Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jastericka
11. feb 2008

ahojte, dnes som sa zobudila s hroznou nádchou ☹ , už dlho som mala zapchatý nos, ale to nádcha nebola, ale teraz už je...Neznášam to, keď nemôžem dýchať, najmä v noci, človek sa nevyspí....
Dúfam, že rýchlo odíde, mrcha... 😢

mink
11. feb 2008

Ahojte 🙂 Babule, nebolia vas rebra od bruska ked sedite? 😅
Jastericka - aj na mna vcera nieco liezlo, tak som sa naparila, vyplachla nos slanou vodou...a dnes je uz dobre 😵

loss
11. feb 2008

jastericka tak skore uzdravenie

jarka70
11. feb 2008

no rebra zacali boliet uz aj mna.poradna dnes bola len taka rychla normalne som ostala sklamana ze vrajv norme asi aj to staci,na dalsiu idem 10.3. to mi da papier ze uz budem na materskej a na prietoky,no a potom uvidi ci este pridem k nej na poradnu alebo uz budem chodit do nemocnice. ako casto chodite na poradnu vy?ja som pocula ze vraj by som mala chodit uz kazde 2 tyzdne.

kaluha
11. feb 2008

ahojček, predposledný mesiac sa chodí do poradne každé 2 týždne a posledný sa chodí už každý týžden.

lucka0122
11. feb 2008

ahojte ja chodim kazdy mesiac.....dnes som bola kupit uz konecne plienky atd...

jarka70
11. feb 2008

ja uz tiez mam plienky kupene asi tyzden jeden balik som kupila 3-5kg apotom 4-9kg lebo urcite z tych malych raz dva vyrastie a ked sa narodi tiez zo 4kg jak jeho surodenci tak budem potrebovat väcsie.a ten jeden balik urcite bude dost do porodky.ja som v sobotu kupila uz aj vlozky .pomaly a isto do tej nemocnici co ptrebujem hadzem do postielky a robim tam bordel z tymy vecmi.
vy ste ako na tom ?

marhulka88
11. feb 2008

jeej baby tretotrimestracky vy tu tak diskurujete? aj ja chcem 😀
aj ja mam postielku plnu haraburdia ... plienky, oblecenie, decky, plachty, hniezda, cumle .. no skratka jeden bordel 🙂
do poradne chodim kazde tri tyzdne .. a pupik mam uz taky velky ze ho ledvo vlacim so sebou
mimika uz mame dole hlavickou takze statocne tlaci na vsetky strany takze som strasne stastna ... kopkanie do rebier uz ani nepocitam to uz je normalka 🙂
baby aj vy skusate prebalovanie a obliekanie na macikoch? lebo ja ano .. nie som na hlavu? 😀 😀

lucka0122
11. feb 2008

ja to neskusam zatial...ja som ale kupila teraz zatial tie bavlnene plienky....15ks hadam staci

loss
11. feb 2008

no mne dnes povedali ze mam skrateny krcok a otvorena som na 2,5cm vo svtrtok idem zase zistit polohu babenka a asi o 3tyzdne mi ju vyberu
cely den revem strasne sa bojim nech sa malej nic nestane mame len okolo 1kila

miriamka
11. feb 2008

Loss...vies,ja nechapem preco ked je to take vazne ze chcu porod skorej Ta nenechali v nemocnici??Ved keby si tam lezala pekne si Ta odsleduju a vobec by si nemusela rodit skorej!

ajkabezka
11. feb 2008

loss, to je fakt, proč si tě radši nenechají pod kontrolou a o pár týdnů dýl, než takhle pospíchat 😕 ...no ale asi vědí, co dělají 😉 , hlavně se moc nestresuj, aby se nebála aj Nelinka 😅 ...Dani se narodil v nedokončeném 33tt a měl 2300 😅 - kdyby neměl infekci, nic by mu nebylo ☹ , jen jsme počkali jak mu začalo trávit- týden- a za tři dny jsme šli domů...tak neboj, všechno bude dobré 😉 😉 😉

jastericka
11. feb 2008

loss: neboj sa, to bude OK. Aj skôr sa rodia bábätká a sú zdravučké, veď vy to doženiete, ale chápem, že človeka to zaskočí. Ja by som reagovala rovnako, ale to každá mama.
Ja mám zase malú úplne dole otočenú priečne, vôbec sa nemôžem ani trošku predkloniť a mám dojem, že ešte trošku podrastie a už nebudem môcť ani chodiť, ak sa neotočí.

Okrem toho bojuje s tou hnusnou nádchou, obe nosné dierky mám zapchaté a dýcham len nosom, len sa modlím, aby malá bola OK.

marhulka88
12. feb 2008

lossica tiez mi nejde do hlavy preco ked si v nemocke ta neodsleduju a ja myslim ze by sa nasiel aj lepsi termin na porod ako o tri tyzdne 😒 .... verim ze ta to dost stresuje lebo aj ja stresujem ze maly tlaci na krcok a bojim sa toho ze sa zacneme predcasne otvarat a ze sa narodime skor ale...treba verit a hlavne neplackat lebo to teda nepomaha skor naopak ... trosku poprihovaraj svojej malinkej Nelinke a mozno este s narodenim pocka 😉
uvidis vsetko bude OK 🙂
Lucka ja som s macom vystrojila okrem kupania uz asi vsetko 😀 teraz sedi v autosedacke 😀 😀 😀

jarka70
12. feb 2008

loss-len sa ukludni lebo to este urychlis a to bude horsie.nehovorili ti ze ti skusia este dat infuzie na udrziavanie?ci uz urobili taky zaver?

jarka70
12. feb 2008

no a zase ked sa clovek zamysli tak radsej ju vyberu o tri tyzdne nez by sa mala pytat na svet v ten nespravny tyzden .ved kolko deti sa narodilo predcasne v 7.mes.ja osobne ich poznam a dobehli svojich rovesnikov a nikto by nepovedal ze su narodene skor.hlavu hore loss a mysli na to pozitivne drzim ti palceky bude dobre 🙂

loss
12. feb 2008

baby nie je to konecne to len ak by sa stale skracoval ten krcok konecne slovo nepadlo len je to jedna z moznosti ak to bude stale pokracovat to otvaranie a ano idem znovu na magneziove infuzky do nemocnice dohodneme sa vo svtrtok
a mala tak ta je ozaj zlatucka drzi sa statocne pravdaze sa jej prihovaram a verim ze vsetko bude v poriadku a este sa budeme v brusku nosit tych 9tyzdnov

jastericka
12. feb 2008

loss: veľmi Ti držíme (aj so Žofkou v brušku ) palce 🙂
Pohladkaj za nás Nelinku

jankapo
12. feb 2008

ahoj loss, moja a musis lezkat? ved ja uz mam krcok skrateny od 19tt a nikto nespominal taku moznost ze skor vybrat....prave naopak, stale opakuju ze tahat do toho 36tt... 😒 ja uz som z tych lekarov cela zmatena

lucka0122
12. feb 2008

ahojte...lossik len bud v klude lebo na nelinku to neposobi dobre ona to vsetko citi ako to prezivas musis byt v klude...nemysli na to a uvidis ze budes rodit v 9.mesiaci...drz sa....moj maly sa prehadzuje hadam je vsetko ok....

loss
12. feb 2008

jankapo aj pre nas je lepsie vydrzat do 36tt to urcite ak sa to nebude dat tak ju chcu vybrat v 7mesiaci lebo 8je ten kriticky ja verim ze vsetko sa na dobre obrati infuzky zaberu a ten 8mesiac vydrzime v brusku
jastericka,lucka dakujem
uvidim co povedia vo stvrtok

jankapo
12. feb 2008

tak sa len drzte moja v brusku, my uz sa bez zmeny drzime 9 tyzdnov, v podloznej posteli, tak sa aj vy zvladnete....neboj, ak sa bude dat, dat hned vediet ako ste dopadli

loss
12. feb 2008

jani to urcite aj ja lezim z nohami skoro na povale tak snad to zaberie

lucka0122
12. feb 2008

lossik a ako je so sandrikou nevies?

zuzka.sk
12. feb 2008

Ahoj Loss, som sem zabludila, Jankapo mi pisala. Ja uz sa asi tiez v tom nevyznam, ale pre klud duse, moja sesternica sa narodila v 7.mesiaci, teraz je z nej tucnucka pani MUDr. Cize ani telicko ano mozocek nema poskodeny. Tazke moja, len klud a doveruj doktorom a hlavne sebe a lez ! Drzim palce.

jankapo
12. feb 2008

no so sanrdikou by som tiez rada vedela co sa stalo.... 😒

lucka0122
12. feb 2008

ved tu uz neni dva tri tyzdne....dufam ze coskoro sem pride...

loss
12. feb 2008

zuzka dakujem
aj ja si myslim ze doktor vie co robi ale predsa len obavy mamja verim ze to zvladneme
a dakujem vam za povzbudive slova moc mi to pomaha ste vsetky velmi zlate
sandrika ani ja neviem co je s nou ☹

ajkabezka
12. feb 2008

loss: teď mi došlo 😅 - aj já jsem se narodila v 7měsíci 🙂 ..a nikdo mi neříkal, že by to bylo znát 😀 ...neměla jsem co mi mamka říkala žádné problémy, prý jak jsem se narodila, šupli mně do inkubátoru, mamka začala kojit a za týden jsme šli domu 🙂 🙂 ..tak i kdyby k tomu došlo, neboj se, doktoři se ti o Nelinku postarají a bude dobře, uvidíš!!! 😵 😵 😵

loss
12. feb 2008

ajka dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre