Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

pupicek22
4. máj 2008

He he.Uz som aj spat.Tak som bola na nakupe a nenasli sme to co sme chceli,tak sme tu kuracinku kupili ako polotovar uz aj plnenu.Varit este nejdem...az neskor,je skoro teraz.
Tak sa idem nudit zase na par hodiniek 😀

pupicek22
4. máj 2008

Halooo je tu niekto na pokecanie??? 😀 😀 😀

dididi30
4. máj 2008

no cafte babule, tak mne uz konecne odisla navsteva....uz som si mozem vydychnut a vylozit nohy...poviem vam, to moje tehu a kila na vyse mi da riadne zabrat 🙂
pupicek vsimla som si ,ze vy radi potovary, to vam chut? 😀 veru mi varime kazdy den, to si neviem predstavit bez vareneho cerstveho jedla...ale kazdu sobotu ideme na take away alebo do mcdonaldu...

pupicek22
4. máj 2008

He he he.Mlady je zvyknuty na anglcke jedlo...uz aj ja si zvykam....furt chilli,bolonske spagety,steaky.tuna cestoviny a potom tie polotovarove jedlo a tak.Ale snazi sa zjest aj slovenske.
Ja uz sa tiez len tak tackam z nohy na nohu🙂.

dididi30
4. máj 2008

aha tak ty mas anglicana?? ja by som ho prevychovala 😀 😀
no ked budem v tvojom tt tak budem sa asi vozit na voziku 😀

pupicek22
4. máj 2008

No mam mam a poriadneho 😀.Ked on sa mi neda prevychovat....nauceny je.. 😝.No ja sa snazim zostan v pohybe trochu....aby to pomohlo porodu...ale zatial to nevyzera nadejne! 😅.Cele brusko ma dnes tak skrabe,ze mam pocit ze zoberiem zachodovu sprtku a poskrabkam sa s nou 😀 😀 😀

dididi30
4. máj 2008

pupi 😀 😀 sak sa len pekne poskriam, ved aj to treba 😀
sak jasne..to tazko , ked od malinka potovary a hranolky...co uz....a ozaj uz si s nim bola aj na sk??

pupicek22
4. máj 2008

No jasne boli sme....bola sranda!Moj dedo ho opil zo slivovice...som sa narehotala!!!Ked sme boli na slovensku babinine jedlo sa mu lubilo🙂.Slovensko sa mu lubi.A ty co?Slovaka?

dididi30
4. máj 2008

no tak je dobre 🙂
jasne ja slovaka, ako repa 🙂 ale kebyze som slobodna, tak aj nejaky anglican by sa nasiel, ale radsej nie 😅

pupicek22
4. máj 2008

Preco nie?Sa ti anglicania nelubia?Samozrejme nemam takeho sprosteho klasickeho anglana,neokrochaneho.Moj je dobry,poslusny,gentlaman 😀.Az sa cudujem ako dobre som chytila mojho milacika.Prave stavia stojan na kosik pre babo.😉
Kde v anglicku zijes ak sa smiem opytat?

ajkabezka
4. máj 2008

tak se babenky pekne vyspinkejte, my jdem do hajan, snad zítra už bude líp 😉
papa zítra 😔

pupicek22
4. máj 2008

Ahojky Ajka!Dobru nnocku!!! 😔 😀

lucka0122
5. máj 2008

dobre ranko kde ste vsetky ci roditte?

dididi30
5. máj 2008

pupicek.....ja viem, ze su aj sluzni anglania a gentlemani, su srandaci.....nemam nic proti nim, mam dobre skusenosti ci uz v praci ci kamosi , kamosky...len nechapem, preco tie nase slovenky maju radi cernochov, pakistancov, akose nic moc 😒 ale to je len moj nazor 😉
ja byvam v gloucerstri a ty??
inak peknu nedelu vam prajem 😉
lucka, coby sme rodili , hajame 😀 a ty este nic, ziadne priznaky??

stankatt
5. máj 2008

ajojte 🙂

ajkabezka
5. máj 2008

Pekné dopoledne tehulky, tak dneska mi je mnohem líp, aj jsem se docela fajn vyspala- teda v rámci mojeho bruška 😉 ...manžílek šel na dvě hoďky dolesa nachystat nějaké drevo a Dani čučí pohádky, jinak by chodil po lese a to se mi jakosi nedá 😅
tak jako, která bude dneska na řadě??? luci? miri? pupi? no didi ještě trošku vydrží 😉 ..nebo že by já? no to už snad zvládnem do pondělka 🤐 😵 ...tak krásný den všem 😵 😵

loss
5. máj 2008

ahojte
vcera vecer sme mali poplach ze ideme rodit kontrakcie by aj boli ale som stale otvorena len na 2,5cm takze stale nic ☹

daniela84
5. máj 2008

ahojte babenky tak kukam ze lossik je este cela alcka tiez, my sme uz doma z nemocky a zvykame si na pobytik doma, nejak nam to ide zatial sme vela neplackali len pekne spinkali, sama som este unevaen, nejak nervozna a vyplackana, ale vdaka bohu mam tu mamku amnzela tak to nejak rochodime a zvykneme si.
Vecra sme zvladli aj prve kupkanie, manzel bol hlavny akter a dneska to caka mna, trosku sa bojim, ale uvidime.

loss
5. máj 2008

danielka gratulujem k Emmuske super 🙂

ajkabezka
5. máj 2008

no vidíte, já jsem na loss zabudla, tak že by lossík dneska na rade??? 😅 😉
ahojte dani doma! tak jak jsi zvládla sekciu? dalo sa? 😨

loss
5. máj 2008

ajka myslim ze ja uz ani neporodim ☹

ajkabezka
5. máj 2008

ale jo, neboj, jinak se to skončit nemúže 😉 😀 já už dochystávám posledné veci, aby bolo hotvé než odejdu- žehlím, překresluju na zeď jak chci mít vymalované, kde bordura, kde jaký nábytek atd 😉 , pak nabudúci týden dojedou už moji rodiče na 14dní, tak nám to moc pomúže... 😵

dididi30
5. máj 2008

ahojte.....lossik, nevadi, ale uz sa to blizi, takze je to stale na dobrej ceste 😉
ajka aj ja som sa dobre vyspala, ze si tak clovek pekne oddychne a hned je lepsie...joj ten lesik vam zavidim aj my radi chodime, ale ja uz nevladzem ☹
dani malinka je straaaaazne zlatunka, vyzera ako anielik a stavim sa ,ze ta poslucha 🙂

ajkabezka
5. máj 2008

dani emmka je krásná a jaké má hárko 😵 😵 😵 ...už se teším, až budu nabudúci týden takto s jakubkom. 😵 😀 ..juj už jen týden- až mi je chvilkama smutno 😖 , že už se to pro mne všechno končí...zvláštní pocit 😖 😅

montinka
5. máj 2008

ahojte ako sa mate? je tu niekto?

gabkazabka
5. máj 2008

Ahojte,
jeeej Danielka,blahozelam...Emmka je nadherna...
Ako sa mate baby?Aj u vas je take skarede pocasie?Ja som myslela,ze dnes poperiem vsetky veci babatku,ale vobec nesvieti slniecko a asi ani nebude,tak to necham na inokedy.
Inac,este nemam nic zbalene do porodky(ani kupene) 🙄 .Ja mam taky pocit,ze nic nestiham...treba mi varit,upratat,prat,okna umyt,upratat skrine 😅 no,mam co robit.Vas obdivujem,ako stihate popri vsetkom aj konika. 😝

pupicek22
5. máj 2008

Ahojte babulky!Danielka blahozelam!Dididi ja viem...ja moc cernochov a tak tiez neoblubujem...moj je biely ako stena🙂))))
Ajka ahoj!No ja uz myslim ze budem tehu do konca zivota!Ja sa vyspat nemozem....cele brusko ma boli.Tieto posledne dva dni som uz aj myslela.ze by moohlo zacat...ale vzdy sa to ukludni.Ja sa uz nemozem dockat na toho mijho milacika.
🙂Lossik to uz pomally zacinas! 🙂 🙂
Ja mam tiez trochu upratat....ale neni to az take strasne... 😅

dididi30
5. máj 2008

monti caf....co noveho???.
gabi, aj tu je onicom......uz mam poprane a pozehlene ale pobalene nie, akurat to mam v sufliku, tak uz len hodim do nejakej cestovnej tasky...

montinka
5. máj 2008

hmmm didus nic nove. kosti ma stale bolia aIvan je uz prec.🙂

gabkazabka
5. máj 2008

Didi a pouzila si nejaky specialny prasok pre deti a avivaz?Lebo niekto hovori,ze treba aniekto,ze mam prat ako obycajne... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre