Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jastericka
26. mar 2008

danka: si šikulka, už len rodiť 😉 . Ohľadom tej EPI, ja teraz vo štvrtok v poradni poprosím doktorku, aby mi zobrala krv kvôli EPI, lebo bez vyšetrenia krvi Ti ju nepichnú. A uvidím, čo sa bude diať v pôrodnici, ak to bude mať rýchly spád, tak si ju nedám pichnúť, ale ak by som sa mala trápiť, tak rozhodne áno. Aj doktorka mi tak poradila, to človek naozaj dopredu nemôže tušiť, aký pôrod bude mať.
Moja kamarátka - prvorodička chcela EPI, ale netrebalo, lebo za 2 hodinky porodila bez dákych väčších bolestí. Ja viem, takýto prípad je dar od Boha, ale stať sa môže.... 😅 tak dúfam, že to budem aj ja 😀

dididi30
26. mar 2008

bre ranko, ja som sa dnes perfis vybuvala az na ten hrozny budik 😠

danka86
26. mar 2008

presne tak aj ja rozmyslam, ze si ju radsej zaplatim a keby som mala rychle porody ako moja maminka, ze za hodinu aj s bolestami a cestou do porodnice🙂 tak by som si to pichnut nedala, ale pri takom 12h porode radsej ano.. aj ked tam je iste riziko, ale musim verit doktorom 😅 ja idem do ruzinova rodit a tam vraj epi podporuju, tak uvidim. A manzela pri porode mat chcete?

jastericka
26. mar 2008

dani, ja neviem, ale riziko pri EPI je už v dnešnej dobre snáď minimálne, skoro žiadne, anesteziologička na prednáške nám vyvrátila naše otázky smerujúce k tomu, že žena môže ochrnúť a tak podobne....ževraj nie, môže nastať problém, ak nemáš rovnú chrbticu, že Ti ju tam nebudú vedieť zaviesť a v tom prípade Ti ju ani neodporučia. Neodporúčajú EPI ani vtedy ak trpíš migrénami, lebo po EPI sa Ti to môže zhoršiť. Ale inak žiadne riziko.
Vy musíte zaplatiť za EPI dopredu? Lebo u nás sa platí na oddelení, keď Ti ju dajú zaplatíš, keď nie, nezaplatíš.
Ocko pri pôrode - áno 😉

danka86
26. mar 2008

no musim mat posedenie s anesteziologickou, ta sa ma na nieco povypytuje, vypisem tam nejaky formular, da mi papier a pojdem to zaplatit. Keby som si to nezplatila a vyziadala si ju pri porode, tak mu ju vraj nedaju, lebo ju treba ziadat pri "zmysloch" 🙂

dididi30
26. mar 2008

baby a na sk sa epidural plati?? ja ho tu mam zadara......aspon nieco 🙂

jastericka
26. mar 2008

áno platí sa, neviem presne koľko, ale je to cez 2000 korún

dididi30
26. mar 2008

jasteri nevadi, vraj sa opalati, aj ja vyskusam, ak mo to teda daju, kvoli tlaku a astme, mozno pojdem na sekciu. 😒

danka86
26. mar 2008

no, mna to bude stat 2500

sandrika
autor
26. mar 2008

tu 2500,-Sk a ja peniažky nazvyš nemám

dididi30
26. mar 2008

je ha baby, to je hrozne.....nejako to prehanaju, podla mna by to mohli preplacat, aspon polovicu, zdieraci...a uz len preto,ze sa rodi menej deti, tak by to mali podporit 😎

danka86
26. mar 2008

keby som si ju nakoniec pichnut nedala, tak mi peniaze vratia.. a je pravda, ze niekedy to bez epi zvladali.. museli zvladat..

majula009
26. mar 2008

Baby to som sa chcela opýtat, ak s tým máte niekto skusenost..na Antolskej v Ba ak si nedáte pichnut nakoniec epidural či vracaju peniaze.... Daujem vopred.

danka86
26. mar 2008

na antolskej vobec neviem ako to funguje. chod do temy porody a tam si najdi nemocnicu antolsku, tam ti poradia baby, ktore tam uz rodili🙂

dididi30
26. mar 2008

dani ja som rodila bez epiduralky, namala som silne bolesti, maximalne 20 minut, ani neviem ci to boli bolesti 😅 a to som chcela ist do vody, ale muz somnou nechcel ist, tak tak klasicky som.....ale teraz ho to neobide, bude somnou , pekne mi bude pomahat a epidural nemusim mat, hoci ho mam zadara.....
majula, myslim,ze ti to vratia

majula009
26. mar 2008

dakujem, potom vam dam vediet co som sa dozvedela. Inak mne lekar povedal, ze on vela rodiciek pocas porodu odhovori od epiduralu, jedine ze naozaj trpi ta baba tak potóm je za. Ze dopredu nevieme aky prah bolesti máme...Takze ja chcem bez epiduralky, ale mozno ma to bude tak boliet ze ju budem chciet...preto sa dopredu dohodneme tak ze ju uhradim a potom sa uvidi...

danka86
26. mar 2008

moj lekar chodi "rodit" do tej nemocnice kde budem rodit a to som ani nevedela.. a tam su vraj zastancami epi, tak sa ho chcem zajtra nato opytat, lebo mam poradnu.. kedy robia posledny ultrazvuk neviete mi povedat? Zajtra zacinam 36tt

dididi30
26. mar 2008

joj dani ty uz mozes rodit, babo je kompletne 🙂 ja si pockam este tych 6 tyzdnov a budem sa uz len vytesovat 😀 uz mi bude jedno ci to bude skor ci neskor, teda neskor nemusi 😉

danka86
26. mar 2008

babo je uz kompletne🙂 zajtra naozaj zacinam uz 9mes.. boze, jak to uletelo.. ale neviem, ako je to s tym poslednym utz chcela by som este jeden mat, aby som vedela, aka je mala velka🙂

dididi30
26. mar 2008

hej veru, ja ked si pomyslim,ze to mam posledne tehu, tak mi je do placu, ono v dnesnej dobre je 2 deti dost a ked ma zena to aj to, teda chlapceka aj dievcatko nad dalsim nerozmysla.....ale predstav si tu prave ked maju zeny parik. tak chcu dalsie a dalsie, tu v anglicku je zena v poho s 3-4 detmi, to je uz pre mna moc 🙂

danka86
26. mar 2008

no tak to je ozaj dost.. ja chcem tiez max 2deti.. a muz by chcel druheho syna, ale ja by som prijala aj 2 baby, aj ked je pravda, ze aj muz potrebuje mat pocit, ze ide niekomu vzorom..

sandrika
autor
26. mar 2008

ja chcem 3 detičky

danka86
26. mar 2008

ano? Ja som tiez niekedy tuzila mat vela deti, ale teraz chcem dve.. aj domcek ideme stavat s dvoma detskymi izbami..

danka86
26. mar 2008

sandrika, a ty mi nevies povedat kedy sa robi posledny ultrazvuk? V ktorom tyzdni?

dididi30
26. mar 2008

dani ja som chcela dve baby aj muz, ze chce mat babinec, ale nakoniec sa tesime velmi, bude to zmena a vyskusam si to aj to...hoci viem,ze baby su take skor k matkam a dufam,ze sa o nas postara, ked budeme stari 🙂

danka86
26. mar 2008

ved aj mne to pripada tak,ze baby su viac maminkine🙂

majula009
26. mar 2008

Nic take som sa tam nedozvedela o tom vrateni penazi...spytam sa na to porodnika o dva týždne....

dididi30
26. mar 2008

dani ja mam dceru a ona je viac naviazana na muza a ja aj moje sestri takisto, tak neviem 🙂 , ale ak vyrastu je to zase ine, matka je matka 🙂
majula, vratia ti neboj, to si nemozu dovolit......

danka86
26. mar 2008

aj ja som nato inac tak myslela.. ze pokial tato ako sa patri, tak dievca je taky tatinkov maznacik..🙂 ale nevadi, dorobime aj chlapca🙂)

dididi30
26. mar 2008

dani no vidis, to je riesenie 😉 dufam ,ze sa ti podari...ja mam sono na druhy mesiac tak som zvedava ci sa vajicka nezmenili na susurku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre