Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

lucka0122
31. mar 2008

dnes je ozaj krasne....ja si idem dobalit este co potrebujem do porodky...pribor toaletak....atd...

jastericka
31. mar 2008

hej, to skákanie na fit lopte ževraj naozaj pomáha, rizikovkám to zakazujú, lebo že to spôsobuje otváranie krčka, tak nám sa už môže otvárať a poriadne

sonatorik
31. mar 2008

no mne by už trebalo

jastericka
31. mar 2008

sonatorik: koľko už prenášaš?

sonatorik
31. mar 2008

no ja som mala včera termin podla menštruacie...tedfa ukončenych 40 týždnov a 6.4 mam termin podla sona

loss
31. mar 2008

ahojte
jastericka ako sa dnes mas?
sonatorik teda uz to mas za par

sonatorik
31. mar 2008

a tak som chcela nazar s Darou..... 😀 😀 😀

sandrika
autor
31. mar 2008

sona neboj ono to príde šup pod teplú sprchu , potom riadne vymasírovať malíčky na nohách, popritom popíjať maliníkový čajík dať si za lyžičku ľanových semiačok , skákať na lopte, pochodiť si po schodoch a anakoniec pomilovať muža a budeš mať prvoaprílové babetko 😀

sonatorik
31. mar 2008

jeemine....tak tomu by som sa radsej vyhla 😀 ale na druhej strane už sa nemožem dockat

dididi30
31. mar 2008

ahojte, sonatorik, joj to veru , aj ja by som u na tvojom mieste sla, mam obavy ,ze v tvojom tt tu budem este aj ja 🙂 no ale co s nimi narobime ked im je tak dobre v tom brusku 😉 drzkaj sa a skus vsetko co ti sandrika napisala 😉

daniela84
31. mar 2008

ahojte sona, tak co malej sa nejak nechce von? Uz sa tesis co, ja ked vidim ako je pekne tiez by som ju uz mala najradsej pri sebe a kocikovala ju, ale este nech vycka na svoju novu izbicku a potom uz moze prist.
A co manzel ten nie je zvedavy? Ten uz nechce aby bola mala s vami leboten moj sa nevie dockat a stary otec ani nehovorim

sonatorik
31. mar 2008

tak poviem vam....u nas ...prva vnuca...moji rodicia su ako zblazneni...aj u mamy aj u oca v praci to všetci vedie a cakaju, všetci denne volaju ci už.... proste taky zaujem som ešte nezažila!!!!!fakt cela rodina a všetci moji blizki sa nevedia dockat 🙂

sonatorik
31. mar 2008

cez vikend u nas otvorili MAX tak som tambola pozriet v predajni predeti.sk....tak to je sila jake krasne vedi tam su....ale aj tie ceny... 🙂

dididi30
31. mar 2008

soni a ty mas uz aj nieco pre drobca pokupene?? ci ty az po narodeni?? 😨

sonatorik
31. mar 2008

ale pravdaže mam..... kzmetiku, oblečko....a všetko zakladne čo treba, len oblečka som nekupovala vela zbytočne....predpokaldam, že podostavam toho dost do daru 🙂

dididi30
31. mar 2008

tak to mas pravdu, ja som tento raz povedala,ze ak nieco nech daju radsej korunky, lebo pri malej som mala kopec rovnakych veci a naco to je??iba zbytocne vyhodene peniaze...

daniela84
31. mar 2008

No ja sa priklanam k didi, ja som sa bavila s mamkou a povedala som len ze nech sa rodina dohodne ze ked chce kupovat oblecko tak nech kupuje kazdy inu velkost aby sme mali s kazdej nieco a nie rovnake, alebo nech nam radsej daju peniazky.
Lebo sesterke ked sa narodil malinky filipko tak mala skoro vsetko 56 a 62 a ostatne jej chybalo, xi xi
Tak ked chcu kupovat nech sa dohodnu, ale nasa rodina je dost spochabena tak neviem

loss
31. mar 2008

tak ja som to vymyslela celkom inak ja som si oblecenie kupila a kazdemu som kazala ine cize flasticky,hracky termosku
lebo nie kazdy co sa tyka oblecenia ma taky isty vkus ako ja

daniela84
31. mar 2008

No ja dufam, ze sa trafia do mojho, teraz je vela peknuckych veciciek, tak som este nenasla take co sa mi nepacia, tak dufam ze sa len trafia.
A co sa tyka doplnkov tie ua mam, ja som neodolala, a kupovala som si to sama, tak som si trosku kratila chvilu, to je tak studentka co nema skolu.
Tak doplnkov mam uz habadej ale hraciek ani nie, tak tie mozu podonasat, ale asi by som radsej pristala na peniazky

jastericka
31. mar 2008

ja som si tiež oblečko sama kúpila, a všetkým hovorím, že nech mi už nekupujú, mám toho veľa.
lossík: ja sa mám dnes dobre, skoro by som povedala, že sa cítim najlepšie za celé tehu, až na ten zapchatý nos, ale na ten som si už zvykla. Nechápem to, nič ma už nepichá, také bežné veci len, že ma malá tlačí a kopká bolestivo,ale to je normálne, vzhľadom na to, aká už musí byť veľká 😅

loss
31. mar 2008

jastericka aj ja sa citim celkom fajn len stale brusko rastie uz ani nechapem kde sa tak zvacsuje,mna mala moc nekopka skor sa tak len presuva je to sranda som zvedava co nam povedia zajtra

lenocka80
31. mar 2008

Ahoj babulky. Tak ja mam najnovsie takuto dilemu: neviem co zabalit do tasky pre babatko, ked pojdeme domov...myslim co mu obliect, ked pojde v perinke? Dajte nejakeho typa.

Jastericka, idem v stredu tiez cvicit, tak sa skusim na tu EPI Radky spytat, mozno este nejaku prednasku stihnem 🙂

daniela84
31. mar 2008

Lenocka ja som zabalila vlhcene utierky, mast na ritku, jednorazove plienky, aj latkove, hracku do autosedacky a nejake oblecko, ako dupacky kosielku,kabatik, ciapocku, rukavicky, capacky a ponozky, balila som aj cumlik, ale hadam ho nepouzijeme. Autosedacku s perinkou donesie manzel ked pojdeme domov, toto cem mat pri sebe.

dididi30
31. mar 2008

baby nezabudnite odsavacku a kopec vloziek 😉

lenocka80
31. mar 2008

Dani a budes mat babo v autosedacke, alebo v perinke a taske?

sandrika
autor
31. mar 2008

ahojte ja v taske a v perinke 🙂

dididi30
31. mar 2008

sandri aj ja som tak mala malicku, teraz budem mat maleho v autosedacke

sandrika
autor
31. mar 2008

Luci kde si? tak čo si nakoniec dneska robkala ty?Už si ziastila kam to máš zajtra ísť ? Na sociálku?

lenocka80
31. mar 2008

a co idete obliect babatkam?

loss
31. mar 2008

leni ja jej obleciem body a natelnik a ciapocku a ponozky lebo malu dam do perinky 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre