Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

pupicek22
5. máj 2008

Ja viem....ja tiez chcem zostat co najdlhsie doma.. 😉.Ah ten nas sexik....si musime teraz trosku uzit kym nebudeme v 6nedeli... 😅.Mne sa tiez lubi...ale ked som taka nemotorna,velka neviem ako sa ulozit 😀 😀 😀 .
My mame schody tak sa snazim chodit....dnes mame dohodnuty park tak uvidime!Mlady sa isiel vozit na aute..🙂
Tak to mas dobre ked mas taku energiu!!!Ja lendva zdvihnem nieco zo zme...ked je tak daleko!!! 😀 😀 😀 .
Monti to ako moja babina!!! 😀

dididi30
5. máj 2008

no vies oni maju na vsekto cas 😠

dididi30
5. máj 2008

pupi....aj my ideme vonku do parku s malickou, tak sa snad dogulam 😀 este ze tam maju aj wc, lebo by som asi v krikoch cikalvala 😅

montinka
5. máj 2008

veru maju a stve ma ze aj Ivan k tomu tak vselijako pristupuje akoze vravi aj on ze dufa ze to uz urobi ale zeby ho popohnal sa mi veru nezda

dididi30
5. máj 2008

monti asi je to na tebe, vyskusaj ty nieco pre to urobit, chod s nim za sefom a nech vidi,ze si s poriadnym bruskom mozno to urychli 😉
ok babule ja sa lucim ideme vonku 😀
monti, budes tu poobede?? uiz mas ok pc??

pupicek22
5. máj 2008

Idem(e)do sprchy babule a neskor sa zastavim...majte pekne popoludnie!Zatim papa.... 🙂

dididi30
5. máj 2008

pupi caf, a neutop sa 😀

miriamka
5. máj 2008

No ja idem este zmyt dlazku v obyvacke,skocim na kafco a potom neviem co si zacnem,asi umyjem kuchynu 😀

montinka
5. máj 2008

hmmm ale ved on to vie. ale uvidim. nieco budem musiet urobit. ano budem tu poobede pc uz mam ok.:-ň tak ahojte

daniela84
5. máj 2008

Ahojte tak ja sa hlasim po kojeni, idem si trosku odychnut, ajka sekciu som zmakla, len potom som bola dost slaba, ledva som stala na nohach a bolesi som mala dost velke, malu som dostal an rooming az predposledny den odchodu a v nemocke mi vobec nebolo dobre, stale mi bolo smutno, bola som slaba, ked mi doniesli malicku velmi som sa bala ci to zvladnem, ale dalo sa, sice sme preplakali hodinku aj poobede aj vecer ale nakoniec sme sa predsa len utisili. Vcera som sa pytala domov uz na reverz, lebo som naozaj chcela ist domcov, inac by som dosla dneska. Mliecko zatial mame slabulinke, ale pekne papkame, zltacka sa nam nevyhla, a tak sme schudli, ale dufam ze sa to rozbehne , dneska cakame doktorku na prezretie ze ako sa drzkame, v noci som mala malinke trampoty, lebo malinku nie a nie zobudit na nocne kojenie po troch hodinkach tak papkala az po piatich. Ale dneska sme uz po dvoch a troch tak uvidime, zatial nie sme uplakani ani nic podobne, pekne spinkame. Dufam, ze to tak aj ostane aspon najblizsi tyzden kym sa est zotavim, potom uz moze prist aj ten placik, hadam aj s nim si poradime.

lucka0122
5. máj 2008

bruska mne sa dako vobec nic nechce u nas prsi uz mi to ide na nervy....od rana 3 krat na wc..hnacka....a maly nic

stankatt
5. máj 2008

Ahojte, ja uz patrim aj do tejto temy?

pampuliacik
5. máj 2008

caute bambulky, taky divny den. ja som zostala doma "oddychovat" lebo ma riadne seklo v krizoch a chodim ako 100 rocna starena ☹ cim sa zabavate {okrem upratovania 😀 ), ked ste doma? nebavi ma ani TV, ani nic citat a tak len rozmyslam na tym, ako daleko je este do prichodu babenka ☹ aspon ze pekne kopka v brusku, to je take mile...

zmrzka333
5. máj 2008

babule neviete mi poradit?co znamena ked mi dnes lekar povedal ze placenta typu 2

pampuliacik
5. máj 2008

😕 zmrzka, to by aj mna zaujimalo. ja mam tusim typ 0. ale dako som to neriesila....

pampuliacik
5. máj 2008

😀 hm, prave som sa nieco nove opet dozvedela 😀 :
Stupeň zrelosti placenty je ultrasonografický pojem, ktorý opisne vyjadruje zmeny, ktorými placenta prechádza v priebehu tehotnosti. Stupne sú od 0-3. U niektorých pacientiek dochádza k predčasnému vyzrievaniu placenty skôr, iné rodia v termíne s placentou typu I.

zmrzka333
5. máj 2008

Takze mi zreje, to je dobre znamenie nie?

pampuliacik
5. máj 2008

tak to vyzera 😀 zrejme o tom ine baby budu vediet viac... este som nasla.... V 33 týždni je hodnotenie II primerané. Obdobiu pôrodu zodpovedá hodnotenie III. takze v tvojom pripade je to asi na dobrej ceste
😉

pampuliacik
5. máj 2008

zmrzka a nevies aky typ si mala v 29.tt? preco ja mam este len typ 0?? ☹

zmrzka333
5. máj 2008

neviem lebo pozerala som do tehotenskej knizky a z tych skratiek som nevedela prist na to ze v ktorom tt som mala aku.

pampuliacik
5. máj 2008

achaaa. no, mne veru do tehu knizky nepise nic, vsetko tlaci na extra papiere, ktore si zakladam do knizky a lietaju mi dookola 😀 ale aspon sa to da pekne precitat, kedze je to vytlacene z tlaciarne...

zmrzka333
5. máj 2008

aj moj to tak robi. kde chodis?

pampuliacik
5. máj 2008

no na hroncovu... 😀 sestricka frflala ze k nim snad chodia vsetky tehotky v meste 😉 kam chodis ty?? 😕 😕

zmrzka333
5. máj 2008

tiez Dr. Luptak?

pampuliacik
5. máj 2008

😀 😀 😀 no prosim, nakoniec bude pravda ze tam chcu chodit vsetky tehotky 😅 ano-chodim tam. chystas sa u neho aj rodit? mozno mas viac info, ci tu bude v lete, ako to s nim pri porodoch je atd...

zmrzka333
5. máj 2008

Ja tam chodim niekolko rokov asi 4 chodila som este k jeho mame. vela o nom neviem ale citala som o nom ze je dobry. Neviem ci je tu a neviem ako je to s porodom. Vies ked zacnes rodit a on ma ambulanciu tak ju asi nezavrie anebude utekat do sace.

zmrzka333
5. máj 2008

Idem do poradne v stredu mozno mi nieco prezradi 😉

pampuliacik
5. máj 2008

ved prave, to neviem ako to chodi... preto uvazujem o niekom inom... ale to asi patri do temy porodnica-Saca

mirka8429
5. máj 2008

hih kukam ze dalsia co chodi k Dr.Luptakovi??tak uz sme 3 😀

zmrzka a ty sa ako mas???

mirka8429
5. máj 2008

monti, didi ahooj co nove?? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre