Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

montinka
29. apr 2008

vsak ja praveze neviem ako budem chodit preto som napisala ze uvidime ako ja budem codit a ze vam dam potom vediet.

gabkazabka
29. apr 2008

ja som sa rozhodla pre nemocnicu v Kosiciach-Saci a ak tam chces rodit,chodis tam od 36.tt na kontroly 1xtyzdenne.Neviem,ci je to tak vo vsetkych porodkach....ja som si tuto vybrala dobrovolne...

mywiel
29. apr 2008

Mirka blahozelam k Samkovi, je krasny. 😵

dididi30
29. apr 2008

gabi ale sak to je nenormalne tak daleko chodit a kazdy tyzden, sak to zkrachujete 😀 ...to asi preto,ze si sa tak rozhodla, ale je to dost riziko ja neviem....a kolko si za to dala?asi 5000 minimalne ze\??

dididi30
29. apr 2008

jezis baby, mne sa zda ze moj drobec sa v noci otocil, predtym kopal na pravej strane a teraz kope na lavej....

gabkazabka
29. apr 2008

no,nic som nedala...tu na SR si mozes vybrat ktorukolvek nemocnicu...no,je to dost daleko....ale vela bab z Michaloviec sa rozhodlo pre tuto nemocku....do MI by som nesla ani za svet

dididi30
29. apr 2008

gabi sak aj tu v anglicku mozem rodit kde chcem, sak to je ok.....len je to dost daleko.....inak mirka platila, ale asi si zazmluvnila lekara..no to sa necudujem,ze aj z michaloviac tam rodili, sak tam je to onicom, hoci som tam nerodila...to ti verim,ze by si tam nesla, ani ja 😝

montinka
29. apr 2008

sa mi zda ze mirka platila za toho dokiho

gabkazabka
29. apr 2008

Hej,aj ja ked si zazmluvnim lekara tak mu zaplatim,ale v Saci sa plati potom po porode....a lekarovi do vrecka...
Len neviem este,ci si budem niekoho zazmluvnovat....uvidime..

montinka
29. apr 2008

vsak este mas casu na rozmyslenie dost

gabkazabka
29. apr 2008

no jasne 😉

mirka8429
29. apr 2008

no tak tu je môj pôrod: tak rano mi odtiekla hlenova zatka a potom nastali slabe kontrakcie take mierne bolesti v krizoch a v podbrusku a tlaky v bruchu ale boli nepravidelne tak som sa nejak netrapila..lenze o 21:45 mi odtiekla plodova voda tak som volala dokimu tak som prisla na prijem a odtial ma poslali na porodnu salu..tam ma dali na monitor no potom mi dali klystir a vtedy zacali este silnejsie kontrakcie...mala som ich od zaciatku silne a stale ...jedna odisla a uz prisla druha...no potom mi este prepichol plodovu vodu aby odtiekla uplne cela..ked som zbadala ten hak 😖 no ale to som necitila...kontrakcie som mala take silne ze som si pytala epi..bola som na 2 palce otvorena a doki povedal ze by sme aj mohli dat...lenze on odisiel mne dali oxytocin na posilnenie kontrakcii...potom dosiel doki a som sa pytala o epi ...on ma vysetril a vravel ze som uz na 7 palcov otvorena..ze to je uz zbytocne davat..ze uz mam nejak vydrzat..ze to vidi tak na hodinu a pol az 2 hodky...tak som si predstavila kolko este kontrakcii budem mat 😖 no ale potom mi zase dali tabletu na posilnenie kontrakcii...a pritom som chcela nieco na ukludnenie ale to mi nedali lebo ze by sa pozastavil pôrod...tak potom doki videl ze som strasne vycerpana a unavena...tych par sekund medzi kontrakciami som sa pristihla ze spim...tak mi pichli glukozu...to je aby som vladala...no a ked doki zavelil ze o 15 minut rodime tak som bola stastna...ale este som musela tlacit ako na konecnik..neskutocne tlaky aby maly zisiel do pôrodnych ciest...a potom sa okolo mna zbehli sestry a doki..priviazali mi nohy a kazali tlacit...no tlacila som najprv zle lebo som pri tlaceni vydychovala a tlacila do tvare a do hrude..uz som bola taka zufala som myslela ze maleho ani nevytlacim..ale vraveli ze mam tlacit ako ked sa idem ponorit pod vodu..nadych a tlacit z celej sily ako na kakanie..tak potom sa mi to nejak podarilo a maly bol na svete..a ja som bola stastna..potom som porodila placentu to je malinka...a tak nasledovalo sitie..dal mi 2 umrtvovacky ale ja som aj tak vsetko citila...no ale som vedela ze je to uz poslednee tak som sa tesila ze uz mam po... 😎

montinka
29. apr 2008

a ako si vedela ze ti to odtiekla ta zatka?

gabkazabka
29. apr 2008

jeeeeej Mirka blahozelam.A uz si sa zotavila?Co bolo podla Teba najhorsie?

dididi30
29. apr 2008

gabi podla mna su to vyhodene peniaze, radsej kup nieco babatku

mirka8429
29. apr 2008

monti no lebo to vyzeralo take ako vytok do ruzovo hneda..a islo toho vela..to by si vedela..

gabka no neviem..premna asi vsetko...bolo to dost take..ale to zabudnes na bolesti...no este som sa nezotavila lebo ma boliea stehy a sa bojim ist na stolicu 😖

jankapo
29. apr 2008

Mirka...to neznie traumaticky.... 😉 Bezbolestny porod asi neexistuje... 🙂 Samko stoji zato...

mirka8429
29. apr 2008

jani veru tak pravdu mas 🙂

gabkazabka
29. apr 2008

Tak Ti prajem rychle zotavenie... 😉

mirka8429
29. apr 2008

gabka dakujem

montinka
29. apr 2008

veru miri rychlo sa zotav

dididi30
29. apr 2008

MIRKA A SI SA BALA ,ZE BUDE VELKY A POZRI AKY AKURAT JE 😀

dididi30
29. apr 2008

miri no tie stehy su hnusne ,ved som o tom pisala...ale fajne si sa otovorila, tak naco ta nastrihli?

montinka
29. apr 2008

veru didi nebol velky taky akurat.🙂

mirka8429
29. apr 2008

didi no a ked sa narodil mal 2 krat pupocnu snuru okolo krku...no tak dost ma nadstrihol lebo som mala uzke pôrodne cesty...ale sa bojim ist na wc 😖 ale snad by sa nemali roztrhnut nie

montinka
29. apr 2008

cooo dvakrat pupocnu snuru okolo krku. joj. hmmm miri no hadam nie to si odvtedynebola na wc?

gabkazabka
29. apr 2008

bab tu niekde radili,ze treba jest susene slivky,aby bola stolica riedsia a suseda si dala riadne prehanadlo,lebo sa tiez bala,ze jej stehy popraskaju... 😕

gabkazabka
29. apr 2008

baby som chcela napisat...

aviril
29. apr 2008

Mirka gratulujem. Malinký je krásny. Tak to Ti poviem, ja som sa strašne bála ísť na wc. Dávala som si aj glycerínové čípky, lebo som mala tvrdú stolicu a nevládala som sa vykakať. Keď sa Ti chce, radšej choď na wc, lebo potom to bude ešte horšie.

dididi30
29. apr 2008

miri aha, takze preto ta aj mohli nastrihnut.....ja som malu nepocula plakat,takze moja mala tiez bud snuru alebo bola napita vody, neviem nic....mikra rano jogurt na lacno a jedz susene slivky a pi vineu vraj to pomaha...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre