Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
10. aug 2008

zmrzka, teda dobre sa ti podarilo, este mozes byt rada, bo niektore deticky po podavani umelej stravy nechcu cicik, tak drzim palceky 😉

heppu
10. aug 2008

no skusim teda ten kamilkovy caj alebo pockam do utorka a spytam sa doktorky radsej ci ten caj alebo inu stravu

darlinka
10. aug 2008

Zmrzka, ani nas nechcel cajik (ten som mu chcela davat od bolesti bruska - feniklovy), preto som mu skusila vodicku, staci ju nechat minutku prevarit (len aby bola sterilna), vzdy si uvarim rano cerstvu do salky a ked je moc teplo alebo je maly nepokojny (dost casto plakava) alebo sa mu neda potlacit do plienky 🙂 dam mu trosku z tej prevarenej (teplej, nie studenej) vody. A fakt to pomaha, aj sa lepsie potom vykaka... 😀
Zatial stale kojim a dufam ze vydrzim co najdlhsie... 😵 Tu vodu mu nikdy nekombinujem s mlieckom, davam mu ju len mimo kojenia...

darlinka
10. aug 2008

No, inak, ked som este kojila nasu Terezku, zacala som jej davam Bebu, lebo jej moje mlieko nestacilo no a potom uz to moje nechcela vobec a jedla len Bebu. A z tej Beby bola spuchnuta ako slon... 😒 ...teda taka tucnucka... Ale vyrastla z toho... 😀 Takze Zmrzka fajn, ze papa tvoje mliecko.

zmrzka333
10. aug 2008

darlinka a prevaras mu normalne vodu z vodovodu alebo lucku? Inak vcera som to skusila a dal si trochu. Neskor vsak ju uz nechcel. Ale budem skusat dalej ked je tak teplo.

didi asi maju tie flase avent nieco do seba lebo ked som ich kupovala tak mi bolo povedane ze navodzuju pri sani dojem ze je to didka. No a maly uz teraz bebu ani nahodou nezoberie do ust normalne mu bolo az do placu ked som mu ju chcela dat. Takze som uplne rada ze to nie je potrebne.

Takze som mala stastie ze mu viac nezachutila beba co?
Inak v nemocnici som si aj poplakala ked som nemala mlieko. Doktorka ze preco placem tak som jej povedala ze ked mu daju tu bebu tak moje uz nebude chciet, ale museli mu dat bebu lebo ja som svoje nemala. No nastastie doma sa mi mlieko urobilo

zmrzka333
10. aug 2008

Mirka a doktor ta nezdrbal ze si prisla az v 12tt? Ze neskor ako po 6tt

darlinka
10. aug 2008

Zmzka, hej, z vodovodu. Lucku pijem ja... 😀 😀, aj cele tehu som ju pila... 😀
A nas maly tiez nechce vodu vzdy. No ved to ani netreba velmi prehanat...

dididi30
11. aug 2008

zmrzka, no asi je to tym aventom alebo malemu je jedno, len nech tecie 😀
darlinka, no beba je pre hladne deti, dobre sa z nej pribera ale malo deti ju znesie, lebo je silna...

zmrzka333
11. aug 2008

didi asi jedno aj druhe. Je to papos preukrutny 😀

montinka
11. aug 2008

no didi naozaj kamilkovy caj joj a vies ako to pomaha. vzdy sa potom tak skaka ze az. 😀

janette4
11. aug 2008

caute baby.ako sa pozná tá laktačná kríza?Ja som si včera všimla, že z jedného prsníka mi ide strašne bledé a riedke mlieko,predtým bolo skoro až do žlta, a malý mi v noci pýta aj 4-5krát jesť.cez deň síce pekne spí, ale v noci sa stále budí a keď mu ponúknem prsník, tak hneď ťahá.

pinco
14. aug 2008

caute, zijete? Ci zdochol pes? 😀

janette, skus tu kuknut o tej laktacnej krize, ja teda este nemam skusenosti 😅

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

heppu
15. aug 2008

ahojte sledujem ze pisete o bebe moja mala ju tiez papa a strasne jej chuti ale nema problem ze by nechcela potom moje mliecko a je pravda ze fakt sa z nej krasne pribera

vejinka
15. aug 2008

pinco...zijeme a gulame sa 😀 😀

janette4
15. aug 2008

ahoj pinco, vďaka.ako sa cítiš? Tamarke sa ešte nechce na tento svet? 😉

montinka
15. aug 2008

ahojte ako sa mate? joj pinco kukam ze mala Tamarka bude coskoro na svete.🙂

slavica2
15. aug 2008

pinco, som prave rozmyslala, ci sa tamarka uz narodila 🙂 ako sa citis?

dididi30
17. aug 2008

ahojte, nikto tu uz nechodi?
no vidim, tamarky sa rodia jedna radost 😵

miskakiska
17. aug 2008

ahojte to sa tu fakt nejako preriedilo vsetky ste uz porodili tie starsie?a nove nepozname.No este ze je tu slavica a vejinka v tom tt ako ja.Baby kedy mate termin mne vyratali na 2.9. ale ze pravdepodobne pojde o tyzden neskor lebo aj prvy mi tak isiel tak som zvedava ci sa mu to vyplni ale isla by som uz aj buduci tyzden.Dididi chcem sa spytat ci sa dava umrtvovacka ked nastrihuju mne pri prvom dali ale na jednom videu som to videla nastrihnut bez toho.
😨

vejinka
17. aug 2008

miska..no ja by som tie videa radsej ani nekukala..krv mi nerobi dobre 😅
ja mam sice termin 5.9. ale vidim to tak za tyzden mozno dva...ved uvidime..a kdeze ta mame pinco?? nuz som ako na ihlach ..ved si mi hovorilas ze budeme spolu rodit a ty tusim uz rodis 😅

darlinka
17. aug 2008

miskakiska, ja som prvykrat rodila 4 dni po termine a teraz druhykrat 4 dni pred terminom, vzdy spontanne... tak uvidis ako to bude u teba. Inak tiez mame teraz doma 10-rocny rozdiel medzi detmi.. 😉
Co sa tyka nstrihovania, pri malej ma nastrihovali, ale ani som si nevsimla kedy, az potom ked ma zasivali som to citila.. 😖 takze neviem ci mi to umrtvili a teraz druhykrat ma nenastrihovali, len som sa trosicku natrhla.. no bolo to o veeela lepsie.. 🙂 🙂 🙂 Tak drzim palce 🙂

vejinka
18. aug 2008

takze pinco to uz ma za sebou..ma malu modelku tamarku: 2500g a 47cm..neviem sa uz dockat fotiek 😅

kika333
18. aug 2008

ahojte, ja som tu prvykrat, ale chcela som sa vas opytatvkedy vam najviac zacalo rast brusko, ja so v siedmom mesiaci a este mam take male brucho, myslite ze este sa dost zvacsi alebo uz len trosku?

janette4
18. aug 2008

Tak to je super, že už aj pinco to už má za sebou.Tamarke prajem hlavne veľa zdravíčka a radosti zo života a maminke veľa mliečka.

dididi30
18. aug 2008

pinco gratulujeme 😵
kika jasne, mne sa najviac zvacsilo po 8 mesiaci a to som aj riadne pribrala 😉
darlinka ani mna nenatrihli a ani nesili po druhom 😉 je to fakt lepsie 😎

daniela84
20. aug 2008

Mile babulky cakatelky a mamicky tretotrimestrovky davno som k vam nezabludila no teraz vam pisem prosbu, tento stat mi toho vela nedopraje podobne ako vam vsetkym , a preto sme sa s ostatnymmi mamickami spojili a vysli proti nezmyslom, ktore nastoluje dnesna vlada, preto vas prosim podporte nasu Petíciu za stiahnutie návrhu zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa, za novelu zákona o rodičovskom príspevku a za ďalšie zmeny v legislatíve, ktoré zohľadnia potreby rodičov.podpisat sa mozte aj na stranke http://www.materskecentra.sk/peticia/peticia.php
Dakujem vam

miskakiska
23. aug 2008

ahojte dievcata.chcem sa spytat tych co uz druhy krat rodili ze ake pridavky a v akej vyske sa nas tykaju lebo som z toho voljaka zmatena a z tej tomanovej uz ani nehovorim.Idem sice buduci tyzden na socialku ale aby som vedela na co sa mam pripravit ked mi budu vypravat nech sa tam na nich nedivam s otvorenou hubou ze kolko VELA dostanem.dakujem za odpoved

montinka
23. aug 2008

ahojte ako sa mate? po dlhsej dobe som sem prisla kuknut. jej pinco gratulujem k Tamarke 😵

slavica2
23. aug 2008

pinco gratulujem velmi 🙂 ja uz by som tiez chcela mat za nami 🙂

janette4
23. aug 2008

neboj slavica, dočkáš sa. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre