Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

mirka8429
23. apr 2008

loss no vyzera to ako hlien a v tom primes krvi...alebo take do ruzova...je mozne ze tebe uz tiez odisla...si sa nepytala dokiho?inak ta zatka moze odtiect aj 2 tyzdne pred pôrodom

daniela84
23. apr 2008

Ale baby hadam ma uz niektora predbehnete ja si myslim ze jastericka s mirkou uz tento vikend pojdu, a mirka hlavne teraz ked uz mas zatku prec.
No mam istotu, aspon dajaku ak nepojdem skor, lebo uz ledva funim a to som mala este pred tyzdnom tolko energie ze az

zmrzka333
23. apr 2008

Mirka a volala si dr? Ja by som asi hned volala ze co to je a ci je to ok 😅

dididi30
23. apr 2008

loss ako pise mirka take do ruzova zafarbenie 😉 ja ked som to videla, tak som isla do porodky a do 12 hodin som porodila....

mirka8429
23. apr 2008

dani som volala kamoske ona po odteceni zatky porodila do 24hodin a jej kamoska do vecera tak som zvedava..ze to do 2 dni isto...

zmrzka no neviem ci mam volat alebo co..uvidim co bude dalej a ked pridu bolesti asi vtedy zavolam lebo zajtra tak ci tak mu mam volat...tak neviem..som na vazkach

diduska 😀

daniela84
23. apr 2008

juj miri ja som vzrusena aj ja za teba, ty kokso, ja by som ti to uz priala a aj jastericke ved vy sa uz riadne mordujete
No a v neposlednom rade aj sandrike, ale tu zas morduju podla mna doktori. Tak aby vam to baby vyslo, ja necem rodit prva , xi xi, aj ked ako pisala lossik uz sa emmky neviem dockat, dneska som dozdobila aj detsky kutik a vcera sme kupili kameru

mirka8429
23. apr 2008

dani ved hej...zase som bola na wc a zas dost toho vytieklo hehe

dididi30
23. apr 2008

mirka ka nebude to plodova voda?? bo mne vytekala plodova voda so zmesou krvy 😕

daniela84
23. apr 2008

no miri vru si to skontroluj poriadne, a nic ta este neboli?

mirka8429
23. apr 2008

didi neviem 😲 😲 ale je to take do hneda tak ja viem 😅

dani no mierne v podbrusku

daniela84
23. apr 2008

no neviem neviem miri, ale hadam to uz dneska vyzera aj realne teda dufam ze to nezakrikneme

mien
23. apr 2008

ahojte, iba som sem tak mrkla, všetky vás pozdravujem a teším sa, lebo ako vidím, tak sa to Mirke už rozbieha, no bolo už na čase, prajme vám príjemný zvyšok dňa papapa

mirka8429
23. apr 2008

dani no som si citala jednej babe odisla zatka tak pocas dna..este aj o 15.00 a vecer dostala bolesti o pol 9 vecer sal do nemocky a maly sa narodil 00:45 😖

mien dakujeeem

daniela84
23. apr 2008

no ta vidis tak to vyzera celkom nadejne, ze by uz dnes si mala malickeho pri sebe, no a ako je o vlastne s tvojim porodom ides normalne alebo cisarskym

ajkabezka
23. apr 2008

ahojte tehulky, tak už přeci jen mirka začíná- super, někdo to rozjet musí 😉 😉
my jsme taky po poradni- domluva zní, že pokud nebude rúst tak rychle jako do teraz, dočkáme do 38tt 😅 - a pak 11.5- na svátek matek bysme šli "od sebe"- cs máme 3- jinak bysme museli skončit dřív, bo je to pro mně fakt záhul 😅 🤐 🙂
nebudete věřit, ale okna máme hotové!!! 😀 😀 😀 , dva dny jsem gruntovala jak blázen, až se divím, že se něco nespustilo, fakt jsem si dala zabrat, že až brečet se mi chtělo, že už nemúžu 😖 😖 , ale zvládla jsem to, tak už jen vylíčit obývák ložnici a ustavit nábytek a je HOTOVO! 😎
miri, tak se drž a ať to proběhne OK a múžeš držet Samka v náručí 😵 😵

mirka8429
23. apr 2008

dani idem normalne pokial sa nieco nevyskytne..ja som bola u dokiho..ma vysetril a vravel ze to mi odisla zatka a ze pôrod sa môze rozbehnut kedykolvek...ale dobre by bolo vydrzat do piatku lebo vtedy ma môj doki sluzbu..ak pride mimo sluzby tak musim platit nemocke 5000sk...ale ako je to uz jedno...ale no...a dal mi nejake cipky spasmospan do konecnika...ihihi

ajka dakujem peknee 🙂

daniela84
23. apr 2008

Hej takze to na dneska nevyzera hej, no do piatka su to len dva dni teoreticky teda jeden, ta uvidis ze co a ako, ja budem rodit asi u primara aspon to tak zatial vyzera.
a to tie cipky ti maju pomoct v com? Zadrzat este porod alebo nieco podobne?

mirka8429
23. apr 2008

dani ja netusim.-..on nevravel ze na dnes to nevyzera..vravel ze to mozem cakat hocikedy...a tie cipky su na uvolnenie krcov ci na co..netusim na co este...

mien
23. apr 2008

mirka, dúfam, že ti to nedal na to, aby ti zadržal troška pôrod

mirka8429
23. apr 2008

mien ja netusiiim 😖

mien
23. apr 2008

vieš asi on chce aby si rodila u svojho, no ale, kéď sa ti to už takto rozbehlo, tak by to nebolo veľmi dobré zadržiavať, aj tak už prenášaš, prečítaj si návod, no ale nechcem sa robiť múdrou, lebo ani nie som veď doktor vie čo robí držím ti palce

mirka8429
23. apr 2008

mien tam pise ze je to na zmiernenie krcov ci co...a citim tlaky a po 10 minutach sa opakuju a aj miernu bolest v krizoch a podbrusku..ale je to mierne..a netrva to dlho tak co ja viem fnuuk

daniela84
23. apr 2008

no ked ti to ma pomoct od bolesti tak je to fajn neboj miri, sak sme toho uz tolko zvladli musime aj toto, uz len den a budes to mat za sebou budeme na teba mysliet

mirka8429
23. apr 2008

dani dakujem..len to ze citim tlaky a neviem ci to tie falosne alebo sa to uz rozbieha..heh...

mien
23. apr 2008

juj či dobreé, keď si pomyslíš už zachvíločku budeš mamina, podľa mňa dneska ti to riadne rozbehne a vno ci porodíš, lebo ako čítam viaceré rodia cez noc, no dobre majte sa, a ty sa drž mirka idem sa ďalej učiť, lebo mám skúšku 1 mája papa

mirka8429
23. apr 2008

mien no ved som zvedava...tak ti drzim palceky ahooj paa 🙂

daniela84
23. apr 2008

Miri uvidis sama, zatial su to len tlaky ale ako pozorujem na sebe mne sa to meni ako pocasie raz mi je tak ze si myslim ze rano ppobezime a rano ked sa zobudim po polobrednej noci tak mi nic nie je a citim sa akoby som ani nebola tehotna

mirka8429
23. apr 2008

dani no ved to mam tlaky a aj bolesti v podbrusku a krizoch..ale niesu pravidelneee

lucka0122
23. apr 2008

mirka aj ja mam tlaky take stahy a strasne ma chrbat boli....teraz som bola cikat a najprv zomna islo kusok takeho ako hlien.....ale co to je neviem....brusko mi tvrdne uz tri dni....

mirka8429
23. apr 2008

luci no ja neviem..lebo take ako hlien slo aj zomna ale uz predtym..teraz to bolo skôr take hnede az do ruzova a kus krvi....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre