Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
8. máj 2008

no sak to pupi ako mam vediet ci sa neotvaram, ked ma tam nekukaju 😠....ja veru budem, hoci nevim ako to vsetko dopadne, ved ani na ten streptokok nerobia kontrolu a to je teda vazna infekcia...no co ti poviem, som z toho na nervy...lebo moze mat potom plucka napdnute, ach uz sa ani nejdem nad tym pozastavovat...
monti neboj budes sikovna a vsetko dopadne ako ma 🙂
aji veru ty to budes mat na druhy tyzden za sebou...joj 😵

pupicek22
8. máj 2008

Babizzne sa chcem opytat...mate tu odsavacku hlienov ci ako sa to vola...?Mne babina povedala,ze by som si mala zabezpecit...? 😅

pupicek22
8. máj 2008

Dididi.....ja ti mozem lahko poradit ako ta vysetria ci sa neotvaras ked chces???
Viem...ze ten strep...nepozoruju...nic.Tiez nechapem preco!Nestresuj sa....to v prvom rade! 😉 😉

montinka
8. máj 2008

a ako sa pozera teda kontroluje ten streptokok? hmmm bohvie ci to robia u nas.

pupicek22
8. máj 2008

Asi cez krv...myslim..? 😖

montinka
8. máj 2008

hmmm nooo krv mi brali asi dvakrat a vsetko bolo ok tak hadam ho nemam. 😕

pupicek22
8. máj 2008

Boze ja sa potim nehorazne....az to pekne neni! 🙄 🙄

montinka
8. máj 2008

to ja hrozne v noci ale strasne

dididi30
8. máj 2008

pupi no tak to som zvedava, ako ma vysetria??..sak to ja sa uz nerozculujem, podla nich je su tie kontroly len zasahovanie do prirodzeneho vyvoja...ale zas mame cistotnych muzov ,tak hadam nic nedostaneme 😀
monti robia to u nas , to kazdej zene.....
pupi mysliiis, ze tu vsetko robia cez krv?? inak krvy mi pobrali nehorazne vela, takze asi he......
no aj ja sa potim az sama sebe smrdim 😅 muz vravi ze vobec, ze mu voniam...

pupicek22
8. máj 2008

Ja tiez.... 😅.Ja si cez den aj tricko musim prezliect...co to je take strasne! 😠Co mas dnes na plane? 😉

dididi30
8. máj 2008

ja som v noci bez paplona sak to sa neda.....horuco mi je a este mame spalnu v podrkovnej, no zbohom....
joj posupala som zamiaky, a uz len upeciem sekanu a mam pokoj, uz mi to lezie na nervy to varenie. 😠

pupicek22
8. máj 2008

Hmmmm...pozyvas na obed dididi?Mnamka to znie! 😝 😝 😝.
My mame spalnu pod zemou nastastie! 😀 ale aj tak je dost teplo!

ajkabezka
8. máj 2008

kocky test na streptokoka je ze sterú z pochvy ne z krve 😉 - já ho mám- u Daniho to trošku pozdě vychytali, že mi až při porodu hodili antiky do ifuzky 😅 taky měl silný zápal v krvi a všelijaké komplikace, ale se vykřesal a je z něho "čirisbun" 😀 , teď to hlídají a počas sekcie mi dajú zas infúzky- říká se tomu antibiotická clona- pokud by to neudělali, mohlo by se bábo přes sliznici nakazit a zpúsobuje to velmi vážné komplikace- asi jako u sandrikyneho Lukinka- doufám, že už mu je líp- zápaly, infekce, nedej bože zápal mozkových blan a následné mentální postižení... ☹ ☹ ☹ 🤐 🤐 🤐
monti nic z toho nebude, bo jen lehnu na operační stúl, usnu a jak se probudím, bude po všem..jen ta bolest bude juj netěším... 😠 😠 😖
pupi je mi fajn, tak se snažím ještě co nejvíc dodělat, aby toho nebylo potom na manžílka a moje rodiče moc 😵
my už jsme skoro pol roka bez sexiku- manžel se dost bojí i když jsem ho ujišťovala, že je všechno OK a aj povolení od doktorky dostal...ale bojí...tak proto jsme tak dlouho vydrželi asi 😀 😀 😀

montinka
8. máj 2008

hmmmm aji tak mne ho teda nerobil. hadam ho nemam.

dididi30
8. máj 2008

ajka no vidis ako to je , na slovensku to sleduju a aj tak sa stane ,ze to nezachytia skoro...tu to vobec nesleduju, takze hruza.....moja kamoska co je v anglicku mala cele tehu zapaly a nedali sa jej vyliecit a samozrejma to dostal aj maly tak bol v nemocke, ale len 2 dni, takze to bolo asi v poho...
pupi, spalnu pod zemou?? 😕 co ste v ukryte ci co 😅 alee sak anglicania maju vselijake cudne riesenia....
inka aji uz sa ani necudujem,ze tu maju tolko postihnutych deti, kvoli tomu ze to zanedbaju, ale sak to je nenormalne, ze vsade sa to sleduje, len tu nie.....no ale musim mysliet pozitivne, nic ine mi neostava...

dididi30
8. máj 2008

monti ale to sa robi az v 35tt 😉

pupicek22
8. máj 2008

Jezis...to vazne je take zle s tym streptokokom...no ja budem teraz vystresovana....lebo tu nerobia tie vysetrenia!!! 🙄
🙄.Prave kukam telku a ze v australii sa narodili dvjicky kazdy len s polovickou srdiecka....a maju sa dobre!!! 😀
No my sme mali sexik myslim,ze okolo 5krat za tehlkovanie....ale vsak si to vynahradime neskor!!! 😎 😎 😎

pupicek22
8. máj 2008

Dididi...no hore mame kuchynu a obyvku a ked ides dole po schodoch tak mame spalnu a izby a kupelne.Ako v ukryte...ked pride hurikan🙂))

montinka
8. máj 2008

to fakt didi. joj a co ak ho budem mat? to potom bude nieco aj babatku?

mirka8429
8. máj 2008

pupi neboj sa ..ja som tiez mala streptokoka a ani mi nedali infuzku...ale hlavne je vysledok v 35tt je pravda..no..

didus cau ako sa mas...ja som vcera bola trochu vonku a hnes som musela ist dnu lebo mi prislo tak zle ako po pôrode..asi mi chyba zelezo tak musim ist k lekarke..a maly uz 2 noc nespi..ta vies....

mirka8429
8. máj 2008

monti nie neboj sa..oni ti potom daju infuzku pred pôrodom..a vsetko bude ok

sandrika
autor
8. máj 2008

Ahojte, dakujem vam za podporu.... 😉
Lukasko sa ma dnes lepsie, ecoly uz nema ,streptokoka agalakcie v krvicke uz tiez nastatie nie. Po neurologickej stranke je v poriadku a uz papa 50 ml mojho mliecka , ale pasterizovaneho lebo neviem ci uz som preliecena ja...ja budem mat vysledky zajtra...mala som to totizto aj v mliecku.
No a Lukasko ma momentalne zapal pluc a v nose a krku strptokoka pneumonia ktoreho chytil uz pocas liecby v nemocnici.....aspon ten zapalovy parameter dnes klesol lebo vcera ked som pisala eriqe ze sa lukymu pohorsilo tak to zato ze ten zapal.parameter zase stupol no nasadili mu nove antibiotika a tie nastastie zabrali tak ti uz hadam pôjde dole, musime sa naucit prehltat lebo sme to dako pri tejto infekcii zabudli, takze sme krmeny cez sondicku priamo do zaludka, no a kvoli tomu ze nevie drobec prehtat ho musia casto odsavat a poviem vam nie je to pekny pohlad.
Inak ho z jisky prelozili na odd. patologickych novonarodencov takze za nim mozem chodit castejsie, lebo dole nas pustali len tak 2 max 3 krat cez den tu aj 5 x .A este som zabudla ze uz si nelikviduje krvne dosticky ani biele krvinky tak ich ma dost akurat vcera mu na posilnenie davali transfuziu cervenych krviniek . Mame nove fotky v albume tak pozrite. Je to fakt tazke, ale snazim sa byt v pohode kvoli mliecku lebo to bude Lukasko potrebovat no slzam sa ubranit aj tak neda. ☹

dididi30
8. máj 2008

pupi...ani my sme nesexovali poriadne tiez dokopy 5 krat ale od 38tt to rozbehnem nech to ide vonku 😀 inak risenie nenormalne v anglicku, my mame kuchynu a obyvacku dole, potom po schodoch je zas kupelka s detskou, potom po dalsich schodoch spalna, no jak u...co uz 🙂
inak nech sa paci, obed je uz hotovy uz sa naduvam 😅
monti ved ti na to daju antibiotika tak neboj, stale si na tom lepsie ako my, takze nebude nespokojna...

montinka
8. máj 2008

aha no dobre. hmmmno miri mozno maly zmenil rezim spanku

mirka8429
8. máj 2008

monti no len nech nemeni hihi 🙂

dididi30
8. máj 2008

joj mirka, to je normanle, aj mne chybalo zelezo a s tym spanim to bude dhlo tak kym bude mat rezim....ja som po porode hned bola fit, dufam,ze aj teraz budem 🙂 ....moja len sa drz a malickemu pusku posielam
sandri drzim palceky...je toho strasne vela na takehoto drobceka, ale aj tak je nedherny a modli sa pekne za neho, myslime na vas 🙂

mirka8429
8. máj 2008

didi vcera som skoro odpadla vonku...tak sa mi zvlastne tocila hlava..a bleda som ako smrt..tak musim k tej lekarke...

pupicek22
8. máj 2008

Dididi.....anglicania! 😉.Uz som na ceste na obed🙂
Sandrika.....dufam,ze vsetko pojde len lepsie a lepsie.Drzim Vam vsetky palceky...s celou rodinkou!Posielame kopec lasky.....a sily!Myslime na Vas!

montinka
8. máj 2008

sandrika drzim palceky. pomalicky sa z toho dostanete uvidis. miri pohladkaj za mna drobceka.

pupicek22
8. máj 2008

Boze mne tak tvrdne brusko...aj pobolieva.Maly sa cudne otaca....ouch. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre