Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
15. máj 2008

ja uz nestiham schudnut 😀

gabkazabka
15. máj 2008

kde sa stratila zmrzka?

montinka
15. máj 2008

ale joj didi ved len kolko kil ostane v porodnici teda aspon podla toho co tu pisu niektore baby

gabkazabka
15. máj 2008

didi,neviem si predstavit na tvojej sestre + 30 kg 😲 .Pamatam si ju ako stihlucku kocku....a ako sa jej potom podarilo tolko zhodit? 😨

gabkazabka
15. máj 2008

a preco by si nestihala schudnut?

montinka
15. máj 2008

no veru kam zmizla zmrzka? inak neviete co sa hovori co to bude ked je gulate brusko? ina to moje vyzera ako lopta aj Ivan sa mi smeje ze aky balonik.🙂

dididi30
15. máj 2008

no neviem, mne pri malej ostalo v nemocke asi len tak 5 kil, to som pribrala 16 a trvalo mi 2 roky kym som dobehla povodnu vahu, ale kto vie, teraz budem mat dve deti ,tak hadam pri nich a teraz sa vela nachodim, po malu do skoly a zo skoly a po meste lietame..tak hadam to bude ok...ale cudujem sa bo som fakt v pohybe a aj ak som tolko naprala..

gabkazabka
15. máj 2008

monti,no viem,ze ak je brusko spicate-tak chlapec,ak je gulate-tak dievca.Lčen tomu velmi never,lebo ja mam skor spicate,kazdy sa pyta,ci to bude chlapec a ja budem mat dievca..... 😅

dididi30
15. máj 2008

gabi no veru tolko mala navyse, ale to pekne do pol roka zhodila, no ona je stale stihla..to ona ma take kosti ona ani tucna nebude....nemala cas jest a drobec bol zy ako cert....
montika ak gulate dievca ak do spica chalan 😉

montinka
15. máj 2008

aha no mne vychadza aj v cinskom dievca nooo tak uvidime. joj zase sa mu cka je to normalne? vzdy ked sa najem tak sa mu cka chuda male.🙂

dididi30
15. máj 2008

no monti moje dnes neckalo, je nejako ticho ale sem tam sa mrvy a tvrdne mi brucho riadne a nie se len chvilu aj dllhsiu dobu, poslickovia ako oci

montinka
15. máj 2008

hmmm didi nooo ved uz ti nechyba vela tyzdnov do porodu. inak som studovala co mi napisali na sone a drobec ma priemer hlavicky 79mm hmmm no ked mu este trosku narastie nooo to hadam vytlacim. 🙂

dididi30
15. máj 2008

monti no nevie ako to je ci je to vela ci malo, ale ta hlavicka veru robi neplechu ked je velka lebo ide prva...ale niektore zeny sa pekne otvoria aj moja kamoska ked rodila maleho, tak maly mal velku hlavicku a ani sa nepotrhala....

dididi30
15. máj 2008

ozaj monti a tvoja mamina bude mat 50 ci kto?

duracelko
15. máj 2008

ahoj montinka ja mam brusko vraj do špicu - ze vraj vtedy to bude dievca... ked je okruhle ze by to bol chlapcek?? my este tiez neviem na 100procent co to bude. inac mne sa v brusku cka aj 3x - 4x denne. neviem ci je to dobre. niekedy si myslim ci sa chudatko nenapije trochu plodovej vody. niektore mamicky co som sa pytala nevedia co je to ckanie za cele tehotenstvo.

zmrzka333
15. máj 2008

gabka nemam, moj lekar tam sluzi ale neviem ci sa oplati rezervovat lekara. Ved je to jedno kto ta odrodi.
Joj malemu sa znova cka, jemu sa cka skoro kazdy den je to normalne?

dididi30
15. máj 2008

duracelko , ja zas viem opacne, ze ak je do spicu tak chalan ak okruhle tak dievca, ale aj tak na tom nezalezi, co tam je ukaze sono 😀

dididi30
15. máj 2008

zmrzka je to normalne a zdrave bo vies,ze tam je a je dobre zivene 😉

gabkazabka
15. máj 2008

aj ja to viem opacne...
Zmrzka a planujes aj epiduralku?

montinka
15. máj 2008

no v mojom tt by malo byt od 71-83 mm a moje ma tych 79mm tak asi v pohode

daniela84
15. máj 2008

No didi dufam, lebo ja sa bojim ze kd malinka bude plakat ja budem plakat s nou, a este manzel sa strachoval ci nebude hladat mamku ked na jej hlas je tiez zvyknuta od narodenia, lebo je u nas odkedy sme doma z nemocky, ale myslim ze to az tak hadam nevnima, lebo aj mamka vravela ze my mame rovnake hlasy.
Nas si aj mylili v telefone, ked niekto volal

zmrzka333
15. máj 2008

gabka hej planujem tak ze ano a ked budem frajerka a nebudem ju potrebovat tak mi ju proste nedaju. Som rozpravala s mojim Dr. ze to nie je problem

montinka
15. máj 2008

ie didi mamina kamoska ma 50-tku.duracelko aj to moje cka aj viackrat do dna niekedy mi ho ho je az luto ale zevraj jemu to nevadi

gabkazabka
15. máj 2008

zmrzka,ja ja to takto planujem,len sa bojim,ze mi ju nestihnu dat,lebo ked si uz otvorena na viac ako 4 prsty,tak vraj ju uz nedavaju.... ☹

dididi30
15. máj 2008

monti jasne v poho....moja malinka ma malu hlavicku a ked som ju porodila tak tiez mala, to ma v genoch a aj drobec bude mat malicku nemam mat po kom velku, muz ma taku malu tvaricku a ja tiez....
danieli, veru aj ja som s malou plakavala, to zo mna doma saleli 😀 no vidis to moze byt aj tym,ze mate rovnake hlasy,takze bud rada........moja segra ma rocneho synceka a ten ked ma vidi,si mysli,ze som jeho mamka, lebo sa so segrou velmi podobame, sranda....

zmrzka333
15. máj 2008

gabka: mne dr povedal ze prave vtedy je ju najlepsie dat medzi 3-4. ze ju nedaju ked si na 7. No snad to vsetko dobre dopadne.

dididi30
15. máj 2008

aj ked budete kojit a si grgne alebo mu bude zima tak bude ckat......
gabi ved epi sa dava kes si otvorena uz na 5 ci 6, teda az potom skor nie...ale asi vsade je to inac....natrih je nic...

montinka
15. máj 2008

no ved hadam ani to nase nebude mat velku hlavu ale asi bude dlhe po Ivanovi.🙂

zmrzka333
15. máj 2008

dnes som bola v robote odniest matersku lebo 22.5. mi zacina, bolo to prijemne 🙂

zmrzka333
15. máj 2008

halo co pozerat televizne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre