Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

miriamka
17. feb 2008

Sandri...hm,manzel by Ta mal setrit!Hadky si nechajte na potom...

loss
17. feb 2008

sandri kasli na vsetko ja
viem radi sa dobre ja sama som v obrovskom strese tiez sa otvaram skracuje sa mi krcok a mam aj tehotensku cukrovku
no musime byt v klude hlavne pre tie nase drobce ked sme dosli az sem musime to zvladnut 🙂

sandrika
autor
17. feb 2008

DFakt je hrozný milujem ho,ale nerozumiem mu tak po mne kričí 😒 ☹

loss
17. feb 2008

sandri chlapom v tomto roku prepina kasli na neho Luky je dolezitejsi

ajkabezka
17. feb 2008

..kdyže jsem to v treťom trimestri? 😅
sandri drž se, vypouštěj uchem ven a nenech se vykolejit, teď ti to určitě neprospěje!!!! 😨 😖 ☹ 😉 jdem s Danim hajat tak přejeem pěknou dobrou nocku a dejte na sebe pozor!!! 😵 😵 😵

sandrika
autor
17. feb 2008

lossik 😉 neviem čo mu jetaký je podráždení je tokôli tomui, že som v noci bola zvracať a čo ja za to môžem , že mi bolo zle????,Som rada, že už jem všetko a odkedy som doma spm pribrala 2 kg nie aby sa tešil, on mi vyčíta, že keby som sa nenapchávala, nemusela som zvracať a to som si po večery - po čistých zemiakoch dala 1 nanuk a 3 ks kinder čokolády zase sa mi to nezdá tak strašne prehnané ale on ma tzato obvinuje, že ubližujem jeho dieťatu , Luky je aj môj a nechcem mu zle....ľúbim ho

daniela84
18. feb 2008

Nie je dobre ze ti to bykrikuje teda to jedlo, ale mozno aj on sa boi a nevie ako to dat najavo a nechce vyzerat slabo. ale mal by byt pre teba oporou nie na teba kricat to nepomaha. A plus sandri neboj sa ja som sa rozpravala s mamkou, ja som sa narodila v siedmom mesiaci a bolo vsetko ok, viem ze casy sa zmenili, ale neboj sa Lukimu bude dobre a vy to zvladnete.

jarka70
18. feb 2008

sandrika urcite je to z toho ze sa o teba a o maleho boji a chlapy to inac nevedia dat najavo len vycitkami a hladaju chybu vsade tak ti vytkol vecerne papkanie.no je to tazko hodnootit. drzkajte sa 🙂

weroni
18. feb 2008

sandri: netrap sa moja kvoli tym sprostym hadkam, ono tym chlapom teraz mierne zasibava - ja to vidim na mojom 🙄
sa kvoli takym hovadinam hadame ze tiez nechapem preco si teraz otvara "hubu" na mna ked by sa mal snazit aby som bola v co najvacsom klude ale napr. sme sa pohadali za to ze som chcela ist konecne plavat prvykrat, tyzden sme boli dohodnuti ze pojdeme, ked po mna dosiel ked som doucila tak zacal strajkovat ze ma nepusti lebo ze tam budem robit vylomeniny a ze pojdem z vody az ked budem mat modre pery a ze prechladnem a potratim a somariny 🙄
tak som mu povedala ze ked nechce ist tak idem sama, to ze v ziadnom pripade ze musi mat na do mnou dozor 🤐
tak sme dosli k bazenu a na recepcii ze on nejde 😠
tak som si zaplatila vstup a sla sama. Lenze ked som dosla dole do satne, od bazena sa ozyvali same chlapske hlasy tak som sa rovno otocila - ze sa tam nebudem otrcat sama pred chlapmi...
takze z toho nebolo nic, az nabuduce ked som isla sama.

Som mu riadne vycistila zaludok ale on proste teraz mava take vselijake haluze... ono to asi niekedy oni prezivaju este horsie ako my. Napr. my teraz ideme stavat, mame kopec vydavkov a aj vcera po mne vyletel ked som mu povedala ze odsavacka aventka elektricka stoji 5 litrov - to som mu akoze povedala zdesene ze co im sibe a hned vyletel ze to najdrahsie musim pozerat a haluze... 😠 🙄

Viem ze to nastve ale ber to s rezervou a kasli na to... nerozculujme sa kvoli nim - musime mysliet na drobcekov 😉
drzikam palce 🙂

miriamka
18. feb 2008

Weroni...no u nas ked tak tiez su hadky kvoli stavbe,ale zase nie su to velke hadky,len take ze ako pridu aj odidu.
A Ty si ides kupovat elektricku odsavacku?Ja som ju hned zamietla,urcite je to super vec,ale radsej som kupila lacnejsia a ostali nam aj korunky na vymalovanie detskej 😵

jastericka
18. feb 2008

ahojte žienky. V prvom rade Vám želám krásne ránko, pohladkajte za mňa Vaše miminká.
Som smutná z toho, čo tu píšete, teraz predsa do nás nikto nemôže kričať, ale ja viem, je to obrovský stres aj pre našich chlapov.
Tiež sa mi minule manžel priznal, že sa všetkého obáva, ako to zvládneme, je taký roztržitý pri niektorých debatách, ale snaží sa ovládať. Niektorí muži to asi naozaj inak nevedia zvládnuť,len krikom, boja sa a nechcú dať najavo svoje skutočné city, normálne je dokázané, že aj im sa produkuje dáke množstvo hormónu, ktorý toto spôsobuje a ževraj mávajú aj popôrodné depresie...
Asi tak to treba, jedným uchom dnu a druhým von, pozrieť sa na bruško a byť kľudná.

Ja mám dakedy pocit, najmä v noci, že musím ísť mužovi poriadne na nervy. Stále chodím na záchod, teraz ešte smrkám stále, natieram si nohy eukalyptovou masťou, proste ho budím. No čo, predpríprava na mimi 😀

Ohľadom tej odsávačky, ja neviem či si ju mám kupovať, keď názory sú rôzne. Švagrinka, ktorá má už dve detičky napríklad vôbec nepotrebovala, mala mliečka tak akurát. Rozmýšľam, že si ju vyhliadnem a potom v pôrodnici uvidím, koľko mliečka budem mať a pošlem manžela, nech ju kúpi. U nás v nemocke aj požičajú na tú chvíľu.

A ešte by som sa chcela niečo spýtať, budem rada, ak vyjadríte svoj názor, nechcela som kvôli tomu otvárať novú tému a s Vami sa mi dobre kecá.
Aký máte názor na návštevy doma po pôrode. Ja sa obávam, že sa ku nám budú chcieť všetci nasáčkovať a to práve prvé dni nechcem, chcem si nájsť systém a predsa, budem ešte ubolená...

miriamka
18. feb 2008

Jastericka...ja tiez tie navstevy riadne obmedzim,proste nechcem aby tam vsetci okolo behali a snazili sa spravit vsetko za mna...a ja si nebudem potom sama vediet poradit ani najst system.
Urcite to bude u nas tak,ze ked,tak o pomoc poziadam,ale ze si to chcem najskor skusit sama 😉

jastericka
18. feb 2008

vieš, ale ako citlivo povedať, že nemôže niekto prísť pozrieť bábätko hneď, veď rodina nepoviem, ale kamaráti, hovorí sa, že návštevy cudzích ľudí až po troch mesiacoch... ja sa aj dosť bojím, ľudia si nevedia domyslieť a idú chorí k bábätku alebo si neumyjú ruky, ja som na takéto veci hrozné háklivá ☹

miriamka
18. feb 2008

No to je to,ze ako to povedat citilivo...Mne napriklad svokra povedala,ze ked porodim si vezme 2 tyzdne dovolenku a bude mi pomahat.Velmi si to cennim,lenze ako vysvetlis,ze tie prve dni ked tak chcem aby mi moja maminka pomahala?
A co sa tyka tych navstev,som na tom tak isto,asi by som bola aj schopna povedat nech si ruky umyju 😉

jastericka
18. feb 2008

Ale ja to asi aj poviem, veď je to moje dieťa, ide o tom, že my sme prvý pár z partie, ktorý čaká dieťatko, mám pocit, že čokoľvek poviem, ohľadom tehu a bruško a bábätka, čumia na mňa nechápavo, idú mi na nervy dakedy, ale ja si počkám, keď oni budú čakať a potom im to pripomeniem.
Asi treba naozaj na rovinu povedať, nik sa predsa nemôže uraziť, či? No des...

miriamka
18. feb 2008

Urcite treba povedat na rovinu...a s tymi kamoskami,moje tiez nechapu ake je to byt tehotna,stale na mna pozeraju nechapavo ze aka som teraz spokojna a hovoria,ze sa mi cuduju ze sa tesim 😒

jastericka
18. feb 2008

A presne ako ty hovoríš miriamka, každý sa núka, jeden ja budem prebaľovať, druhý, ja budem kočíkovať, ja ti ju zoberiem....a to práve nechcem, aby mi ju niekto bral, chcem to zvládnuť sama a keď to nebudem zvládať, poprosím o pomoc.

miriamka
18. feb 2008

je super ze nam kazdy ponuka pomoc...ale myslim,ze v prvom rade to budeme my kto o bude ked tak poziada,a nie ze teraz budem mat stale byt plny ludi lebo kazdy chce s niecim pomahat.

jastericka
18. feb 2008

presne tak, súhlasím s Tebou... 😀

danka86
18. feb 2008

baby ako vas tak "pocuvam" citate mi myslienky.. svokra sa strasne tesi a som rada, ale uz teraz mi dava obcas rady co by som mala a nemala a leze mi to niekedy na nervy.. ja viem predsa najlepsie co mozem.. a tiez si neprajem aspon tych prvych 6tyz navstevy. nevravim rodicia a surodenci, ale nic viac. V mojom pripade len sestra, lebo rodicov uz nemam, aj ked som si tak vzdy predstavovala, ako sa budem s maminkou delit o tuto radost.. az som sa rozplakala.. ale nie, hlavu hore, ved ja viem, ze ona so mnou je a stale bude.. prepacte, asi som neovladla emocie......

miriamka
18. feb 2008

Danka...ja som tiez este pred rokom planovala ako mi tatino bude pomahat,ako sa na vnuca vzdy tesil...a tiez uz s nami nie je ☹
No uvidime ako to cele bude,je super ze nam chcu pomahat,vzdy lepsie nez keby nam nikto nechcel pomahat...ale niekedy ked tak pocuvat co vsetko chce kazdy namiesto mna robit mam pocit,ze ja mam male len porodit a ostatny sa postaraju

danka86
18. feb 2008

presne tak, aj ja som vcera manzelovi hovorila, ze niekedy mam pocit, ze svokra si mysli ze som tu len na donosenie babatka a ona sa o vsetko postara.. ukludnuje ma len fakt, ze chodi z roboty pred 18h. manzel je so 4bratov, takze nasa princezna je vysnivana.. niekedy sa toho aj obavam.. chceme stavat, takze len cakam ci sa nam podari na jar s tym zacat, nech mozme byt sami..

mne ocino tiez zomrel len nedavno-vcera bolo 5mes a mamina pred 3r. Obidvaja necakane.. ale zivot ide dalej,nerada sa preto lutujem..

jastericka
18. feb 2008

mňa vytáča, keď mi začne niekto hovoriť a veď ja som to takto vôbec nerobila, a na čo to robíš....keby tí ľudia vedeli, že ma to vôbec nezaujíma, iba ma ich rečí otravujú...čo chcem vedieť, zistím si alebo sa opýtam...
asi som príliš úzkostná.... ☹

miriamka
18. feb 2008

Dani...u nas je to podobne,tiez vela ludi odislo...ale beriem to tak,ze mame teraz anjelikov hore.Tiez je to este velmi cerstve.
No mna tiez este stve,ked mi niekto hovori naco kupujem to alebo ono,proste si kupim co chcem,po com tuzim a je to,no nie?
A inac najviac radia ti,co ani necitaju,ti maju najmudrejsie reci,nemate taky pocit?
Inac stavba sa zvladnut da,my tiez staviame 😉

danka86
18. feb 2008

ale nie si.. len si chces ako kazda z nas uzivat tehulkovanie a nie neustale pocuvat, co by si mala a nemala.. mna svokra nuti stale jest, lebo prve 4mes som chudla, lebo mi byvalo zle.. a tak si mysli, ze to musim za kazdu cenu dohnat. a ked jej poviem, ze nechcem jest, lebo nie som hladna, tak zacne ze chudiatko male a bla.. akoby som malej nedopriala ci co.. jem, kedy mi chuti a hotovo..

miriamka
18. feb 2008

Tak s tym jedenim to je aj u mna...priberam normalne,ale tiez ked odmietnem jest kazdy to ma na ociach,ako keby tehotenstvo znamenalo sa prezierat a jest aj ked nie sme hladne 😠

danka86
18. feb 2008

ale ano, vsetci su teraz mudri a mna z nich zbytocne hlava boli..

stavat by sa dalo, len peniazky musia byt 🙂 mame podane o uver, tak cakame na vysledok. A aky dom stavate? Svojpomocne alebo cez firmu?

danka86
18. feb 2008

ved to, niekedy zjem za den toho naozaj vela, ale inokedy mi staci trosku.. Pribrala som 4kg a mne sa to zda akurat, pretoze este dva dlhe mesiace mam pred sebou a vtedy sa najviac pribera... vraj... a keby aj nie, radsej priberem za cele tehu 8kg ako 20kg ked sa to da bez trapenia a mala je zdrava..

ajkabezka
18. feb 2008

ahojte holčičky 😉 ...no aj náš taťka je někdy dost nervózní, "vyběhne" kvůli maličkosti, ale není to tak často 😅 a navíc potom když lehne ke mně do postele- já už většinou spím- tak ze spaní slyším jak se mi omlouvá, jak mi říká, že má strach, že nás moc miluje a že jsme jeho lásky... 😵 je to moc milé, to bych ho v té chvíli láskou snědla 😵 😵 ..ale většinou dělám, že spím, a někdy ho pohladím, dám mu pusku na nosík a spím dál. 😉 ..určitě jsou ve větším stresu jak my 😖 - my jsme přece statečnější a víc vydržíme a taky víc víme o pohybu a bytí našeho mimi 😎 - ale jakosi to neumí správně ventilovat a "pára" jim uchází zrovna tam, kde by neměla... 😅 ☹ 😢 ale ono je to přejde, až budou ti naši maličcí štuplíci v našich náručích 😀 , někdy to stojí nějaké "výdaje" i tatínky 😝 - Peťo během těhotenství zhubnul 11kilo a pak když už jsme se sklidňovali a Dani se dal do kupy, tak je zas pomaličku nabral zpátky....takže chudáci jsou na tom mám pocit někdy hůř jak my.. 😅
a co se týká těch návštěv, my jsme narovinu řekli, když se někdo "pozýval", že se omlouváme, ale že vzhledem na "citlivost" miminek a maminek po porodu, budeme pro návštěvy otevření až tak nejdřív po třech týdnech. 😉 ..a buď pochopili, nebo to nechápali- a to byl jejich problém..... 😝 .pak jsme neměli problém, každý měl jasno, že si nebudou u nás návštěvy podávat klučku.....akurát pak po měsíci- to už jsme schválili- přijela hromadná návštěva příbuzných- většinou to byli moji příbuzní z Čech- bylo jich 16 a chudáci spali v autech, bo tu nebylo místo 😅 😅 - dojeli jen na dva dni s tím, že ABSOLUTNÍ PODMÍNKA BALA BEZ BACILŮ!!!!!!!!!!...no a proběhlo to v klidu, 😉 všichni jen stáli bokem a čučeli- hlavně když jsme cvičili Vojtovu metodu- dokonce Danielka ani nebrali na ruce- jen moje mamka a jedna sestřenice... 🙂 takže už je snad máme vycvičené- bude stačit asi jen připomínka 😲 ...ono je opravdu potřeba- z mojí vlastní zkušenosti- abysme si nejdřív my maminky našly systém a sladili harmonogramy s dětičkami a pak teprve můžou přicházet "narušitelé" 🤐 😵

jastericka
18. feb 2008

a mne svokra minule viete čo zapotila? Bola som ticho, ale ešte dlho mi to vŕtalo v hlave, že čo to povedala. Dostali sme od nich vecičky pre malú, chutnučké a ja na to, že to preperiem a odložím si pekne, aby som to mala nachystané a ona na to, že načo to všetko periem, že ona to tak nie.
Bože veď ani ja by som si neobliekla neopratú vec z obchodu, nieto ešte pre mimčo... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre