Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
29. apr 2008

mirka a co brusko, padlo ci je ho vidiet?? mne bolo vidiet dost dlho , ostalo mi ako v 4 mesiaci 😀

mirka8429
29. apr 2008

monti ale bola...ale to ako druhy pôrod..a stale ked idem..lebo stehy su tam..a tusim aj zlatu zilu som si vytlacila..lebo strasne ma bolel konecnik

gabi ja tiez fungujem na slivkach ale ta....dnes som nemala a mi treba ale ked sadnem..no neda sa to povedat ze sadnem..len tak na bok ale aj tak stehy citim a ani sa neviem....toto...

avril chce sa mi ale ked si sadnem tak neide...a sa bojim tlacit...

montinka
29. apr 2008

no dievcata rozlucim sa ja s vami idem so psickom. tak ahojte zajtra a dobru noc a miri vy sa drzte.🙂

mirka8429
29. apr 2008

didi no trochu mi ostalo....

mirka8429
29. apr 2008

monti ahooj

gabkazabka
29. apr 2008

Montinka,
😵 dobru noc

montinka
29. apr 2008

gabi tu dobru noc som myslela na neskorsie.😀 tak ahojte ja padam

gabkazabka
29. apr 2008

no ved aj ja Monti... 😀

dididi30
29. apr 2008

monti caf.....
aj ja idem babule, trocha k malickej, bo sa nudi, papa a drzte sa
mirka peknu noc s dobcekom 😉

gabkazabka
29. apr 2008

Tak caf didi.... 😉

mirka8429
29. apr 2008

diduska dakujem aj tebeee 🙂

aviril
29. apr 2008

mirka, aj ja som sa bála tlačiť, asi to je prirodzený reflex. ale potom som aj 4 dni nebola a bolo to horšie, celé brucho ma bolelo a potom som aj chcela tlačiť, ale už som nevládala to dostať zo seba, ani čípky nepomáhali. tak som si dala aj dva čípky naraz a nejak sa mi podarilo. tak radšej to nezanedbaj, lebo to potom bude ešte horšie.

junovka
29. apr 2008

Mirka, v podstate si mala dobry porod, ne? 😉

aviril
29. apr 2008

mirka, a keď mal tvoj malý omotaný pupočník, neboli žiadne problémy počas pôrodu? Hneď začal plakať, ako si ho vytlačila?

mirka8429
29. apr 2008

avril ja som ani nevedela ze mal 2 kart tu snuru okolo krku..no nastastie bolo vsetko v poriadku a aj zaplakal...

junovka no...da sa povedat ze na prvorodicku rychly...ale bolesti som si uzila v plnej miere 😉

daniela84
30. apr 2008

Tak bruska drzte sa mi tu, manzle vam da vediet ze co a ako, a rodte a pekne bezbolestne nech mame pekne spomienky

dididi30
30. apr 2008

danielka hlavne ty sa drz a potom daj vediet ako sa mate a pofot mallicku 😉

ninka123
30. apr 2008

Danielka, drzim palce, nech ste obe v poriadku 🙂

aviril
30. apr 2008

aj ja držím palce, daniela

lucka0122
30. apr 2008

dani drzim palce nech ste obaja v poriadku..potom sa rychlo zotav a posli foto....................................mirka ked ti prepichoval plod.vodu bolelo to?

aviril
30. apr 2008

lucka, mne pri oboch prepichovali vodu, vôbec nič som necítila, len už ako to zo mňa prúdom vyteká, taká teplučká voda. žiadna bolesť. ten hák vyzerá síce hrozivo, ale vôbec som to necítila. to je to najmenej z celého pôrodu. potom je to už horšie...

lucka0122
30. apr 2008

a sitie?hadam to citit nebudem ani nastrih....som zvedava kedy ma to chyti....

loss
30. apr 2008

didi ano hlavicka nie je este dostatocne nizko ☹ no utesujem sa tym ze takto o mesiac to uz musim mat za sebou 🙂

lucka0122
30. apr 2008

lossik ani moj nema hlavicku dostatocne nizko ale hadam do 15.maja porodime....juuuj uz sa teskame.....

aviril
30. apr 2008

lucka, nastrihnutie som necítila, oni to strihajú vtedy, keď zatlačíš, tá koža je úplne napnutá a vtedy strihnú a ja som to vôbec necítila. A šitie? Pýtala som si umrtvovák, tak potom to nebolelo, cítila som už len ten posledný steh, ale dalo sa to vydržať, najhoršie som už mala za sebou.

loss
30. apr 2008

luci aj ja sa teskam
ja uz som vcera prehovarala doktora aj na cisarsky ale on sa len smial ze ked som mu slubila ze budem rodit s nim tak nech si to uzijeme

paula58
30. apr 2008

ahoj Mirka mas krasneho chlapceka srdecne blahozelam ze uz mas po 🙂 Boze ten porod hruza ja sa bojim ako cert kriza 🙂 A tie bolesti dalo sa to nejak vydrzat? 🙂

aviril
30. apr 2008

paula, no dá sa to vydržať aj keď teraz, keď ma to čaká znovu, sa toho trochu bojím, ale už viem, do čoho idem.

paula58
30. apr 2008

ved to ze aspon vies do coho ides juj asi kazda ma strach vsak a ty si mala aky porod tazky?alebo taky normal

mywiel
30. apr 2008

Ahojte, tak co nove? Preberate porody? 😉 Ja som bola vcera obzriet porodnicu, no super da sa fakt rodit ako chcem, vo vode, vertikalne na stolicke, zavesena, maju tam aj balon na uvolnenie chrbtice, fakt plno moznosti, citila som sa tam celkom fajn, za to mala kopala ako diva, zeby uz chcela ist von? Este si bude musiet pockat.. 😀 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre