Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
19. apr 2008

marse ale budes neboj sa, to take co sa obavaju su tu najdlhsie 😉 no ale my druhorodicky to tiez moze byt skor...no vidis ako to je?? to je asi tym,ze mame uz jedno dieta a treba sa im venovat a sem tam nas rozculia no a my take cltlivky teraz...achj.....
to preto si nemala take problemi lebo si nevedla co to obnasa a mozno si nebola na konikovi, tak ako som ja nebola, nevedela som takmer nic a pekne to prebiehalo, teraz uz len pocujem,ze niektoru nieco pichne a uz aj mna 😀

jastericka
19. apr 2008

mirka, zátka Ti môže odísť tesne pred pôrodom, nemusíš to ani postrehnúť, ževraj...tak som čítala
Niektorým ženám odíde ale aj týždeň pre pôrodom, je to rôzne

marse
19. apr 2008

mirka ja si myslim ze to je ten lepsi pripad ked rizikovka prenasa 🙂
juj budem na vas mysliet nech to mate cim skor za sebou a bezproblemikov 😵

jastericka
19. apr 2008

didi, presne 😀 , si to vystihla, je to o psychike všetko

dididi30
19. apr 2008

mirka nemusi u kazdeho je to ine...niekomu praskne voda, niekomu sa vyplavy zadka , niekto ma len bolesti, jeto na zene.....
ja si myslilm,ze to lezanie prelzuje.,,

marse
19. apr 2008

didi presne, toto druhe tehu prezivam ovela intenzivnejsie, pri prvej dcerke, som nemala cas mysliet na nic zle bo trebalo skolu dokoncit, tiez som sa vydavala v 7 mesiaci a stahovanie...a zrazu bum prisiel porod, a teraz som doma, s dcerkou, a este konik a zrejme sa aj viac sledujem jak tapa 😀 😀

mirka8429
19. apr 2008

didus ze myslis ze si si to namyslela? 😀

jasteri no to si ma potesila...lebo som citala ze musi byt primes krvi...a ty ako sa citis...

marse no je nas viac rizikoviek co prenasame...take bez priznakov a uz porodili..neboj sa...dakujeeem

marse
19. apr 2008

keby porod zavisel od lezania tak porodim v 1. trimestri lebo ja som tomu veru extra nejako nedala

jastericka
19. apr 2008

mirka, nič moc, teda vlastne dobre, ale žiadne predpôrodné príznaky
Ja viem, že to môže prísť naraz, ale si to neviem predstaviť aj tak...
Idem si poskákať na fit lopte, hehe 😀

zatiaľ papapa

mirka8429
19. apr 2008

marse ja som zacala lezat az ked som dosla domov z nemocky cize cca od 30tt....a uz od 38tt chodiim aby som sa otvorila viac...

jasteri tak ti zavidim tu loptu ehhe tak paaa

dididi30
19. apr 2008

jasteri no ved to, preto to tu treba obmedzovat, ale ked to je mania 😀
marse, neboj po 38tt sa budeme vypisovat ako sme rodili a budeme to mat urcite za sebou pekne na termin 😀
to ja som zas robila vodicsky, cestovala blava-nitra do prace...teda v siedmom si sa vydavala?? no tak klobuk dolu mirus a co som si nemyslela?
a

mirka8429
19. apr 2008

didus ze ta picha hehe sa smejem..chapes...ze to mas uz z modreho konika 😀

dididi30
19. apr 2008

no z konika mam toho vela 😀 ale pichanie to citim aj bez neho 😀

mirka8429
19. apr 2008

didus ja viem len si robim srandu 😀

dididi30
19. apr 2008

sak aj ja 😀 uz aby sme srandovali po porode, nie?? 😅 to bude este problem s kojenim, pockaj...

marse
19. apr 2008

didi ano v 7. mala som sa uz v 4,mesiaci ale z rodinnych dovod sme museli svadbu zrusit. ale nic nelutujem, nakoniec to bola super svadba a aj s bruskom som si to uzila, aj ked v kostole zacel farar tym kadidlom tam dymit tak mi doslo zle ze som videla fararov dvoch a najlepsie ze farar zabudol moje meno, to bol gol, moj muz si skoro vzal niekoho ineho 😀 😀

dididi30
19. apr 2008

marse 😀 😀 😀 , tak hlavne ze si si uzila.....to zas my sme mali takeho farara co furt kukal na muza, za mu to bolo blbe, asi bol na chlapcekov 😀

mirka8429
19. apr 2008

didus no uvidime hehe..snad nebude...

marse to ako mohol zabudnut meno hehe..a nebolo ti zle v kostolku??ja co som tehotna som musela len vzadu stat keby ze mi trebalo vybehnut vonku hehe

marse
19. apr 2008

didi mozno ti ho chcel ukradnut 😀 alebo mame tiez jednu prihodu ked sme uz vychadzali z kostola a pred branou bola taka rohozka a ja som sa do nej opatkom zasekla 😅 my sme mali pekne prechadzat a ja tam stojim jak prikovana, moj muzik sa ohol vybral opatok a v tom cvak fotograf urobil fotecku, takze ja sa na nej skerim akoopica a muz vytrca zaok do sveta 🙂

najprv mi bolo fajn, bola som len nervozna, aby som daco nepovedala co nemam 😅 , ale ked maval predo mnou kadidlom tak sa mi zdvihol zaludok

meno zabudol tak ze ked sa pytal beriete si Rastislav tu pritomnu...nastalo ticho Martinu??? a muz mu sepka Marcelu 😀

dididi30
19. apr 2008

marse no teda, tak hadam to mate aj na kamere, aspon sa mate na com zasmiat 😀

marse
19. apr 2008

didi tak to mame to sa lubi kazdemu 🙂

mirka8429
19. apr 2008

marse hehe to bola sranda...hehe..este ze sa opravil xixi

babiky idem sa napapat..ale pridem zatial paaa

marse
19. apr 2008

mirka dobru chut, ja uz to mam za sebou 😅

dididi30
19. apr 2008

ok babule, ja vas na chvilu oputam, idem sa trosku pohrat s obecenim malickeho, upratat trocha, zobudit muza nech konecne ideme na nakup...nechce sa mi samej autom, bo ked soferumem mi velmi tvrdne brusko..
papa zatim 😉

mirka8429
19. apr 2008

diduska ahooj...

marse dakujem..ale ja sem este pridem

dididi30
19. apr 2008

dobru chut babulky 😉

mirka8429
19. apr 2008

didus diik...paa

marse
19. apr 2008

didi papa 🙂

mirka8429
19. apr 2008

marse si tu?ja som uz dopapala a mam dojem ze v bruchu mam kamene take je tvrde... 😖

ajkabezka
19. apr 2008

ahojte teulky...zas toho tu je popísaného..uff. 😅 .no predstavte si, že už děláme okna!!! 😀 😀 😀 ! od radosti nevím kam skočit...pújdu jim trošku pomoct aspoň lopatkou podavat omlacenou cihlu do kýble, ale toho prachu jééééééééé to bude hrozné uklidit to! 😨 😨 😨 no doufám, že se Kuba nerozběhne...jsme po obědě, dáme kávu a jdu na to 😉 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre