Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mywiel
28. apr 2008

Asi zacnem spavat naha... 😀 ale nastasie mam na leto velky ventilator. A porod v teplej vode v july tiez som nadtym premyslala, ale vzdy lepsie ako epi a sitie a budem vela pit. 🙂

montinka
28. apr 2008

no ved aj ja kolkokrat sa zobudim a nocna kosela uplne mokra. a to spavam pri otvorenom okne

mywiel
28. apr 2008

Mne je teplo aj z toho tehotenskeho vankusa na ktorom spavam, su v nom take gulicky akoby z polystyrenu a tiez to riadne drzi teplo, manzel sa mi niekedy smeje ze ma najde s holou ri... ked spim. 😀

montinka
28. apr 2008

hmmm no a co ved kto ta vidi okrem neho?😀

mywiel
28. apr 2008

Ved jasne, on spava tiez tak kedze pyzamo on ani nema... 😀

montinka
28. apr 2008

hmmm no tak co.🙂 nemate si co vycitat.😀

mywiel
28. apr 2008

Parada vo stvrtok aj piatok je volno kedze je sviatok prace aspon bude dlhy vikend. V utorok idem obzriet porodnicu s kurzom kde budem rodit, tak som zvedava budu nam vsetko ukazovat a vysvetlovat, aspon nepojdem do cudzieho.

montinka
28. apr 2008

hm aj ja by som mala ist na taky nejaky kurz ale az neskor. hmmm dva dni sviatku to je super.

mywiel
28. apr 2008

Ja vlastne ten kurz uz skoncim v polke maja a plavanie v polke juna. Je to fajn vela sa tam dozvies.

pipinka82
28. apr 2008

aj vy sa potíte mna počas dna zaleje taký pot no hrôza a ešte ani leto neni 🙂 čo bude cez leto 🙂

montinka
28. apr 2008

vsak hej teraz chodim na take cvika raz cvicime a raz mame posedenie so zdravotnou sestrou ale este je vraj nejaky stvorhodinovy kurz aj v nemocnici ale to asi az v osmom mesiaci ci kedy

mywiel
28. apr 2008

Ja mam 7x raz do tyzdna ten predporodny kurz (zakazdym 2hod.) a 10x raz do tyzdna to plavanie (1hod.), tak na Slov. je to asi ine. Pipinka ja som aj tak radsej tehotna v lete ako v zime, moja kamoska musela byt taka nababusena v zime ako panacik Michelin a s velkym bruskom to by som tiez nechcela, tak sa v lete oblecieme lahko. A hlavne nemusime snurovat boty!!! 😉

montinka
28. apr 2008

veru ano uz sa tesim ked si budem nasuchovat slapocky.🙂

mywiel
28. apr 2008

Ja som si kupila teraz take balerinky co len nastoknem a nemusim sa zohynat, chodi sa v nich ako v papuckach tak som stastna, lebo uz zohynanie nie je bohvieco... 🙂

daniela84
28. apr 2008

no ja sa tie tesim na leto, ja som na kurz nechodila ziadny, ale to len preto ze som bola leniva, aj civcenie na dvd som mala, a cvicila som snim raz, a to si hovorim sportovec xi xi

pipinka82
28. apr 2008

ja mám problém si už ostrihat nechty na nohe xixixi musela mi mama pomôct 🙂 no veru aj ja čakám už na teplé počko aby so mohla šupnút do šlapiek 🙂

montinka
28. apr 2008

🙂 hm aj ja inak rozmyslam nad tymi balerinkami

mywiel
28. apr 2008

Ja chodim plavat lebo je to fajn aj na chrbticu a potom neboli a aj porod je vraj lahsi ked sa cvici, ved uvidime... 😉

mywiel
28. apr 2008

Prave som manzelovi napisala, ze som povysavala cely byt a poprala a ze som hotova a mokra ako mys a on sa mi smeje ze mi to trvalo dve hodiny... 😠

montinka
28. apr 2008

hm ano aj nam to vraveli. uvidime.🙂 idem umyt podlahy za 15 minut som tu

mywiel
28. apr 2008

Monti ty si tiez nejaka aktivna... 😀

daniela84
28. apr 2008

no mywiel tak to by mal tvoj manzel vidiet mna, ved mne trva zajst do obdcchodu za roh asi pol hodinu a upratovanie ani nehovorim som rada ked zvladnem vyzehlit tri kosele bez toho aby som sa nezadychala, ja som bola tiez plavat v aquacity este v marci a bolo to supko, tak som sa vysantila a odychla si ako nikdy, aj sme lutovali ze som nechodila castejsie, bali sme sa s muzikom aby som nedostala nejake bakterie

mywiel
28. apr 2008

Prat este hej ale zehlenie neznasam, to davam jednej panej ktoru si platim. Ja chodim do specialneho bazenu pre tehulky 32C voda, cize nie je verejny takze sa nemusim bat o infekcie, navyse je dezinfikovany nie chlorom ale solou. 😉

daniela84
28. apr 2008

Juj tak to tam mate fajne, aj tu bola asi zhrba taka tepla vodicka taka fajna akurat, tu take nic nie je co je skoda, ale co uz slovesko musim si zvykat, ja rada zehlim, ale cim vyssie stadiu tehu tym mi to robilo viac problemov, byvalo mi zle z tepla zo zehlicky

dididi30
28. apr 2008

cafte....co upratujete?? 😀 boze ja uratujem pravidelne kazdy den rano malu do skoly , zo skoly, varit, doma 2 schodov, uff uz ma to zabija...

daniela84
28. apr 2008

xi xi didi cafko hej hej praceme, ta ja musim poriadit , len dufam ze manzel nenarobi bordel bo dostane kym sa vratim z nemocky

mywiel
28. apr 2008

Didi a to si este dobra, ja neviem ako to budem zvladat v 34t. 😀 Este ze uz je vsetko pre babo pripravene a mam klud. Idem dat do albume domcek kde byvame... 😉

mywiel
28. apr 2008

Moj si vezme dva tyzdne dovolenku, takze bude riadit a varit on, ja budem len spat a kojit... 😀

dididi30
28. apr 2008

danieli, neboj on urobi bordel,ale ked sa budes mat vratit tak uprace 😀 ja budem v nemocke maximalne 2 dni, no ale aj za dva dni sa da urobit riadny bordel, najma malicka....ale sa nebojim moj muz vie lepsie upratat kuchynu ako ja 😀
myw uz tento tyzdne 35tt tak pocitam 3 tyzdne a idem na intenzivny sex a skakanie po schodoch 😅

montinka
28. apr 2008

no tak trosku aktivna uz som hotova ale asi si idem este urobit zeleninovy salatik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre