Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jarka70
21. feb 2008

dadkaa nemaj strach urcite to rozpoznas vtedy to uz neprestane len sa to bude stupnovat a ak by si si nebola ista tak sup do nemocnii alebo zavolaj svojej dr.

nikusska11
21. feb 2008

ahojte.chcela by som sa opytat.neviete ako urychlit porod.mojmu bábu sa nejako nechce ist na svet. ☹

jarka70
21. feb 2008

tak na kazdu zabera nieco ine.sex,cerv.vino,teply kupel,homeopatika,10min. chodza po schodoch aj poskakovanie na fit lpote -su vela sposoby 🙂

jastericka
22. feb 2008

nikusska11: ono jarka má pravdu, že na každého zaberá niečo inšie. Mne včera suseda povedala, že keď skončí 36. týždeň, mám začať "makať" 😀 , umývať okná, upratovať, vysávať, žehliť, pozohýnať sa a že to potom krásne pôjde, no tak uvidíme 🙂

Inak prajem krásne ránko

jarka70
22. feb 2008

ahojky 🙂 len aby sa to este dalo z tym bruskom ja sa uz teraz necitim na tie okna a to ide velka noc treba trosku vygruntovat.vysavam na etapy uz teraz.xixi ved uvidime ako sa budeme citit.minule som mala chut prehadzovat veci v byte taka prestavba ale ma to skoro preslo.
dnes som kupila uz velkonocne zajaciky,vajicka a tak pre olievacov.

jarka70
22. feb 2008

inac ja som mala dnes nicim nerusenu noc konecne po dlhsom case som spala ako babatko asi zacali zaberat tie homeopatika.

digysa
22. feb 2008

nikusska11: ty kokso, ty uz 2 tyzdne pretahujes?? No to uz je hadam suce aj na vyvolavacku....co na to lekar? Ja by som teda 2 tyzdne necakala.....5 dni max a idem sama do nemocnice... 😵

miriamka
23. feb 2008

Ahojte,
tak v pondelok ma caka poradna...som uz velmi zvedava ako ten nas drobcek narastol a tiez dufam,ze je vsetko ok 🙂

jarka70
23. feb 2008

tak ti drzim palce miriamka ja idem az 10.3 ale uz teraz som zvedava ako bude. 🙂
nikusska11 hadam sa ti to podarilo a prislo to uz samo na teba?

baby chcem sa opytat pojdete z drobcekami uz v autosedacke z porodnice ?ja si to neviem predstavit ked bude v perinke ako to bude.asi zoberiem dcere babiku zabalim a vyskusam najblizsie.

daniela84
23. feb 2008

ahoj jarka aj ja som nad tym rozmyslala ako si udrzi malicke hlavicku, tak neviem, my sme tu nasu este ani neskusali do auta. Mirimaka aj my sa chystame na buduci tyzden na ultrazvuk a pootm na poradnu, ale moj manzel sa uz nevie dockat, stale sa len vypytuje kedy pojdem a ani ja sa neviem, mi totiz cakame na to ci sa nam nase baby ukaze, ze co to budeme mat. Bola u nas na navsteve moja mamka a ta mi povedala, ze budem mat chlapca, ze mi trci brusko dopredu. Tak uvidime.....uz sa neviem dockat, a neviete co je so sonatorikom? Hadam uz neporodila, ako sa ma sandrika a loss?

dididi30
23. feb 2008

jarka, ja som v aglicu a tu su babatka v autosedace od narodenia, proste maju take kociky, kde je nacvoknuta sedacaka a vobec ich netrapi, ze dieta nieje vystrete..to sa nebavim o tom, ze tu ziadne perinky neexistuju ani balenie na siroko a nemaju problem so studenym mlieckom, ziadne zhananie mikrovlnky 😒
takze neboj, ten prenos z nemocnice domov to babo vidrzi 😀 drzim palec 😉

dididi30
23. feb 2008

nikuska, chod po schodoch, sexuj, napusti si plnu vanu horucej vody, upratuj co najviac, nezabudni na okna... 😀

anamor
23. feb 2008

ahojte, tak aj ja som uz v tretom trimestri, dufam, ze vydrzim aj tento trimester az dokonca 😵

dididi30
23. feb 2008

anamor.....preco by si nemala vydrzat?? 😕 len sa pekne setri 😉

jastericka
23. feb 2008

ahojte, presne asi všetky rovnako rozmýšľame tesne pred pôrodom 😉 . Aj ja som minule myslela na to, ako malú uložím v tej autosedačke, keď by mala byť asi v perinke, nie?
Danielka, aj ja som zvedavá, čo čakáte, potom daj vedieť 🙂 My ideme do poradne 28.2. som zvedavá, čo mi povie doktorka na polohu malej, stále je priečne a aj keď mi všetci hovoria, že sa ešte môže otočiť, ja si to nemyslím, že sa do pôrodu stihne otočiť. Keď cítim, že jej je v tejto polohe veľmi dobre, no čo už s ňou... 😅
Potom 3.3. ideme na ten posledný ultrazvuk, čo sa robí pred pôrodom, tak som zvedavá či mi povedia približnú váhu. Keď nie, budem sa pýtať.

No ideme my spinkať, prajem dobrú noc

anamor
24. feb 2008

dididi pretože sa mam skrateny krčok, ale šetriť sa šetrím 😉

daniela84
24. feb 2008

Anamor neboj sa len s apekne setri, a nenamahaj sa velmi a vsetko zvladnete s malickou. Jastericka samozrejme ze sa pochvalim, ale uz to nevieme vydzat neviem ci mozme ist na ultrazvuk aj skor ako ako zacnem tridsiaty tyzden, ale naozaj sa uz nevieme dockat ani ja ani manzel. A najradsej by sme mali uz svoju babiku doma, manzel uz vybral aj supravicku do postielky a podobne malickosti, tak sa nam to uz pomalicky zbiera. Didi akurat som si spomenula, ze aj moj gyno mi hovoril, ze v zahranici je tu uplne inac ako tu. Tam sa tolko nestrachuju a neprehanaju to.

miriamka
24. feb 2008

Daniela...drzim palce aby sa drobec ukazal co je 🙂 Ja cakam chlapceka a pravda je,ze jedine co mi rastie je brusko ostatne je tak ako predtym...ale netusim teda,ci podla bruska by niekto hadal chlapceka 😉

danka86
24. feb 2008

ahojte, ja som tiez uvazovala nad tou autosedackou.. ze ci take miminko moze ist uz v autosedacke, alebo vo vanicke.. neviem si to dost dobre predstavit.. hlavne, ze uz bude teplucko v maji 🙂

loss
24. feb 2008

ahojte co je tu nove?

miriamka
24. feb 2008

Ahoj Loss...super ze si tu.Ako sa mas?

loss
24. feb 2008

no som stastna ze som doma nemocnica to je hroza
mame dietu a raz do tyzdna musime po jedle chodit na odbery,dohodli sme sa na stvrtky ked je tam moj lekar aj by boli nejake komplikacie
no dufam ze nebudu
inak mala ma uz 1300g a 41cm je s nej cela kocka uz sa neviem dockat kedy sa narodi
inak Miriamka aj tebe sa maly hybe trosku pomenej mne sa zda ze za posledne 2dni je to pomenej ako pred tym a inak som zase taka unavena ako na zaciatku tehu neviem ci to je uz jarna unava alebo mam dost toho velkeho bruska

lia
24. feb 2008

ahojte,

lossik,bola si v nemocke??co sa stalo??uz ste ok??

loss
24. feb 2008

ahoj liusa
ku skratenemu krcku a otvaraniu mi zistili tehu cukrovku tak sme si polezali kym neporobili vsetky testy

lia
24. feb 2008

booozzee,uz to par tyzdnov muite vydrzat 😉 co povedal doky??kedy budete rodit??

miriamka
24. feb 2008

Loss...tak mala je uz ozaj riadne slecna 😵 Som zvedava co povie nam doky zajtra,ze ako sme narastli...
Inac drobec kopka,ale uz nie az tak intenzivne ako predtym,ale zato ked kopne,tak to stoji za to 🙂 A unava...no poviem Ti,boli sme poobede na vychadzke a v polceste sme si museli sadnut na lavicke lebo ma uz brusko zacina tazit 😒
No ja som najma zajtra na poradni zvedava ci krcok je taky aky ma byt,dufam,ze ano!!!

loss
24. feb 2008

miri drzim palce daj vediet
lia musime vydrzat do 36tt to je 6tyzdnov dufam ze ich v zdravi zvladneme

lia
24. feb 2008

musis oddychovat uz v klude loss 😵 tesim ssa na krpanu 😵

miriamka
24. feb 2008

Loss...urcite to zvladnete,ved ani sa nenazdame a drobci su vonku! 🙂

loss
24. feb 2008

juj baby dakujem aj ja sa jej uz neviem dockat a hlavne ze bude veselo 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre