Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

helena
27. apr 2008

no veru ale uz sa neviem dockat 😉

daniela84
28. apr 2008

monti tesim sa a hlavne dufam ze bude vsetko ok

loss
28. apr 2008

dobre ranko takze dnes zaciname 39tt som zvedava co mi povedia zajtra na kontrole uz sa tesim ked konecne budem mat malicku vedla seba 🙂
Danielka aj tebe sa to krati 😉

zmrzka333
28. apr 2008

ahojte dievcata, jak vam fajne uz koncite.
Neviete nic nove o Sandrike?

zmrzka333
28. apr 2008

tak co nikto tu nie je? Stale pride v zlom case

dididi30
28. apr 2008

ahojte......
joj prvi oficiany den mojej materskej, tesim sa a zaroven neviem do coho sa ma pustit....bola som odniest malinku do skoly a teraz si sama vegetim,,,,,joj to je pohodicka, neviem ci sa aj nezacnem nudit 😝
pekny dnik

gabkazabka
28. apr 2008

Caukooo 😵

dididi30
28. apr 2008

ahoj gabika, co noveho??vsetko ok.....?

gabkazabka
28. apr 2008

jasneee,vcera som videla fotky Jasterickinej Martinky....krasne babätko 🙂

gabkazabka
28. apr 2008

Tkze ty si uz uzivas matersku?Tak vyloz nohy a oddychuj 😀

dididi30
28. apr 2008

a kde si videla fotecky malej??
jasne ja si ich vykladam furt 😀 ale uz nemusim do roboty a som rada, uz len malu do skoly a zo skoly a doma upratovat a varit, ale ak sa mi nebude chciet tak to vsetko bude robit muz 😀
a ty sa mas ako?

gabkazabka
28. apr 2008

poslal nam ich jej manzel na mail...
Ja sa mam dobre...nevies nic nove o Sandrike?Tak ma to dostalo,ze som sa zacala strasne bat aj o nas,ze ako to dopadne...

daniela84
28. apr 2008

hej didi neboj sa ani nebudes vediet co je nuda xi xi, no lossik hej uz len zajtra som doma, troskku uz ma chyta aj panika.
Ale dufam ze to zmaknem, ani neviem ako sa mam citit, ale zajtra urcite nebudem spat

mywiel
28. apr 2008

Ahojte, ako sa mate? Tak vy si uz vegetite doma, dufam, ze za mesiac budem uz tiez vegetit. Sorry, ze sa pytam, nejak som sa zacitala do predoslych str. ale je toho vela, co je s tou Sandrikinou mamou, co urobila?! 😕 Dufam, ze su na tom kazdym dnom lepsie. Ja som tak rozmyslala, ze ci nebudem mat baby blues a ked mas taketo problemy po porode tak to musis byt este silnejsia aj kvoli babu, no chudatko. ☹

dididi30
28. apr 2008

gabi..no skoda ze tie fotecky nema tu na konikovi..
neviem nic o sandrike, ani radsej nechcem vediet lebo ma to dost vytocilo..a prosim ta naco si namyslas ,ze aj tebe sa to moze stat?? vobec nic si take nenamyslaj, to ono vsetko ma svoj dovod a to co sa stalo jej ma svoj....
danieli sak ja viem, ja sa tesim, ale aj budem mat toho dost vybavovacky a tak.......

dididi30
28. apr 2008

myw skoda pisma, precitaj si co pisala o svojej mamine a pochopis.....ale asi to bude tazke nasj, keby si tu bola kazdy den teda na 3tt tak by si vedela o com sa tu pise..... 😉 tak je to onicom rozoberat.....

lucka0122
28. apr 2008

ahojte tak sme po poradni.....maly vraj stale vysoko ale dnes ma iny lekar vysetroval tak neviem.mam si merat tlak kazdy den 2 krata v piatok na kontrolu...dnes mi napisali ze som v 39tt ale uz fakt neviem ako to oni rataju...povedal ze termin mam 5.5 ze sa mam drzat tohot datumu....didi ako dovolenkujes na materskej?

mywiel
28. apr 2008

Nie nic si nenamyslam, len niekedy ti to brusko chyba a niektore zeny aj ked maju krasne babo pri sebe tazsie sa prisposobuju zmenam, niekedy im to trva par dni, ved jasne dufam, ze vsetko bude ok len to sa predvidat neda ako clovek bude reagovat ked je vycerpany, vraj to ma kazda 5ta zena, tak som len tak nad tym rozmyslala, ze dufam, mna to nestretne. Ok skusim to pohladat nech viem o co sa jedna... ☹ Sandrika je z Ban. Bystrice ako ja a ak mam pravdu povedat tak som stastna, ze tam rodit nemusim... 😒

dididi30
28. apr 2008

luci neboj babo moze z dna na den klesnut a moze to na teba prist aj ked neklesne, teda na mna to tak prislo a mala bola vysoko...a to naco si mas merat tlak??
dovolenkuje sa mi vyborne az na to,ze prsi 😖 no sak anglicko 🙂
myw .....jasne precitaj si to, len je to na dlhe citanie neviem ci najdes podstatu...ale v sktratke jej mamina je do vsetkeho moc zasahuje a tak to dopadlo.. 😒

gabkazabka
28. apr 2008

Didi,ved ja viem,ze to ma svoj dovod...ale vies,hocico cloveku napadne....mohla by som hodit nachvilku fotecku Jasterickinej Martinky do svojho albumu...snad by sa neurazila.....co myslis? 😅

lucka0122
28. apr 2008

didi lebo v piatok som mala 141 na 71 tlak a skace mi mam bielkoviny v moci,,,tak 2 krat za den merat a v piatok s meraniami na kontrolu....ze ak budem mat nad 140 a druhy nad 90 tak okamzite na prijem

dididi30
28. apr 2008

gabi mysli pozitivne ano?? a fotecka potesi 😀
luci jaj hej, zabudla som.....tak uz je to lepsie?? len sa nerozculuj a daj na seba pozor, ja osm mavala taky tlak na zaciatku mne sa to zlepsuje uz mam dobry tlak, co sa aj lekarka cuduje, praveze na konci sa zvysuje a mne sa znizuje 😀 ale som rada..drzkaj sa...

gabkazabka
28. apr 2008

Hm,nemozem poslat tia fotky do albumu,lebo su v nejakom inom formate....a ja to neviem preformatovat... 😅

lucka0122
28. apr 2008

a je to zle ked mam bielkoviny v moci?2 kriziky?

dididi30
28. apr 2008

luci no ak mas ten tlak vysoky a bielkovynu v moci a aj opuchas tak mozes ist aj skor, nieje to dobre..ak sa ti tlak este viac zvysi to by si isla na cisarak....ale mysli pozitivne a hlavne klud..
gabi tak nevadi...

mywiel
28. apr 2008

Gabka tie fotky treba len zmensit ja som mala rovnaky problem mali vela kilobajtov, boli velke. Didi no citam ale len som nasla ze jej manzel vyhadzoval na oci ze si dala nanuk a 3 kinder cokolady, tak to by moj videl keby mi vravel, ze toto nejezd a tamto nejedz, moj manzel pribera ale dako so mnou asi ma ten syndrom ako sa to vola neviem, proste je solidarny so mnou... 😀

dididi30
28. apr 2008

myw no prosim este aj muz jej sanoval jedlo....hm radsej no coment 😖

mywiel
28. apr 2008

No citala som ze brala aj 12 tabletiek za den kvoli kontrakciam! 😕 Nie som doktor, ale aj by som sa bala asi brat tolko liekov, niektori doktori radi ordinuju vkuse tabletky, ale asi nemala na vyber no... ☹

zmrzka333
28. apr 2008

lucka skus si precitat o preeklampsii. To je ked mas vysoky tlak , bielkovina v moci, opuchanie.

zmrzka333
28. apr 2008

nic idem si ja laskat majte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre