Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
22. apr 2008

ahojte, jasteri, no aj tebe zelame nech to mas za sebou, aj sandrike, bo fakt sa trapite, to je hrozne... 😠

sandrika
autor
22. apr 2008

veru jasteri môže to prísť hocikedy
didi díky

jastericka
22. apr 2008

keď ja už tomu neverím 😀 Mne už asi len ten pôrod vyvolajú, tak to cítim

dididi30
22. apr 2008

no co uz aj tak to byva...mne ho tiez vyvolavali aj napriek tomu,ze som isla v 40tt, proste som mala trocha krvy na gatkach a uz som tam ostala, mozno keby bolo plno tak ma poslu domov a porodim az v 42tt

jastericka
22. apr 2008

baby, čo si myslíte o nápade, keby som tam večer šla a povedala, že mi nie je dobre, nech ma pozrú, možno budú so mnou niečo robiť, nie? či by ste radšej počkali.....

mirka8429
22. apr 2008

ahojtee tak ako sa mate dnes?

sandrika
autor
22. apr 2008

fajn ujde to len mám dole stále mokroa tak trochu poboieva podbruško inak sa cítim fajn a ty sa cítiš ako?

mirka8429
22. apr 2008

sandri ja super hehe..nic mi nieje

dididi30
22. apr 2008

jasteri ja som isla s tym,ze mam len ten vytok na gatkach ruzovy, bolesti ziadne, no ale bola som uz na 2 prsti otvorena,tak mozno preto ma nechali, ale inak ziadne bolesti solm nemala, sak aj vraveli,ze som mohla ostat doma, no ale hadam bol fajn lekar tak ma nechal tam...
jasteri sak vyskusaj 😉
mirka caf, este si kinderko??

mirka8429
22. apr 2008

didus hej..a citim sa fajn hehe...inak mam strach lebo mi nerobi uzv a neviem aku mam placentu..do kelu...

dididi30
22. apr 2008

mirka no mozno fakt pojdes na cisarak, joj zabila by som ich, jak vas trapia 😠

mirka8429
22. apr 2008

didus no sak uvidi aky bude krcek v piatok..a ked mi urobi cisarak tak ho fakt zaskrtim lebo to mohol uz davno

jastericka
22. apr 2008

mirka, to Ti nepovedal? v tehu knižke to nemáš zapísané? Na cisarák sa chodí, len keď máš placentu dole a bábätko by sa nemohlo dostať von, ale to hádam nemáš

mirka8429
22. apr 2008

jasteri na cisarsky môzes ist vtedy ak je nejake riziko bud na strane matky alebo babatka..cize aj velkost babatka zavazi...aj placenta alebo hocico ine..napriklad aj ked je zle otocene....no ja len to ze uz pred 2 a pol tyzdnom som mala placentu zrelu

dididi30
22. apr 2008

mirka oni ti pred 42tt cisarak neurobia.....jedine ze je planovany....
idem si lahnut papa

jastericka
22. apr 2008

aha, ale stále sa spolieham na to, že lekárom treba veriť, tak by Ti hádam niečo povedal, keby to nebolo dobré....

mirka8429
22. apr 2008

didi urobia...u nas robia...

jasteri ved to..aj ja veriim svojmu dokimu tak snad..inak ma zacalo trochu v podbrusku slabo boliet..ale este sa netesiim 😀

jastericka
22. apr 2008

mirka 😀 , ja idem dačo poupratovať

zatiaľ ahojte

mirka8429
22. apr 2008

jasteri ahooj

loss
22. apr 2008

no ja som riadila doteraz
celkom je tu pekne uz som malickej povedala ze jej na kocik sada prach 😀

lucka0122
22. apr 2008

mirka co je so sandrikou?

loss
22. apr 2008

cau lucka ako sa mas?

jastericka
22. apr 2008

ahoj lossík

jastericka
22. apr 2008

luci, sandrika písala vyššie, že ju pobolieva bruško

loss
22. apr 2008

jastericka ja som ti pisala do snazilky L.M 😀
mam namalovany balkon dnes mi ho bol natierat svokor je super krasny tak sa tesim a poobede mi dojde ocino namontovat retiazku na dvere a mala moze dojst na svet mam vsetko 😀
som zvedava ako pochodime ty vo stvrtok a ja v piatok ak nic cely vikend sa spolu prechadzame po arealy OK 😵

sandrika
autor
22. apr 2008

Lossik dík za podanie info 😉
lucik malý sa od rána nepohol, presakuje mi po kusočkoch voda ,a le to tak za kvovú lyžičku od rána.... a dva krát ma riadne zabolelo v podbrušku,a le neboj sa som v pohode 😉

zmrzka333
22. apr 2008

sandri: ze by to uz bolo?

jastericka
22. apr 2008

sandri, ak Ti presakuje voda, nemala by si ísť do nemocky? Nám tak kázala sestra na predpôrodnom, v kľude sa zbaliť a ísť...čo Ty na to? 🙂

lossík, aj k nám nech príde namaľovať, zišlo by sa, človeka to poteší, keď má niečo pekné,nové...

Ok, tak cez víkend prechádzka, ale po pôrodníckom oddelení 😀

sandrika
autor
22. apr 2008

tá voda mi po večeroch presakuje už 5 dníteraz je už dlho " sucho" vždy len večer a nad ránom vraj keď je toho tak málo a to je naozaj málo tak že netreba ísť.....

jastericka
22. apr 2008

aha, hm, ale ono sa to už rozbieha, aspoň dáka pozitívna správa

žienky, veď už to máme za pár, za chvíľku sa tu budeme smiať, aké sme boli nedočkavky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre