Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

gabkazabka
1. jún 2008

no ved neviem ako by mu mohol,no ale nutit ho nebudem.....sak na neho to raz pride.... 😝 😀

aviril
1. jún 2008

gabkazabka, držím palčeky nech všetko dobre dopadne.
didi, no už sa ti to kráti. každú chvíľu už môžeš ísť.
malý mi už zaspal, idem si aj ja ľahnúť.

gabkazabka
1. jún 2008

Aviril,dakujem 😉

dididi30
1. jún 2008

aviril ahoj, no mas co robit s 3 ale si super ,ze to tak zladas 😉 .....vela zdravicka vam 😉
no hej krati, ale nic sa nedeje, hmmm 😠
hej pride jasne, to su taki chlapi, dobre nam tak 😀

dididi30
1. jún 2008

idem ja z netu, tak sa drzkaj gabi a nech o tyzden napises,ze uz si doma s malinkou 😉
bru nocku a klidanek 😉

gabkazabka
1. jún 2008

Dakujem baby,idem aj ja z netu.....tak sa aj vy drzkajte,budem na vas mysliet....potom sa ozvem...cakajte odo mna spravu... 😉
Dobru noc

dididi30
2. jún 2008

ahojte, hm gabi ty uz asi rodis co? 😀 ti aj zavidim, mna to uz nebavi , to cakanie a stavim sa,ze budem cakat minimalne mesiac, lebo nic sa nedeje a je mi kazdym dnom lepsie a lepsie 😠 🙂

aviril
2. jún 2008

ahojte.
didi, musím zvládať. ale teraz zostal manžel na týždeň doma, takže je to ľahšie, lebo nemusím behať okolo starších detí, zoberie ich von, on ich dá spať. len keď pôjde do práce na týždňovku, tak to už nebude také ružové. ale zvyknem si nejako. musím si len nájsť správny systém ako všetky deti zosúladiť, hlavne uspávanie.
najstaršieho netreba uspávať, ale k menšiemu si musím ľahnúť a keď práve vtom začne najmenší plakať, tak je to zábava.
gabi sa už asi voľakde trápi, ale už to bude mať aspoň za sebou.
didi, chápem tvoju netrpezlivosť, sama som to zažila, ledva som už čakala, až som už bola znechutená z tej nevedomosti, kedy to príde. takže akékoľvek utešovanie asi nepomôže, aspoň mne nepomohlo. pomohlo až, keĎ bol malý vonku.

marse
2. jún 2008

ahoj didi, aj ja sa posledny tyzden citim stale lepsie, akoby som ani tehu nebola, nechapem 😅 cele tehu pretrpim a teraz sa malej ani von nebude chciet ist. ale uz by mohla lebo to brucho s teplom nejde dohromady 😀

dididi30
2. jún 2008

aviril, veru tak, na mna nezabera , sak uz tu bude za chvilu, alebo on sa na svet vypyta 😠 a najviac ma stve, ze teraz ma kazdy kontroluje a vyvolava aj 3 krat na den, boze mam nervy riadne 😠
marse, este , ze mame deturence aspon nas tak trochu zabavia, ale nasa je uz v skole a ja sa nudim 😖 ale uz dnes urobim konececne hniezdocko v postielke, lebo nejaka som pomala 😀

mien
2. jún 2008

ahojte maminy držte mi palce, zajtra idem do nemocnice a v stredu alebo vo štvrtok rodímmmmmmmmmm, bude to sekcia ohľadom KP
a vy sa máte ako ja sa strašne bojímmmmmmmmm

dididi30
2. jún 2008

drzim palec mien....ti fajne, ja tu mozem byt este do 42tt, tu sa az 12 dni po termine vyvolava ☹

mien
2. jún 2008

dididi neboj čoskoro to príde na teba možno, že už dneska večer, ináč kao sa cítiš

dididi30
2. jún 2008

mien, uz mesiac onicom a kazdy den ako keby stahy, ale bolesti slabe, to som mala aj pri malej, rodila som temer bez bolesti, lenze ako im to tu vysvetlim, oni nechapu ,ze sa da rodit aj bez bolesti, preto mam obavy,ze mi to budu vyvylavat ale aj po tej dobe.....inak toto tehu mam uplne ine, tak mozno aj bolesti pridu, lebo aj ked su tak ustanu, nepokracuju a to kazdy den...
a ty sa ako citis? ty si len lahnes a za par minut si mamina 😀

mien
2. jún 2008

dididi no tak im vysvetli, že sa dá aj tak rodiť na teba to ja tak príde naraz, ale tento týždeň isto porodíš uvidíš
ja si to ešte ano neuvedomujem, že už zajtra idem a v stredu sa stanem maminou

dididi30
2. jún 2008

joj bodaj by, vraj porody sa opakuju, malu som mala na termin, tak pocitam,ze toto uz ked nie na termin tak maximallne 5 dni po termine, bo ma drbne....
uvedomis si to v nemocke 😀

mien
2. jún 2008

didid ako si vravela tak ťa ešte v ten deň pustia domov, určite budeš skúr doma ako ja uvidíš potom sa stretneme zase tu

dididi30
2. jún 2008

mien ja tomu neverim, ja budem kuk tvoj albumik ale stale len s jednym dietatom 😒 uz som fakt vsetko skusila a stale to iste.......dnes rano mi tak bolo zle, fuj, a nic som ok.... 😠

mien
2. jún 2008

dididi ja viem, že je to na nervy a to hlavne vtedy, keď vidíš, že ktoré majú neskoršie dátumy tak idú skúr rodiť ale ja som si istá, že budeš skúr doma ako ja, môžme sa aj staviť keď vyhrám tak ma pozveš na vínko a keď vyhráš ty tak ´ta ja pozývam ok

lucka0122
2. jún 2008

ahojte no tak ziadna mamicka este stale?didi uz by si mohla aj ist nie?kuk fotky som dala nove...drzte sa

dididi30
2. jún 2008

lucka ved aj ty si sa nacaka kym dosiel tvoj den, moj je az v nedelu 😉 ....ale inak by som mohla ist 🙂
peknucke su , ja to sledjem stale tak mam prehlad, malicky rastie ako z vody 😉

mirka8429
2. jún 2008

diduska ahoj moja...ja sa trapim s tou diplomovkou jooj uz nech to mam za sebou a mozem pokojne vyjst na slniecko 😀 😀 maly je teraz z babkou na prechadzke...a ty ako..co nove..kukam ze uz to mas kazdu chvilu 😀 😀

dididi30
2. jún 2008

mirka ahoj.....no sak vidim, ze len ja som tu, ostatne neviem co robia.... 🙂
hej kazdu chvilu ale nic sa nedeje, som si teraz dala horucu vanu a nic, praveze mi fajne je...ale nevadi, uz to nieje daleko....len ma stve,ze kazdy len mi vyvolava alebo sa pyta no co kedy uz, aspon keby som bola po termine tak nehovorim,ale teraz, na nervy mi robia 😠

lucka0122
2. jún 2008

ahoj mirka ako sa mate_

loss
3. jún 2008

didi ako sa mas?Uz o tyzden aj to necely budes mozno rodit 😵

darlinka
3. jún 2008

Diddi, neboj, urcite sa dockas...raz to musi prist... 🙂 Ja uz by som tiez pristala, keby to pride, ale este taky mesiac si pockam urcite 😒 .

jarka70
3. jún 2008

didi drzkaj sa sledujem ta kedy podas spravu ze uz si ´dvojnasobnou maminou 🙂
losik ako sa mate?

lucka0122
3. jún 2008

ahoj loss ako sa mate_co mala-

ajkabezka
3. jún 2008

ahojte holky, chystáme se dole do mesta na procházku a nákup 😉 ...dnes dojede múj brácha se svojí holkou...jako sa máte a co vaše miminka??? 😵
loss jako sa máte- Nellynka aj ty- co bruško? 🙂 my už docela fajn, jen občas při špatném pohybu to dost píchne, ale hádam sa to časom upraví a bude OK...zas je krásný den 😎 ...Jakubko krásně spinká v noci, cez den je často hore a už si začíná "povídat"- agrrrr, abrrrrr je to zlatunké 😵 😵

dididi30
3. jún 2008

loss ahoj, dakujem boda by to bolo do tyzdna, lebo nechcem predlzovat no ale nerozkazem tomu 😔
jakra , dakujem tiez, uz bodaj by som ju podala tu spravu, ale ja sa citim stale lepsie a lepsie....tak as nic...
inak babule ako deturence??? posluchaj? 😀
aji.......drzkaj sa a pekne nakupy 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre