Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

darlinka
26. jún 2008

Ahojte,
Monti, Zmrzka, ako to zvladate "v cielovej rovinke"...?? Aj vy uz toho mate plne zuby? 😒 Ja som bola dnes v poradni a zatial sa nic nechysta... 😠

pipinka82
26. jún 2008

baby už aj ja toho mám plné zuby a to som len 35tt 😝 strašne ma bolí celý podvozok xixixi 😀 a v noci som sa zobudila a cítila som chvílu bolest v brušku ako keby mi chcela dojst mska 😀

montinka
26. jún 2008

ahojte babule no zmrzka svrbi svrbi. darlinka no ja v pohode len vcera som skoncila na pohotovosti a vysledok hnisava angina tak sa liecim

pampuliacik
26. jún 2008

caute baby 😀 ako sa mate. u nas (kosice) sa prave spustil riadny lejak- to je ale ulava... dako to tu "stagnuje", nikto nepise, nemam co citat 😀 😀 ako sa citite? ja prekvapivo "dobre", ak neratam ze nemozem v noci kvoli brusku spat 😠 😠 ale inak som plna energie a mam dojem, ze rodit nebudem ani o tie 3 tyzdne... aj vy na to stale myslite? teda na porod... ja nad nicim inym nerozmyslam, stale uvazujem, kedy to pride, ci uz to pride, uz ma to tiez nebavi. mala si stale kopka, dnes aj bolestivo. ale citim sa vcelku dobre, plna elanu, naozaj najlepsie obdobie z celeho tehu... len uz by som to chcela mat za sebou. 😒 😒 monti- paneboze a kde si chytila hnisavu anginu. a liecia ti to nejakymi liekmi alebo ako?

montinka
26. jún 2008

no moja to je pre mna tiez zahada ale asi som si sama na vine tym ze ked som prisla rozpalena z vonku pila som studene vody a jedla dren no neviem. ano dali mi antibiotika.hlavne aby sa mi teplota nevratila lebo vcera mi sestricka povedala ze ta niekedy urychluje porod,to som ale radsej mame nepovedala lebo by stresovala este viac.🙂

heppu
26. jún 2008

ahoj monti rychlo sa vyliec

montinka
27. jún 2008

ahoj heppu no uz sa na tom pracuje.🙂

montinka
27. jún 2008

ozaj heppu vcera som stretla v nemocnici Evku a dostala som taky kufrik pre buduce mamicky.🙂

felixko
27. jún 2008

ahojte baby. nemávate aj vy občas pocit, že nemôžete dýchať? a koho ešte trápi zvýšená tvorba žalúdočnej kyseliny, poraďte mi, čo pomôže? V lekárni mi nechceli nič dať, vraj len na lekársky predpis. Nemáte nejaké homeopatiká, alebo čaje odskúšané?

aviril
27. jún 2008

felixko, ak máš na mysli pálenie záhy, ja som to zažila. bolo to strašné, večer už od 17.00 som nič nejedla, lebo by som v noci ani oka nezažmúrila. ku koncu to už bolo ešte horšie. ale ja jedávala potom "pukancový chlieb" - taký okrúhly akoby z pukancí, to mi vždy pomohlo a pila som fatru.

pampuliacik
27. jún 2008

ahoj felixko, s tym dychanim to mam tiez, to bude tym, ze babo rastie a pluca zacinaju byt stlacene. obcas ale tiez pride pocit, ze nemozem dychat, potom dychcim ako pes 😀 😀 tgo neviem co je, ale asi to patri k tehu. s kyselinou som aj ja zacala mat problemy asi v 30.tt, teraz ku koncu je to uplna hroza, obcas sa v noci zobudim na hroznu bolest, palenie. kazdemu pomaha nieco ine, mne velmi pomahaju zelene kysle jablka- strvtku jablka mam kazdy vecer pri posteli a ked sa v noci zobudim na palenie zahy, zjem jabko a o 10 min je to ok...

heppu
27. jún 2008

monti a co v tom kufriku bolo:???

heppu
27. jún 2008

baby mna tiez palieva zaha tak po siestej uz nejem iba nejake ovocie a uz mi to preslo ale teraz sa mi par krat stalo ze ma aj po ranajkach palila tak som si dala fatru a bol pokoj

pipinka82
27. jún 2008

tak aj ja trpím na žahu a hlavne vnoci.... aj sa budím na to no hroooza 😀 a aj poslíčkou som už mala minulú noc 😀 už sa to začína 😀

heppu
27. jún 2008

pipinka ti poslickovia su ked ta tam dole picha????lebo ja mavam to pichanie ale cez den ked chodim a coraz castejsie sa mi zda

pipinka82
27. jún 2008

mna aj pichá aj mám pocit akoby mi chcela dojst mska také bolenie bruška ako pred ms 🙂) 😝

pipinka82
27. jún 2008

a mne sa dost často stáva že ak spostele vstávam ma strašne bolí celá panva no celý podvozok 😀 aj teba???
a občas lapám po dychu ako by ma tlačil na plúca 😀

elly111
27. jún 2008

ahojte aj ja mam take stavy ze nemozem dychat menim polohu ale nepomaha to a potom to prejde
a minulu noc som mala prvykrat poslickov a da sa to spoznat to nebolo podla mna to pichanie ale akoby stahy tam dole a mam vsetky trampoty ako opisuje pipinka 😖

pipinka82
27. jún 2008

sme natom podobne ale musíme to pretrpriet 😀 tento posledný štádium tehotenstva je strašní 😝 už nech je toto všetko za nami 😀

montinka
27. jún 2008

heppu no boli tam casopisy taka knizka, vzorka olienky,cumlik,nalepka do auta ze je v nom babo, vzorka pracieho prasku a avivazu,vzorka detskeho oleja a taky napoj pre mamicky ten mami drink a kojenecka voda korytnica. a to pichanie joj to som si dnes uzila aj ja asi som moc chodila. felixko pocit ze nemozem dychat mam aj ja a potom mi pride zle akoby som mala kazdu chvilu odpadnut ako aj dnes v socialke.

heppu
27. jún 2008

no ja mam to pichanie akurat vela inak dychanie mam v pohode zatial, len stale opuchnute nohy ale to mam skoro cele tehu tak som si zvykla uz si ratam dni nech to pride, teraz sa mi da aj viac spat

montinka
27. jún 2008

aj mne veru byvam unavena ako prve tri mesiace tehu. a nohy v pslednej dobe puchnu aj mne.ja sa toho pichania inak bojim dnes som sa zlakla a prve co ma napadlo bolo len nech ma to este nechyti lebo nemam zbalenu tasku.😀

heppu
27. jún 2008

xa xa no ja pospim skoro vzdy pooobede ak sa da, no a mne je uz jedno kedy to pride chcem uz mat malu vonku tak kludne to moze prist aj zajtra ved uz je kompletna akurat by bola mensia, no monti som ti hovorila ze pre istotu sa nachystaj

montinka
27. jún 2008

hmmm ja radsej nechcem aby to na mna prislo ak idem cisarskym ale asi idem lebo nabuduce mi ide brat krv a nie je to v ramci prehliadky lebo mi kazal zapisat sa zvlast do kolonky odbery

claudinka
27. jún 2008

pipinka uz sa ti to kraaaati 😉 baby, taha vas brusko k zemi, ked chodite?

montinka
27. jún 2008

no claudi ja som sa vzdy hrbila ale teraz mam pocit ze to robim este viac

heppu
27. jún 2008

ved aj ked to na teba pride tak pojdes cisarskym akurat zaijes ake je to mat tie prve kontrakcie

montinka
27. jún 2008

myslis? len je zatial iba na 80% isty bohvie ci by mi ho spravili kebyze to na mna pride. a pisme uz iba tu v tej druhej teme mam pocit ze sme trosku odbocili od temy.🙂

heppu
27. jún 2008

no jasne ak to tam povedal tak je jedno ci ides v termine alebo skor ,no ved sme v teme co sa deje v tretom ale mozme pisat v druhej

montinka
27. jún 2008

no nadstandart si idem urcite zaplatit a rodit idem v Ziline a asi to bola poradna sala lebo to som isla cez tri take miestnosti v prvej asi prijmaju tie co uz isli rodit v dalsej bola len ta koza a v dalsej dve postele na monitoring no ohvie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre