Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

danka86
18. feb 2008

s tym uplne suhlasim.. ja viem, ze vsetci nasi znami sa tesia skoro ako my na tie nase deturence, ale musia to aj oni pochopit, ze este my-prvorodicky, budeme mat co robit same so sebou.. a nie aby ma niekto znechucoval radami, ktore si aj tak nevezmem k srdcu, kedze som o ne neziadala.. asi to znie surovo a sebecky, ale ja jednoducho chcem s mojim muzickom na vsetko prist sama okolo miminka..

danka86
18. feb 2008

mna zas dorazilo minuly tyzden, ked nam jedna manzelova teta dala po detoch nejake dupacky a tak a svokra hned akcna a prala to.. ja viem, ze na tom nie je nic zvlastne, ale je to pre moje babo a ja si chcem vsetko chystat sama 😠

jastericka
18. feb 2008

asi treba naozaj na rovinu, dáko citlivo povedať, nieee, ja by som si to radšej sama urobila, radšej do očí ako poza chrbát, moja svokra je zase v tomto inteligentná žena a myslím, keď jej normálne poviem, pochopí to. No veď uvidíme.
Ale ani moja vlastná mama v tomto nie je boh vie čo, tiež si robí po svojom a keď jej človek poviem, na just urobí. To keď vidím, čo robí so sestrinou dcérkou....ostrihá jej ofinu, kým je segra v práci....no mňa by šľak trafil

danka86
18. feb 2008

🙂 🙂 no tak to ma asi sestra radost..
ked ja jej to neviem povedat, ale ked bude mala na svete a svokra by sa moc starala, tak uz jej nieco povedat musim.. Ona robi s postihnutymi detmi, takze deti miluje a toho sa trochu aj hrozim 🙂 ale na druhej strane, ked budeme chciet s muzom niekam vybehnut o pestunku mame postarane 😉

daniela84
18. feb 2008

No tie svokry sa ale tesia co, moja svokra zatial nic take nerobi, ale my upravujeme byt a trosku viac nam do toho zasahuje akoby sa mi pacilo, len ja som taka ze vsetko prehltnem a radsej sa nervujem co nie je dobre, ono to po case potom vyplava na povrch a pohadame sa doma s manzelom. A nakoniec sa to aj tak konci tak, ze ja placem a on ma utisuje a povie, ze si budeme robit to co my chceme a ze mu mam povedat, co chcem. A co sa tyka navstev u nas je napriklad zauzivane ze navstevy chodia az po dvoch mesiacoch, vola sa o opacka, inac budem rada ked mi moja mamka s niecim pomoze aj teraz je pri mne, a ja som nerada sama. Kedze manzel robi do vecera konkretnejsie do noci. a co sa tyka odsvacky ani neviem ci ju budem kupovat, ale asi az po pororde, podobne rozmyslam aj nad ohrievacom flias, vy ho kupujete a co monitor dychu?

danka86
18. feb 2008

no na ten ohrievac som sa chcela opytat aj ja.. monitor dychu ideme kupit na 100%, sesternicinmu synovi to dvakrat zachranilo zivot, pritom je uplne zdravy, len tak tvrdo zaspal, ze zabudol dychat.. a tu odsavacku asi tiez necham az na potom, sice uz mesiac mam to prve mliecko, ale ako to bude po porode nik netusi..

a inac daniela mate to super zauzivane, to by som aj ja prijala.. nic nemam proti tomu, ked budeme na prechadzke a budu nakukat, ale prosim este nechytat 🙂 prekazalo mi aj ked som isla v robote len wc a "po ceste" som stretla 5 kolegyn, vsetky ma olapavali.. to moze len moj muz.. asi som fakt sebecka, uz si tak naozaj pripadam, ale co mam robit ☹

jastericka
18. feb 2008

nad tým ohrievačom fliaš som tiež rozmýšľala, ale to až po pôrode, veď možno pár mesiacov nebudem používať fľašky, len cicu 😀 a monitor dychu som počula, že zbytočne niekedy vyplaší maminky, lebo keď dieťatko sa dáko pohne a neleží presne na tej podložke, že to začne húkať...

danka86
18. feb 2008

ta podlozka sa pouziva asi do pol roka, vtedy by nemal byt taky problem.. potom sa uz hmyri tak, ze to huka kedy chce. ale uz potom uz nehrozi ten syndrom nahleho umrtia..

jastericka
18. feb 2008

a vy to budete kupovať??? ak áno, máte už vyhliadnutú dáku overenú značku ?

jarka70
18. feb 2008

moja svokra dobehne este v ten den na navstevu ked pridem domov boze uz sa na to tesim a potom nebude vediet kedy odist domov.ja by som vam vedela tolko o nej ze as.ja osobne nemam rada skore navstevy na mna je to priskoro a neviem povedat tak nechodte.aj tak by si spravili úpo svojom.
a nakoniec nam to takto vyslo syn ma v maji 1sv.prijimanie pravdepodobne budem po cisarskom takze sa mam na co tesit ,lebo ona mi to uz zariaduje teraz co a ako by bolo dobre spravit. uz som z nej chora.a najlepsie na tom ked zahnoji ved mi vieme ze budes po porode tak ta nebudeme eate viac zatatovat.sama sebe protireci.
ja odsavacku uz mam ale len taku lacnu lebo urcite ju nebudem pouzivat dlho ako sa poznam len prve tyzdne pokial sa mi neustali to nalievanie mliecka. a nad tym monitorom dychu uvazujem tiez ale v ponuke su tolko ze neviem ktory by bol vhodny-takze sa v tom hrabem a citam.

jastericka
18. feb 2008

jarka70: úplne ťa chápem 😀
Keď zistím dáky dobrý monitor, daj vedieť 😉

miriamka
18. feb 2008

Ja budem kupovat NANY monitor dychu...

danka86
18. feb 2008

a kolko ta vyjde?

danka86
18. feb 2008

prave mi volali z banky, ze nam schvalili uver!! Jupiiii, na jar stavame 😀 😀

miriamka
18. feb 2008

Novy NANNY ma vyjde 2990Sk

danka86
18. feb 2008

to nie je az take strasne, sesterka mala ten senzor, len neviem znacku za 5000. kupujes to niekde v obchode, alebo cez net?

jarka70
18. feb 2008

danka blahozelammm to je super sprava 🙂 🙂

danka86
18. feb 2008

no tak to je.. lebo nam uz tak nic v poslednom case nevychadza, ze toto je jedina pozitivna sprava.. aj sa bojim, ale aspon ze sa muzicek tesi, ze sa bude realizovat..

miriamka
18. feb 2008

Ja kupujem NANNY cez mimibazar

loss
18. feb 2008

baby vysledky nie su dobre stale je to vysoke
dokror sa zatial nevyjadril co bude dalej este je na operacke dam vediet ked sa dozviem nieco viac
pa a drzte nam palce

miriamka
18. feb 2008

Loss...ktore vysledky teraz myslis,cukrovku?

loss
18. feb 2008

ano
pravdepodobne mi budu brat krv vzdy 2hod.po jedle aby zistili z coho mi cukor rastie

miriamka
18. feb 2008

No ale urcite to nie je nic strasne...kamoska mala tiez tehotensku cukrovku,3 krat do dna sme jej brali krv z prsta v praci a musela si merat hladinu cukru.

ajkabezka
18. feb 2008

my jsme neměli monitor dychu a bylo to v pohodě- stejně jsem už nikdy nespala tak natvrdo, jako předtím, prvních pár týdnů jsem stále poslouchala a sledovala, jak Dani spinká..odsávačku jsme měli, ale Dani mi nechtěl pít, tak se nám moc laktace nerozběhla...a aj tak jsem jí skoro nepoužila, "znásilňovala" jsem prsíčka růčo fůčo, s tou odsávačkou mi to šlo hrozně zle 😨 😅
loss: držíme palečky! 😵 😵
my jsme byli na cukr dnes, zítra budou výsledky- málem jsem sebou sekla ve výtahu na poliklinice 😖

daniela84
18. feb 2008

NO ahojte tak my budeme mat monitor tiez z mimibazaru, tam sme nasli za 2000, a je to nanny, druhy co poznam je avent ine znacky neviem, ale nove vyjdu kolo tych tri tisic, no ja neviem ako to bude s odsavackou, este nad naou uvazujem. a nad ohrievacom tiez, lebo ak budem kojit flasticky budem pouzivat mozno na cajik tak uvidime, my teraz neceme nic kupovat, dohodli sme sa tak s manzelom, lebo este nevieme co to bude a taks me si povedali ze o dva tyzdne po ultrazvuku ked sa nam babo ukaze v co dufame, tak az pootm budeme nakupovat a este sa aj tak budeme stahovat. Takze tak, a stelirizator budete kupovat? Ja pojdem asi tiez na cisarsky aspon gyno mi to povedal kvoli dioptriam , este mi to ma odporucit ocny. Tak ku mne pride asi moja mamka , ale na nu sa tesim. Ze mi bude pomahat

daniela84
18. feb 2008

A este som cela , danka aj nam schvalili uver uz dneska, zajtra uz budeme mat peniazky.....Tak sa bude nakupovat trosku aj ked vacsinu uz mame vybratu a hlavne telku pre muzicka

jastericka
19. feb 2008

ahojte žienky. Ako sa dnes máte. Vonku je dosť zima, brrr.
Ja sa dnes teším, lebo ideme s predpôrodným kurzom omrknúť našu pôrodnicu.
Držkajte sa 🙂

cmuco
19. feb 2008

Ahojte
tak vonku som este nebola ale sem-tam zasvieti slniecko tak hadam to nebude na mrazika.
Ja uz mam tiez skoro vsetko pokupene akurat v sobotu ideme do BB po kocik. A budeme zariadeni. Este mam niekolko veci nachystanych na pranie a zehlenia.

danka86
19. feb 2008

daniela, tak vam gratulujem! my ich budeme mat na ucte asi za 2tyz, ale to staci, ideme nato, otravovat architekta 🙂
Baby, ja sa uz tak tesim na malu.. nemohla som vecer, resp. v noci zaspat a len som pozerala na postielku a normalne sa tesim na to nocne vstavanie.. 😉 mozno ma to este prejde 😀

sandrika
autor
19. feb 2008

Ahojky dievčence ako ja dnes dobre strieda sa to umna jeden deň zle druhý dobre, ale dnes je faktvšetko ok vo štvrtok idem na kontrolu Luky sa má k svetu vypučuje zadoček 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre