Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
12. apr 2008

marse len si daj na seba pozor lez a nenamahaj sa velmi bo to je este skoro

sandrika
autor
12. apr 2008

didi noja som mala dosť veľké bolesti užmynulý výkend ale nie takéakémám od 1-nej v noci dnes....

dididi30
12. apr 2008

sandri ti nezavidim, ale mozno ked som ich nemala pri prvej tak mozem mat pri druhom, som zvedava ako to ja zvladnem......

sandrika
autor
12. apr 2008

toja si zase hovorím, že druhé tehu bude super

dididi30
12. apr 2008

no vidis...... moze ale aj nemusi 😒

ninka123
12. apr 2008

Ahojte baby,
sandri, dufam, ze uz tie kontrakcie mas slabsie, velmi ta obdivujem, ja by som asi utekala do nemocnice-kedze neviem, co ma caka.. 😉

sandrika
autor
12. apr 2008

ja som užrazbola mynulú sobotu CTG mivtedy zachytilo tiež riadne kontrakcie,ale pustili ma domovteraz boli silnejšie ,ale ja chcem počkať do odtoku plodovej vody

lucka0122
12. apr 2008

sandri maly chce ist uz asi na svet ved uz moze nie?dnes som si vsimla ako mi rasie brusko tak sa mi na boku bruska robili zilky a dnes kukam a mam taku riadnu ciernu zilu aj na jednej strane aj na druhej....a poriadne....dufam ze mi to neostane

sandrika
autor
12. apr 2008

neostane ja mám tiež žilkaté bruško, podľa mna by to bolo v pohode,ale podľa mojho dr najskôr buduci tt v piatok

lucka0122
12. apr 2008

ale ja ina na boku to ako keby mi praskli zily....a tam ma to aj svrbi

penelope2066
12. apr 2008

sandri ty by si uz mala ist aspon minimalne aspon do nemocnice aby sa daco nestalo.

sandrika
autor
13. apr 2008

penelope pravdepodobne tie bolesti spustil sex brr ato mi vôbec nechutí teraz ku koncu len kázal dr aby som sa pootvorila no ja sa asi netváram len mám ukrutné kontrakcie...
No táto noc bola úžasná , bez bolesti, bez zvrackania proste super..
Ráno sme zase praktyzovali sexík teraz ma dole všetko šťípe a ak sa dostavia bolesti tak som malapravdu, že to spúšťa sex

dididi30
13. apr 2008

dobre ranko, tak ja uz som urobila na ranajky pizzu 😅 ryzu uz mam hotovu, roztenka sa este vari a v trube mam fasirky....uz len polievku, ale tu neskor nech ju mame cerstvo teplucku......
pekny dnik prajem 😀
sandri mne sex nechuti cele tehu na zaciatku sa to dalo , ale teraz vobec, tiez ked budem v tvojom tt tak pojdem na to intenzivnejsie 🙂

sandrika
autor
13. apr 2008

didid ja mám tarz také ukrutné bolesti dole že ja už nechcem sex anividieť aspoň 3 mesiace akoby siom dnumala nejakú hrubú veľkú fľašu a išlo ma rozdrapiť

dididi30
13. apr 2008

sandri boze to je hrozne....ale muz musi vydrzat ak sa na to necitis tak nieje dobre sa k tomu silit, ale je to nenormalne mat tak dlho take silne bolesti, uz mali daco s tebou robit....

jastericka
13. apr 2008

ahojte, juuuj, Sandri, to fakt máš také bolesti? Ja si to ani neviem predstaviť 😔 , ja mám tiež trošku, ale to je v pohode....už som to mohla mať za sebou, keby mi urobili cisársky, ale nebol na to dôvod, malá je v poriadku 🙂
Žienky, my sme sa s manželíkom predvčerom dva krát za deň milovali a nedostavili sa žiadne podozrivé pocity ☹ Som myslela, že ma potom bude aspoň trošíčku bruško pobolievať a nič....

no ja som len zvedavá na tú poradňu v utorok...
prajem dobrú chuť k obedu

mywiel
13. apr 2008

Ahojte maminky, tak sa hlasim k vam zacala som 3ti trimester. 😀 Joj Sandri to ti nezavidim ku koncu je to uz len vytrpenie takto cakat a tepla vana ti nepomoze? ☹

sandrika
autor
13. apr 2008

ja som už v koncoch

mywiel
13. apr 2008

A nejaka homeopatia by ti nepomohla, co ti povedali v nemocke, to ta nechaju takto trpiet? Inac ja som tiez z Banskej Bystrice, takze budes rodit v Roosweltke vsak? 😉

jastericka
13. apr 2008

sandri a čo keď je už čas ísť do nemocky? Teda ja by som asi šla sa aspoň ukázať, nemôže Vám to obom ublížiť?
Možno by bolo lepšie byť pod dohľadom lekárov.. v každom prípade, dúfam, že sa Ti trošku polepší alebo že už to budeš mať čoskoro za sebou....myslíme na Teba

mywiel
13. apr 2008

Toto je najhorsie, ze taketo kontrakcie ta velmi vycerpaju a ak sa krcok neskracuje tak tie hodiny su fakt nekonecne, ale ta tepla voda by mala pomoct... ☹

mirka8429
13. apr 2008

jastericka mas IP 🙂

sandruska moja...to uz tak byva lebo posva je teraz citlivejsia..aj ja mavam po sexe bolesti brucha ale ta...

dididi30
13. apr 2008

jasteri aj ja si myslim,ze by mala byt v nemocke, lebo fakt to je nejako divne dlho.....

sandrika
autor
13. apr 2008

mywiel mne tovo vode prešlo tam sommala 20 min kľud ale akosm vyšla sa to zhroršilo už mám zase kontrakcie boli pravidelné tarza zase znepravidelneli.......doparoma prečo sa nechcem otvoriť ,keby mi aspoň voda odtiekla
Ďakujem babuľky za podporu

mien
13. apr 2008

Sandrika ja by som na tvojom mieste už išla do nemocnice

dididi30
13. apr 2008

sandri, ja som sa otvorila a som neodtiekla az po prepichnuti tak sa na to nespoliehaj,......kup flasku a daj lekarovi nech ta uz necha v nemocke, bo inak to asi nejde 😒
mien caf, ako sa mas??

sandrika
autor
13. apr 2008

diddi nemusímmu ničdývať onsima tam rád nechá ,ale do 2.5 až akomám normálny termín naliekoch povedal mi, že ak prídemna pohotovosť tak to urobí takto

dididi30
13. apr 2008

no tak potom je to ok, ale aj ak, ja som mala len krv na nohavickach v den terminu a hned si ma tam nechali.....a to si neviem predstavit pri tych bolestiach, sak to by bolo hrozne a este sa staram o malicku a do roboty no zbohom, asi by ma porazilo

ajkabezka
13. apr 2008

sandri jak hovorí dididi, není zákonité, že při porodu- bolestech musí prasknout voda 🤐 - často jí doky musí sám propíchnout a odpouštět...takže se radši asi pober do nemocky, mysli na Lukiho, aby se nic zlého nestalo, bo ja říká múj manžel zlé sa rýchlo stane 🤐 🤐 🤐 ...a to že se neotvíráš taky dokážou doktoři zvládnout oxytocínem, takže... 😉 radši bys měla jít, šak když jsi všechno zvládla až sem, těch pár dnú už zvládneš levou zadní!!!!!! 😵 😵 😵

sandrika
autor
13. apr 2008

ajka ja len nechcem aby mi zase udržiavali tehu na tých liekoch čo som ja vysadila dr povedal, že ak mi začnú kontrakcie takich budem brať do 40 tt aj infúzie a to ja nechcem keď sa to už takto rozbieha to zase stopnúť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre