Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

miriamka
26. mar 2008

Didi...no tak nas pipika sa nezmenil,ale je stale jasnejsi a jasnejsi 😀

jastericka
26. mar 2008

dani, posledný ultrazvuk by sa mal robiť medzi 30-34 týždňom, ale keď sa im niečo nezdá urobia Ti ešte aj neskôr

ajkabezka
26. mar 2008

ahojte v stredu tehulky 😉 ...byli jsme dnes na sone- a dozvedeli sme sa, že normálně rodit nebudem 😕 - asi nejspíš, bo Kuba je moc veliký 😨 - mal by mať okolo 1800 a má 2200, takže mi doky "slúbil" sekciu 😖 😖 ...vedela som, že bude vetší, ale až tak, že na sekcii..hmm ☹ , tešila jsem se, že si odrodím normálně, ale smola!...už je aj Kubinko nachystaný dole, takže prý mám být na sebe moc opatrná, abysme si něco nespustili...tak se šetřím, hlavně ať je KUba OK, já už to jakosi zvládnu 😅 nějak musím utahat to bruško aspoň do 36tt
aj dnes bylo jasno- "šulínek" je jistej- chtěla jsem páreček k+h, ale co už, a do třetího nejdu ani za nic 🤐 😒

sandrika
autor
26. mar 2008

ajka držkaj sa určite to zvládnete ber si príklad zo mna dnes som začala 36 týždeň 😉 viem, že si chcela rodiť prirodzene ale taktotobude pre Kubka a aj teba lepšie.

jastericka
26. mar 2008

ajkabezka: to nevadí, ja viem, že väčšina žien chce normálny pôrod. Aj mne hrozil cisarák, lebo malá bola priečne otočená, ale už je hlávkou dolu, ale som sa s tým zmierila, hlavná vec, že sa synček narodí zdravučký.
Inak aj moja beťárka je veľká, v 33 týždni mala tiež 2280g, ale doktorka nič nehovorila o cisárskom, dúfam, že ma celú nepotrhá, keď pôjde von, no uvidíme...

ajkabezka
26. mar 2008

jasně, že hlavní je ať je Kuba v pořádku a nejsou nějaké problémy jako u Danielka 😅 🤐 😅 - už vím, jaké to je, Daniho jsme taky "tahali" nouzovým východem 😉 , ale fakt jsem tajně doufala, že tentokrát to bude normálně až do konce 😔 ...no ale neva, aspoň nebudu zašívaná zespoda, nebude mít hned po porodu hlavičku šištičku..něco pozitivního v tom přece najdu 😅 😅

jarka70
26. mar 2008

ahojte 🙂
to tu nikto nieje z takym tyz.ako ja ?co uz porodili?
baby do kolko je ta stupnica cs nevie niekto ?a co to vlastne znamena lebo ja som z toho pako 😀

dididi30
26. mar 2008

miri.....no dufam,ze u nas sa to nezmenilo, budem vediet ked pojdem na dalsie sono...ale vlastne to ma netrapi, len aby bolo vsetko ok, a ked bude vsetko ok, tak potom nech je tam pipik 😀 susurku uz mam 🙂
jary ale coby, len chod na ten spolocny termin a budes prekvapena kolko je tam zienok s tvojim tt, alebo aj vyssim tt 😉 a to co je ta stupnica cs??? 😕

jarka70
26. mar 2008

cervikalne skore.-skracovanie krcka ci co 😎
teba ani zo spodu nepozeraju ?aako to tam vyzera?

dididi30
26. mar 2008

jari, veru vobec ma nekukaju, ze nahodou aby som nejaku infekciu nedostala, no co ja viem, uz som dost daleko a keby aj nieco nedajboze tak to este ide....oni vsetko cez krv a sono, tam cez nejake hodnoty zistuju, moje su ok ,tak je to asi ok 🙂 este 6 tyzdnou a som za vodou 😉
a tebe to robia co??

jarka70
26. mar 2008

no kazdu poradnu ma presmatra uz mi to je fuj,tlak zmera,moc skontroluje ,za cele tehu 3 krat sono a jedny prietoky tot vsjo.a krv asi 2-3krat mi brali uz ani neviem.

lenze ked tebe robi castejsie to sono tak to je fajn.

ajkabezka
26. mar 2008

já jako rizikovka jsem byla na soně už 7krát 😎 - naposledy měl Kuba 310gr- to bolo 17,01,08 a dneska mal 2200gr- manžel byl z toho nárústu mimo 😀 😀

miriamka
26. mar 2008

Jarka...podla mna ta stupnica CS je tusim ale do 8 alebo tak nejako...

dididi30
26. mar 2008

ani nie casto.....tu je povinne 2 krat a potom tretie ak maju nejake podozrenie, tak na to idem aj ja, ze ako rastie...ani prietoky nerobia, vlastne vsetko tu zalezi na tom ake mas vysledky v krvy a potom uz robia toho viac, ale krvy mi zobrali aj za 5 ci aj viac skumaviek, poroste oni nekuknu do vnutra ale cez krv, no co ja viem, mozno je to aj dobre, sak tu zeny rodia ako cibule 😀
tu meraju tlak, mne castejsie bo mam vyssi aj moc na kazdej navsteve kuknu, ci nemam proteiny a cukor sa tam robi tiez cez krv ci moc, neviem 😒 je to take inaksie no ale take nestresujuce ci co, bo ked citam co vselico tu babam najdu a ze sa otvaraju a tak a nakoniec su tu este aj po 40tt, tak sa mi zda ,ze to su len poskusne kraliky pre lekarov..... 😖

jarka70
26. mar 2008

tak to mas aj pravdu didi a teraz som na to prisla ze este ked nemas dajakeho doktora vybaveneho si total v ri...-to je birokracia na slovensku ☹

helena
26. mar 2008

ahojte ja som uz v 33tt a mna za cele moje tehotenstvo doteraz pozrel gynekolog len 2 krat.....ale tiez na kazdej poradni mi skontroluju moc,odmeraju tlak,pozru ci neopuchaju nohy,ruky a odvazia ma........a no sono tiez chodim pravidelne v urcitych tyzdnoch....... 🙂 podla mna sa moj gynekolog stara o mna velmi dobre,som s nim spokojna aj sestricku ma super.V 37tt idem na sono a tam mi budu kontrolovat prietoky a prezru mi zrelost placenty 😀 aspon budem mat zasa snimok mojej bambulky 😉 .....

lucka0122
26. mar 2008

mne robi sono kazdy mesiac....a kuka ma od spodu len ked sa mu daco nezda...

helena
26. mar 2008

ahoj LUCKA kedy nastupujes na MD alebo uz si?

lucka0122
26. mar 2008

uz som od pondelka..konecne ale pred tym som mala dva tyzdne dovolenku nevladzem ani chodit ani sedet ani stat ani lezat/////

helena
26. mar 2008

ja nastupujem na metersku piatok 4.4. ale je mi to v podstate jedno kedy lebo som doma aj tak. 😉

dididi30
26. mar 2008

jarka to ano, dnes bez uplatku si iba dalsia v poradi 😒

ajkabezka
26. mar 2008

mne kontroluje zespodu každou poradnu 😅 aj jsem se ptala jestlije to potřeba a říkala, že určitě ano, jinak by to nedělala...jdeme s Danim hajat, Kuba jako obvykle má aktivnu nočnu 😅 😵

jarka70
27. mar 2008

dobre ranko 🙂

danka86
27. mar 2008

dobre ranko.. mna doktor pozera na kazdej poradni, skontroluje moc a tlak.. Sono mi robil tusim 3krat naposledy asi 5tt dozadu a krv mi bral 3krat-to si pamatam, lebo sa tak toho bojim, ze to mi neuslo.. 🙂 dnes idem do poradne.. taku som mala nepokojnu noc..

jarka70
27. mar 2008

tak sa drz danka a daj vediet ako ti dopadla poradna 🙂

danka86
27. mar 2008

no, som nato aj ja zvedava 🙂 chcem sa ta opytat, kedy si ty rodila? Prenasala si alebo skor to islo, alebo ako?

jarka70
27. mar 2008

pri prvom som isla skor sama od seba chytilo ma to islo,druhe a tretie to nechcelo ist samo bolesti som aj mala ale nastali komplikacie takze to skoncilo sekciou.lenze pri druhom porode som rodila do poslednej chvile normalne a pri tlakoch sa to skomploikovalo tak ma brali rychlo na oper.stol.

lenocka80
27. mar 2008

Jastericka tak mozno sa nakoniec stretneme na porodnici 🙂 , ked mame skoro rovnake dni. Inak na tehot. kalkulacke mam termin 18.4. ale dr. mi vypocital na 20.4. tak uvidime. Ale je to vsetko asi dost nevyspytatelne, lebo mam jednu kamaratku, ktora mala rodit dva tyzdne po mne a uz ma babulku na svete. Narodilo sa v 34tt uplne necakane, len im teraz drzim palce aby boli v poriadku. A inak porodnica je vraj momentalne plna, tak sa neponahlajme 😀 A ozaj som sa chcela opytat, ako je to s tou EPI? Ako si sa dostala na pohovor ku anesteziologicke? Mam to povedat svojmu dr.?

loss
27. mar 2008

lenocka ano musis to povedat svojmu lekarovi aby ti odobrali krv,ta nesmie byt starsia ako 10dni ked ides rodit a sestricka ti povie co a ako.Ja ked som lezala v nemocke pytala som sa na to ja ju chcem stoji 2000sk v Mikulasskej nemocke
jastericka ako sa mas?
co zajtra ideme?Ja tiez este neviem nejak sa dnes citim divne

dididi30
27. mar 2008

dobre ranko kocky, vyhajane?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre