Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mien
18. máj 2008

ahojte , montika už máš pekné bruško
mywiel aj mne by si mohla pomôcť, lebo ja ešte nie som zbalená voľaako sa mi nechce
pipinka aj teba pozdravuejm
a ty didid ako sa cítiš, ja by som už najradšej rodila

dididi30
18. máj 2008

mien no sak mi hovor o tom, ja som mala vcera kontrakcie ,ale po 12 to preslo akoby nic, asi poslickovia ale tlaky mam dole nenormalne az ma taha dole ☹
a ty ako?

mien
18. máj 2008

mne je najhoršie keď vstanem, lebo mám svalovku od spodu a keď sedím tak ma všetko tlačí ja mám ešte bruško stále veľmi hore, zajtra idem na kontrolu, ale malý sa ešte neotočil, lebo cítim hlavičku pod rebrami

pipinka82
18. máj 2008

baby mna občas asi 1 alebo 2 krát za den pichne do bruška tak smerom k mušličke 🙂 čo to je podla vás???? 🙂

mywiel
18. máj 2008

Vies didi tu bohuzial nemozes ist na MD skor ako porodis, lebo prides o pridavky, takze jedine ak by ma vypisal na PNku a to neviem ci bude chciet kedze robim na pol uvazok musim sa mu postazovat... 😉

mien
18. máj 2008

pipinka aj mňa tam pichá ale už veľmi často

mywiel
18. máj 2008

Pipinka to mame tu istu len ja som ju kupila v sekaci takze trosku vrzga ked je v nej babo lebo je to zavazene takze musim dat hudbu hlasnejsie... 😀

mien
18. máj 2008

dididi ja sa ťa chcem spýtať, lebo si už rodila ako dole musím mať bruško, aby som už vyzerala na pôrod, ale ti poviem, že som nenormálen opuchnutá a to hlavne nohy

dididi30
18. máj 2008

pipinka no davaj si pozor lebo je to dost skoro, ale to sa mozes aj roztahovat..
myw..sak ako aj tu, ja som odisla z roboty presne 6 tyzdnov pred porodom, tak si tera vybavujem korunky, bo nakoniec ma nebudu platit ale ma hodili na socialku, coz som aj rada, bo budem mat viac, ako keby som mala z roboty korunky, lenze to vybavovanie ma zere, ale zas len vypisem formu a poslem a cakam, co im bude neustale chybat 😠

mywiel
18. máj 2008

No tu nemozes ist 6 tyzdnov dopredu praveze, MD mozes ist len v den ked porodis je to onicom...

dididi30
18. máj 2008

mien, no ti poviem, ja som ani pocas porodu nemala dole brusko....ale teraz mam ho od zaciatku tehu dole..takze to na tom nezalezi, nemusis ho mat dole...ja tiez som opuchnuta ale nohy nie chvala bohu, len tvar mam ako bobor 😀 .tu nieje az tak horuco tak mozno preto..

pipinka82
18. máj 2008

tak je to každým týždnom asi viac a viac že to pichanie 🙂 to už maternica sa pripravuje????? 🙂

mywiel
18. máj 2008

Pipi neboj to ti kopka len do nejakeho nervu napr. pri mocovom mechure, to este nerodis... 😉

montinka
18. máj 2008

hmm pipi nie to sme boli v obchode na ten kocik ale mali tam len cerveno-sivy a modro-sivy a kedze nevieme co to bude tak som si z katalogu objednala zeleno-sivy preto musime pockat kym pride

dididi30
18. máj 2008

myw to co je za blbost, to akoze mas do porodu robit?? hm tak to nemas nahodou zle infosky?? 😕 tomu neverim, sak to by potom zeny ani nerodili 😨
hej pipi uz sa pripravuje tym pichanim ale mozu to byt aj poslickovia.

mywiel
18. máj 2008

Ja uz som mala aj kontrakcie ale len 1-2 za den takze sa maternica uz cvici, ale boli to fajne, takze pri porode si zatial neviem predstavit ake budu a navyse planujem rodit bez epi tak uvidim... 🙂

darlinka
18. máj 2008

Ahojte tehuľky, môžem sa pridať? Vidím, že vy už máte všetko prichystané...kočík, postieľku, deky... Ja ešte len postieľku, aj to zloženú. A pracujem o sto-šesť... 🙂 Neviem, či by som doma vydržala, aj keď niekedy už ledva chodím, začína ma neskutočne bolieť panva. 😒 Máte s tým niektorá skúsenosti?

mywiel
18. máj 2008

Presne tak Didi do porodu robis ak ta doki neda predtym na pnku, blbost ze a taka vyspela krajina a MD je len 14 tyzdnov!!! 😠

mien
18. máj 2008

no dobre baby idem si troška ľahnúť, lebo sme boli celý deň na návšteve
tak vás všetky pozdravuejm

mywiel
18. máj 2008

Didi co ti budem hovorit Svajciarsko ma najnizsiu porodnost preco asi?! 😠

dididi30
18. máj 2008

myw nejako skoro kontrakcie?? to nieje dobre....a si si ista ,ze to boli kontrakcie?? asi skor tvrdnutie nie?? lebo to bude kazdym dnom viac a viac...

montinka
18. máj 2008

darlinka mna strasne bolela ale to sa mi asi roztahovala teraz je to v pohode.

mywiel
18. máj 2008

Darlinka mna tiez boli panva, teda hlavne stehenne klby ked lezim na boku, to vies vsetko makkne, rozsiruje sa a pripravuje na porod, ja beriem homeopatiu na kosti a trosku mi to pomaha ale aj tak dlho nevydrzim lezat na boku prave kvoli bolesti klbov! 😠

dididi30
18. máj 2008

darlinka aj ja som spracoval do teraz ostoset 😀
no veru myw, to je teda fakt na prdik, no tak musis vydrzat 😉

darlinka
18. máj 2008

Monti, tento vikend som fakt na umretie...pri akomkoľvek pohybe ma tak sekne...asi mi male tlačí na nejaký nerv, neviem...

mywiel
18. máj 2008

Didi mini kontrakcie mi povedali v nemocke ale ja som myslela ze to boli menej... ☹ nastastie sa neotvaram takze tvrdnutie s kontrakciami ale dik uz nemusim ble 😝

mywiel
18. máj 2008

Ja mam tiez fajne opuchnute nohy nosim len slapky ine neobujem... 😒

montinka
18. máj 2008

darlinka mna boleli asi tyzden kosti zo spodu ani sediet som nemohla a chodeni ani nehovorim ale teraz v pode. no hadam to prejde aj teba a nebude ta to trapit do konca

dididi30
18. máj 2008

myw no aspon ta kuknu,ze sa neotvaras, ale mna akurat tak ked uz budem mat rodit, tak neviem ako som na tom, no ale co uz vydrzim, sak sa mi to uz krati 😒 🙂

mywiel
18. máj 2008

Chudak manzel cisti vonku bazen a leje ako z krhly... 😅 Hlavne ze sme stihli grilovat ako zacalo liat. V pondelok tu mame jarmok uz sa tesim. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre