocit, ze vypadne... Jej dohovaram, tak zatial poslucha 😅

heppu - normalne si ma trochu vystrasila 😖 Ale hadam je vsetko oki a v pondelok pojdem na pasy, tak sa spytam sestricky, co si o tom mysli. Lebo jeden doktor mi povie, ze mam dieta mensie, druhy, ze je to v norme... Tak si vyber 😠

felixko, aj mna svrbievalo brucho. Teraz uz moc nie, ono ked sa ti natahuje ta koza, tak to svrbi. Monti o tom vie svoje, vsak? A depky vyzen z hlavy. Ja sa tiez bojim, lebo neviem do coho idem, ale stresy nam teraz nepomozu. Ved vidis, ake su vsetky natesene a isli by do toho znova 😉

darlinka
26. júl 2008

No ahojte.
Vsetkym cerstvym maminam srdecne gratulujem 😀 😀 a cakajucim tehulkam vela trpezlivosti 😉
🙂 Ja som len dnes dala fotky do albumu, ani neviem co sa tu dialo, vobec nestiham citat a ani pisat.
Monti, Pampu, zavidim vam dobre babatka, my dost casu preplaceme a je mi maleho hrozne luto ked place, neviem ako mu pomoct... ☹ No vraj chlapci byvaju uplakanejsi... Dufam, ze sa to zlepsi.

darlinka
26. júl 2008

Majula, tak to sme vas trochu predbehli 😉 , my sme sa narodili o 7,56h.
A ty tusim tiez nestihas velmi pisat, alebo si zmenila temu...? 😀

heppu
26. júl 2008

pinco prepac nechcela som ta vystrasit len viem z vlastnej skusenosti ze treba byt uz teraz opatrny, lebo my sme isli len na nevinnu kontrolu minulu stredu a mala bola o tyzden mensia ako mala byt koli mojej prezretej placente a hned som isla na cisarsky a keby sme to nezistili tak by sa fakt mohlo nieco stat radsej sa spytaj

mirka8429
26. júl 2008

jari ale mozem dat len na tie 2 dni a potom len kojit??lebo uz som niekedy aj myslela ci nemam menej mlieka..ale ked u neho je to individualne..niekedy ked sa napapa tak haja aj 5 hodin..a niekedy pyta po 1,5-2 hodinach...ale chcem kojit co najdlhsie sa bude dat..tak som zvedava...ako si zistila ze malemu bolo malo mlieka??ze mu nestaci tvoje..

monti ahooj kuknem saaaaaaa aj ja som pridala fotky kukni ak chces

mirka8429
26. júl 2008

monti mala je kraaaaaaaaaasnaaa 😀

bora8
27. júl 2008

ahojte kočky, toto tu je o narodených deťoch, alebo o treťom trimestri? 😀 gratulujem k bávätkám.... u chlapca vám možno poradím, mne malý tiež hodne plakával a pomohol sabsimplex - kvapky - lebo mal zastavené prdíky......

pinco
27. júl 2008

heppu, v pohode, ja som uz aj tak daka v panike z toho vsetkeho 😅 Stale ma brucho pobolieva ako na kramy, mala kope ako diva, hlavne dolu, az mi to je fakt neprijemne, ci nevypadne zo mna... Uz som dva krat tasku do porodky skontrolovala, ci mam vsetko 😀 Jasne, ze teraz netreba nic zanedbat. Ked to clovek ani nevie, co ma pozorovat.... Ci kope, ci nekope, ci voda odtiekla...... Uf 😖

bora, ved ked tu uz dako nikto novy nepribuda... Jasne ze je to o tretom trimestri, ale ked vacsina co tu boli uz to maju za sebou, tak no a co? Aspon o sebe vieme, ze ako sa kto ma 😉 Vsak daj dake postrehy, ako prezivas treti trimester 😉

jarka70
27. júl 2008

mirka v pohode aj ked len tie 2dni to nevadi ja to uz robim tak 2 mesiace niekedy malemu staci len moje a inikedy ho musim dokrmit lebo mu nestaci to moje.
zistila som tak ze mam malo mlieka lebo ked sa drobec napapkal tak este reval z cicky uz neslo nic a tak som musela dat nutrak a ukludnil sa. a po dalsie skusala som aj odsat a mala som tam malo on uz v porodnici vedel pri kojeni stiahnut 100 120 a bolo mu i tak malo.on je pripad. 🙂 a to papka kazde 2 hiod. a dakedy kazdu hod a pol a nestiham produkovat tolko mlieka .////mozno preto lebo dceru pred nim som kojila 3 roky asi zo mna vsetko vysala xixix///

rovni
27. júl 2008

ahojte baby,
ako casto chodite do poradne v tomto 3.trimestri?

barbiek
27. júl 2008

ahoj rovni, ja kazde 3tyzdne

rovni
27. júl 2008

pytam sa lebo ja som bola naposledy v 33tt a objednali ma az o 4 tyzdne ked budem v 37tt-co sa mi celkom nepozdava
som myslela ze ku koncu sa chodi castejsie....ci len tie co maju nejake komplikacie?

barbiek
27. júl 2008

rovni aj ja som prekvapena ja sim bola v 33tt tiez a objednal ma az na 11.8. to budem na konci 36tyzdna, tiez sa mi to neppozdava, ja si myslim ze sa chodi aj ked niesu koplikacie, nechapem tomu

rovni
27. júl 2008

barbi a kam chodis dokimu?

montinka
27. júl 2008

ahojte diecence ako sa mate? my dobre a mame nove fotky v albume. 😉

montinka
27. júl 2008

miri aj Samko je fesak. 😉 a rastie ako z vody. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre