Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

pinco
11. júl 2008

monti, ja už musím končiť. tak pekný večer, papa.

montinka
11. júl 2008

tak teda ahoj aj ja za chvilu pojdem. a pekny vecer a potom dobru noc

heppu
11. júl 2008

ahojte ste tu este niekto??

zmrzka333
11. júl 2008

ja som tu
pinco no potesilo ma to ze sa to pohlo ale nepotesilo ze stale cakam

heppu
11. júl 2008

ahoj zmrzka neviem ci sa mi to zda ale nemala si dnes rodit??ci som sa pomylila??

zmrzka333
11. júl 2008

aj ja som si to myslela ale lekar ma poslal domov ze sa to konecne pohlo samo a zacala som sa sama otvarat a tak v nedelu mam prist na kontrolu

heppu
11. júl 2008

jej tak este dva dni inak mne sa stala taka vec ze som rano ostala v soku rano som sa postavila na vahu a mam za posledny tyzden navrch tri kila a pritom som sa nejako neprejedala je to mozne????mam depku ze ani zajtra asi nic nezjem

janette4
11. júl 2008

pinco, ja keď som si ich poprala, požehlila a ukladala do skrine,stále som ich voňala a hladkala.a potom som ich v skrini stále prehadzovala.Muž sa mi smial, že už mi z toho šibe. 😅

zmrzka333
11. júl 2008

heppu nestresuj s vahou, len kludne jedz babo sa obaluje tukom a potebuje papat.
Neviem ci porodim v nedelu

janette4
11. júl 2008

heppu nestresuj sa, veď teraz už si v podstate na konci, už je to úplne jedno, či ešte priberieš kilo, lebo tri.

heppu
12. júl 2008

joj baby ved ja zas tak nestresujem ale uz aj tak mam toho dost ako sa ledva hybam, nemozem spat a ine veci a este aj toto no som bola v soku a dnes si idem dat ocistny den ved tuku mam dost na obalenie miminka

dididi30
12. júl 2008

ahojte
heppu neblazni, mozes ublizit tym dnom babatku, chudne sa az po porode alebo pocas kojenia 😉

sandrika
autor
12. júl 2008

caves didi ako žeijete čo Thomas ??

janette4
12. júl 2008

ahojte.baby,čo budete dnes robiť?Ja som sa práve vrátila z nákupov a cítim sa jak nejaký tuniak.Do večera sa nejako premotkám s handrou v ruke a večer ideme grilovať. 😅

montinka
12. júl 2008

ahojte ja som doobeda upratovala,potom som si pospala a teraz som tu.🙂

heppu
12. júl 2008

ahojte dnes je zas horucava som ani cumak z domu este nevitiahla

montinka
12. júl 2008

heppu ani ja este ze je doma oco a bols montym.🙂

heppu
12. júl 2008

je to hrozne a boli ma hlava ani ja som s frenkei nebola za hodinu mame ist na oslavu dufam ze to bude uz lepsie lebo ma trafi a co porabas??ja som zas dala prat inak kukam telku cely den a vyvalujem sa

montinka
12. júl 2008

ja som tiez upratovala potom som si musela na hodku a pol lahnut a pospat si a teraz kukam telku a jedla som kukuricu.

heppu
12. júl 2008

ja dnes jem malo lebo som vcera skoro skolabovala s mojej vahy ale ani nie som hladna

zmrzka333
12. júl 2008

ahojte, tak ja som bola s mangelom na nakupe a potom sme sa prechadzali po obchodoch

montinka
12. júl 2008

ahoj zmrzka. tak to si mala prechadzku. ale joj heppu ved krotit sa budes po porode. ja uz sa nad vahou nepozastavujem. ved kolko si pribrala?prisla mi kamoska tak sa jej idem trosku venovat. ahojte zatial

pinco
12. júl 2008

ahojte babule, ja som dnes urobila nepečenú tortu (smotanovú s broskyňami) tak sa už na ňu teším 🙂 Inak bolo tak strašne teplo, že prechádzka nehrozila 😒 Aspoň sa máš kam ísť prejsť zmrzka, my tu žiadne nákupné centrum s klímou nemáme... Zatiaľ.
Som sa vás chcela spýtať, čo si myslíte o tom odbere pupočníkovej krvi. Idete si za to platiť, alebo kašlete na to? Mne sa to zdá strašne ako také citové vydieranie. Že keď sa teraz "ulakomím" na 25 tisíc, tak náhodou to budem o 10-15 rokov ľutovať a dala by som aj posledné peniaze za to 😖

montinka
12. júl 2008

ahoj pinco. my ideme robit tu tortu zajtra ale s cucoriedkami.🙂 a co sa tyka tej pupocnikovej krvi ja si to robit nejdem dat.

montinka
12. júl 2008

inak pinco ta ruzova mikinka je peknucka

zmrzka333
12. júl 2008

pinco presne v nakupnom centre kde je klima inak by som vonku asi nebola lebo mne sie teplo nevadi ale dnes tu bolo okolo 33 v tieni takze cista katastrofa. Tiez tu krv neriesim

zmrzka333
12. júl 2008

no bruska zajtra rano na 8 idem na kontrolu tak som naozaj zvedava ze co bude

pinco
12. júl 2008

monti díky, aj mne sa strašne páčila, tak mi ju moja akčná mamina kúpila 🙂 Som jej povedala, že už s ňou nepôjdem do destkých obchodov, lebo vždy chce platiť a mne je to už blbé... Ale aspoň nekupuje sama, ale len vždy so mnou, tak mám vždy len to čo sa páči mne 😉

zmrzka, budem držať palce na zajtra. Aké máš pocity? Také isté ako na poslednej kontrole? Alebo ťa dáko pobolieva bruško?

zmrzka333
12. júl 2008

teraz mam take pocity ze zajtra asi tiez nerodim. Neboli ma nic, co ma vcera bolelo ze som myslela ze to na mna prislo tak preslo a dnes zas nic. Uz ani nespinim takze sa obavam ze ked ma zajtra vysetri tak budem znkova ubolena az do vecera a v ponelok znova nic. Uz mam pocit ze normalne priroda zabudla na moj porod 😒

zmrzka333
12. júl 2008

nic idem si lahnut aby som rano vstala, dam zajtra vediet ze co
Dobru

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre