Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

heppu
2. júl 2008

ahojk monti spanok bude zas na etapy ako kazdu noc ale budem sa snazit

mirka8429
2. júl 2008

heppu ja som posledne mesiace nespala vobec..pozerala som nocne programy v telke..vsetky... 😔

nsoci
2. júl 2008

Jeej dak montinka. Si ma potesiala. Vsak ked uz platim nech urobia, nie? 😉

mirka8429
2. júl 2008

nsoci ja som bola na gyn a mi vravel ze som tak viac ako mesiac tehu...potom som sla k jednemu pôrodnikovi co som si ho chcela vybavit a robil mi ultrazvuk v 7 tt ale npamätam sa kedy mi vedel povedat ci ide o vitalny plod..ale asi uz v tom 7 tt...

heppu
2. júl 2008

mirka a spava ti miminko teraz???

mirka8429
2. júl 2008

heppu kedy ako...niekedy cez den nechce ze spinka dokopy 2 hodky a v noci tiez kedy ako..niekedy o pol noci este nehaja..ale niekedy klop klop pekne spinka...kedy ako..ale nechce hajat v postielke...reve ako najaaty...a pri nas zaspi...ale dnes zaspal a sme ho dali do postielky cakam kedy sa zobudi...

heppu
3. júl 2008

aha ma napadlo ci ta moja nespavost nebude mat potom vplyv na malej spanok,

dididi30
3. júl 2008

dobre ranko
heppu neboj nebude mat ziadny vplyv na malej spanok, ani ja som nespavala a malicky pekne spinka a aj v noci 😉
mikra nas drobec vobec nespava v postielke, spi pri nas, alebo v kociku alebo v to m lehatku vies...mne vobec nevadi,ze spi pri nas, lebo vytiahnem cicu a pekne si taha a ja nemusim vstavat 😎 😵
ej baby som zvedava,ktora z vas pojde prva 😎

darlinka
3. júl 2008

Joj, Diddi, ja uz by som aj isla prva... ☹ . Uz druhy tyzden ma tak straaaaasne bolieva chrbat okolo lopatiek... Uz som poriadne mrzuta 😠
Cim to mozem urychlit...??

dididi30
3. júl 2008

darlinka no ono si samo rozkaze, my sme skusali sex, malinikovy caj, horuce vane a horuce sprchy a aj ak sa musel sam vypytat 3 dni po termine 😉 ale ked ta boli chrbat, tak sa to blizi, mna sice bolel len pri kontrkciach ale tie boli brutalne ale za 2 hodky bol vonku 😉 a bola som plne otvorena na 10 prstov a bez nastrihu a sitia 😉

mirka8429
3. júl 2008

didi ved aj nas drobec spi pri nas...len vtedy je v postielke ked zaspi a ho prelozime...inak vyska o dusu...a tuto noc sme mali hroznu..zobudil sa o 23:30 napapal sa a potom plakal a grckal nakoniec mi zaspinkal o 3 rano na rukach ale uz o pol 5 bol zas hore...a nespinkal do 9..hehe ja som rada ked haja pri nas kôli kojeniu aj to ze ho mam blizko seba...ale vies uz sa to potom neda oducit..je ako antikoncepcia xixixi

heppu no to neovplyvnis vies.ja som nespala lebo omaly bol v brusku velmi aktivny a boleli ma tie pohyby lebo boli velmi prudke a teraz je taky isty..nepolezi kludne xixixi

darlinka
3. júl 2008

Diddi, tak to si mala celkom fajn...az na tie bolesti....
A co je to ten malinikovy caj??

mirka8429
3. júl 2008

darlinka mal by urychlovat pôrod ja som ho pila..je to caj z ostruziny malinovej...

darlinka
3. júl 2008

Mirka a urychlil ti porod? A kde ho kupim, v lekarni?

dididi30
3. júl 2008

darlinka to neurichluje ale uvolnuje porodne cesty, mozno preto som to mala take rychle, ale zas to bolo aj druhe tak preto 😉
mirka caf, neboli ta niekedy zaludok ked kojis?

mirka8429
3. júl 2008

darlinka no da sa povedat ze som porodila do 55 hodin tak neviem ci to bolo tym cajom alebo by to bolo aj keby som ho nepila..neviem..ale ved skus..poskodit to neposkodi...ja som ho kupila tam kde predavaju sypane caje..ale este mozes skusit lanove semienka..tie vraj tiez pomahaju..a ten caj je vraj na rychlejsie otvaranie..

didi neviem so neregistrovala ale asi nie..inak ma bolia bradavky ked kojim a aj svrbia xixi aj teba??

darlinka
3. júl 2008

Diddi, asi ho skusim, uvidime...
Mna tiez caka druhy porod, ale aj tak mam trochu strach. Niekto ma lepsiu skusenost pri druhom, ze uplne v pohode, a niekto naopak, je to individualne... Bodaj by to bol ten prvy pripad... 🙂

darlinka
3. júl 2008

Mirka, asi si ho kupim a vyskusam... 😉

dididi30
3. júl 2008

darlinka, ja som mala prvy menej bolestivy a 12 hodin, druhy nehorazne bolesti ale do 2 hodin od kontrakcii bol vonku 😉
a ty fakt nevies co budes mat druhe?? juj bodaj by si mala chlapceka, drzim palec, 😉

mirka8429
3. júl 2008

darlinka ja chcem druhe babatko o roky a tiez uz teraz sem tam rozmyslam ake to bude...

dididi30
3. júl 2008

mirka mna nebolia bradavaky, akurat ked drobec taha tak cicim take cudne svrbenie ci co,ako mi vyteka mlieko aj z druheho prsnika 🙂 ....a svrbia tiez, ked dlhsie nekojim, neviem ci to nieje z tych prsnych vloziek 😒

darlinka
3. júl 2008

Diddi, no ved som aj rozmyslala nad epi, ale vraj potom su hrozne bolesti hlavy, az migreny, co ja mavam aj mimo tehu, tak neviem... 😒
A viem, co budeme mat, absolvovala som amniocentezu, tak to mam povrdene z genetiky uz od 18 tt. A uhadla si... 😀 😀

mirka8429
3. júl 2008

didi nie lebo ja ich niekedy nemam tie vlozky a aj tak svrbia..inak ja chcem druhe dievcatko..myslis ze mam verit tej metode vypoctu podla Jonasa alebo este je jeden co vie vypocitat z Topolcian..lebo ja som mala tie bolesti hrozneee 5,5 hodin a dufam ze pri druhom to bude meneeej fnuuk..inak didi nemas po pôrode problem so stolicou a konecnikom??ja som to po pôrode mala strasnee..lebo to kôli tym tlakom...ja som tlacila a nemohla som hhi ale nedalo sa to predychat

darlinka skus a potom daj info..niekomu to pomoze aniekomu nie...

mirka8429
3. júl 2008

darlinka aj ja som chcela rodit s epi ale nestihli mi ju dat..a ani tam anesteziolog nebol kedze som rodila skoro rano...a pri druhom by som chcela ale ktovie ci s stihnem

dididi30
3. júl 2008

mirka neboj bude druhy lahsi uvidis a dievcatka sa vraj rodia lahsie 😉
hej sem tam mam problemi so stolicou, ale dam si na lacno jednu ,dve susene slivky a je to ok....ale ked je tvrda uf, to mi aj zilka vyskoci a boli jak fras, tak si na to davam cicadermu a pomoze 😉
darlinka kasli na epi, zvladnes to, ;potom sa budes lepsie hojit 😉

inak drobec mi spi cele doobedie a to celu noc spal, joj ja sa dnes z domu nepohnem 😒

darlinka
3. júl 2008

baby, dik za podporu, nejako hadam bude...
Budem koncit, prislo mi uz z vonku dieta aj so svojou sesternicou, ktora je u nas na prazdninach, tak pojdeme nieco zjest... 😵

mirka8429
3. júl 2008

darlinka waaau ty po 10 rokoch hehe odvazna si... 😉 a neboj urcite to dobre dopadneee teraz su uz lepsie techniky na vsetko ako bolo pred 10 rokmi..vtedy ani epi neboli tusim..

didi no ale kde mam zaruku ze budem mat dievcatko..hehe no ja sa najviac bojim tej stolice a stehov panecky ja som to teraz mala hrozne...

dididi30
3. júl 2008

tak cafte, idem a ja drobec sa mi budi 😎

mirka8429
3. júl 2008

didi ahoj aj ja uz pojdem paa

janette4
3. júl 2008

Baby, asi blbá otázka, ale skúsim:Čo sú to tí poslíčkovia?Doteraz som o tom nepočula, až teraz o tom čítam tu? To sú nejaké bolesti alebo čo?Vďaka.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre