Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

janette4
29. júl 2008

Ahojte baby.Dlho som tu nebola, takže už nemám prehľad, čo je tu nové a kto má nové prírastky.Takže všetkým novým maminkám gratulujem, prajem veľa zdravíčka, maminkám veľa mliečka a detičkám veľa radosti zo života.

pinco
29. júl 2008

monti neboj, urcite to ma len take obdobie teraz 😉

janette ahoj 🙂 Neuveris, ale dnes som na teba myslela, ze ty si tu uz davno nebola, ze asi nestihas popri malom. Tak gratulujem a prajem obom vela zdravia a Matuskovi v zivote vela stastia 🙂

montinka
29. júl 2008

no pinco dufam.🙂

pinco
29. júl 2008

mne sa teraz dobre hovori, co? Ved aj na mna dojde 🙂 Uz fakt ratam dni...
Ale som teraz v spravach pozerala, ze v NR zomrelo dietatko pri porode, lebo lekari nieco zanedbali ☹ Tak som daka prestrasena z toho, iba pozeram, ci moja kope 😖

montinka
29. júl 2008

nooo ked som to videla a predstavila si zeby som ja sla k drahemu a nie on k nam a rodila by som v nitre no vdaka som rada ze isiel on do Ziliny.🙂

montinka
29. júl 2008

a pinco prestan mysliet na zle veci vsetko bude dobre uvidis

pinco
29. júl 2008

vsak? To bol prispevok... 😠 Nechapem, ako sa vobec v dnesnej dobe moze nieco taketo stat.
Inak Zilina je fajn 🙂 Ja som tam chodila 5 rokov do skoly, tak mam k nej kladny vztah a dobre spomienky 🙂 Studentsky zivot, to boli casy 😀

montinka
29. júl 2008

🙂 vsak aj Nitra je fajn.🙂 ale ved ty nie si z Nitry ci hej?

pinco
29. júl 2008

nie nie, nie som. Nitru nepoznam, tak neviem. Ale ked si si tam nasla muza, tak asi je fajn 😉

monti, a v com si niesla malu z porodky? Myslim ci v zavinovacke alebo len dakej decke... Lebo asi ste isli autom a neviem si predstavit ako take male babo, co sa clovek aj boji chytit, napcha do tej autosedacky...

montinka
29. júl 2008

ja som nemala autosedacku a niesla som ju v zavinovacke vtedy bolo hrozne pocasie

pinco
29. júl 2008

jaj, tak si to riskla? No to aj moj muz vravi, ze hadam nam nedaju pokutu, ze mam niest dieta na rukach (ale zasa, neviem ako ja budem "v pohodicke sediet" so zasitou hradzou 😖 ty si bola cisarskym, tak si mala zasa ine bolesti, ale sadnut sa ti dalo 😀 )

montinka
29. júl 2008

ano no dalo ale zase brucho bolelo. no my autosedacku ani este nemame kupenu. 😅 ale veru mali by sme. no idem si ja urobit postel a lahnut kym mala spinka. tak ahoj a dobru noc

pinco
29. júl 2008

dobru noc obom 🙂

vejinka
30. júl 2008

pinco dobre ranko..vcera som na teba myslela...tak ako buduca maminka?

pinco
30. júl 2008

no ja fucim uz ako jez v tomto teple 😀 Dnes sme boli postielku kupit a poskladat, tak mi to coraz viac dochadza, ze den D sa blizi 🙂
A ty ako? Uz si bola na tom kotrolnom ultrazvuku? Ci az v pondelok pojdes? Inak tych rozmerov sa neboj, nemozes mat predsa uplne tabulkove dieta. 😉 A pohladaj niekde na nete cviky na otocenie mimca, ze vraj to pomaha. Aj nalacno na to intenzivne aspon 10 min mysliet, ako sa ti otaca. Skus, nech si kludnejsia 😉

vejinka
30. júl 2008

pinco ja tiez fucim ako lokomotiva..a inak my uz postielku amme najeky ten piatok 😉
zajtra idem do poradne a v pondelok na ultrazvuk..ale dost mozne ze male je uz otocene predvcerom som citila take brutalne otacanie..ze az slzy mi tiekli. takze mozno je uz otocene co by bolo vyborne.. 😀
ja veim ze kazde dieta nemoze byt tabulkove ...no hlavne nech je to v poriadku a nejaky ten tyzden hore dole..je detail . kde ste kupovali postielku..? my sme oproti slovenskej sporitelni v tom drevennom nabytku a sme s nou zatial spokojni..muz ju xcel sice vyskusat na svoju vahu..ale to by som mu ruky odtala 😅 a aj matrac sme tam kupovali..a cela ta sranda vysla nieco nad 3000sk.

pinco
30. júl 2008

joooj, tak to musela byt riadna bolest.. 😖 Ale hlavne je, aby bolo otocene...
Tak to uz ides asi posledny krat k Bodovi a potom uz budes chodit len do nemocnice do poradne 🙂 Ti popraje vela stastia a uvidime sa tak dva mesiace po porode 😉
My sme kupovali postielku v detickove. Tam ju mala stale na sklade, uz sme vedeli ktoru chceme, tak sme len po nu isli. 2500 stala (so zasuvkou je) a matrac stoji tiez dakych 500, len mali iba modry s obrazkami a ja taky nechcem, lebo to mi bude strasne presvitat cez plachtu. Tak pojdem este do Priora pozriet, tam maju tiez matrace.
Vsak by to preslo tvojho muza, keby sa tam supsol do takej malej postielky 😀

vejinka
30. júl 2008

pinco..supsol? 😉 dolamal by ju..a to veru netreba.. 😀 no hej v priore maju v tom obchode kondela tusim sa to vola..no ten mas matrac stal viac ako 500 je s aloe vera a samozrejme zdravotny..no tie vyjdu na takych 1000 a nejake drobne..no ale my sme xceli este taky co sa da prat ten povlek..tak mozno preto taky drahy. sak kludne zbehni aj do toho nabytku kde sme boli my..oni ti poukazuju aky maju vyber..a rozhodnes sa 😉
no som zvedava ako zajtra u bodu..to si aj vypijeme?? 😀 😀 😀 stamprlicek a ides ne? 😀 😀 nuz ale tak ci tak to mam do nemocnice ovela blizsie..kedze byvam v paludzkej kustik od nemocky 😅

pinco
30. júl 2008

no to hej, to mas blizsie. Stamprlicek asi tazko, ved vies ze Boda je taky slusak 😉 Ale ja sa nestazujem, aspon ma "profesionalny pristup" 🙂
Jaj, tak vy mate taky specialny matrac. No to pojdem pozriet. Ja som len taky obyc pozerala. je bielou latkou potiahnuty? To sa mi zda lepsie ako tie obrazkove, lebo to presvita a nie vzdy sa to hodi k perinkam...

vejinka
30. júl 2008

pinco..no veru kvalitka to je..sak co by si xcela za tu cenu? 😀 pekne sa to da odzipsovat a ten material je hrozne prijemny na dotyk 😉 a ja mam tiez bodu rada...on je taky pohodacik.. 😉 a tie obrazkove matrace..co ja viem ..fakt to len zbytocne bez bielu plachtu presvita.. 😖

pinco
30. júl 2008

veji, takze je biely ten matrac? Ak hej, tak ho pojdem zajtra kupit. Nech uz postliem, lebo som ako na ihlach, aby som vsetko stihla 😀 Ked ja som taky detailista... Asi ma to prejde, ked nebudem stihat 😀

vejinka
30. júl 2008

pinco...veru moja chod..maju dost velky vyber a potah mozes vybrat bud alevera alebo bavlna alebo ..no uz nepamatam ale my mame alevera a je to uzastne..len ma slabucko zelenou popisane na tom potahu ze aloevera..ale to vobec pod plachtou nevidno..takze sup sup ..inak ty este vladzes behat po obchodoch? ja som vcera bola na urade a na socialke..a aj v priore na tych 50ˇ% zlavach...ale jak som vysla hore a videla tu furu ciganok..hned ma presla nakupovacia mania a otocili sme to.

pinco
30. júl 2008

v priore su 50% zlavy? No vidis ako chodim po meste 😀 Nie, nevladzem. Aj som mala do utorka zakaz (do dnes, takze zajtra uz mozem 😉 ). No to akoze autom pojdeme... Aj ked pohyb nezaskodi. ale ked dlhsie chodim, tak ma strasne kope dakde do mechura alebo co. Az ako keby mi tam nerv pricviklo, a neviem ci sa nepocikam 😅 Takze sa moc nepresusam, iba doma, aby som nemal na vecko daleko 😀

montinka
30. júl 2008

ahojte babule

vejinka
30. júl 2008

pinco..ja uz poznam vsetky verejne zachody v LM 😀 ja len vyjdem z domu..uz ma pri nemocnici picha ..a ledva zajdeme na polikliniku..fuj ale tam je to hnus..a potom aj v meste kde ma to chyti tak idem..ale vzdy mam zo sebou vreckovky.. 😅 no a my auto nemame takze pesi do mesta nieje az tak daleko..ale pre mna je to enormna zataz..a muz ked ide so mnou tak to len celu pocuvam ako cuvame.. 😀 a ked dochadzam domov tak som uz polomrtva 😀 no ja idem lezat lebo zasa ma boli ten moj nestatny chrbat..juuuuj maj sa pekne..a ozvy sa keby daco..ale ozvat sa mozes aj keby nic 😉

pinco
30. júl 2008

papa veji 🙂

monti ahoj. Co nove? Mala poslucha? 😉

montinka
30. júl 2008

noveho no nic hlavne co sa tyka kakania uz dva dni ani bobcek. dnes sme boli na ockovani ani nezamrncala. a inak poslucha ved stalen spi po vacsine. ty mas co nove?

pinco
30. júl 2008

ja veru nic. Brucho tvrdne, ale to je len tak preventivne....

A to kde ju pichli chudiatko? Do ritky?

montinka
30. júl 2008

nie do pliecka proti TBC

pinco
30. júl 2008

juuuj 😝 Ved to stipe aj mna, ked mi pichnu... Cele plece z toho boli... Ale ked treba zaockovat, tak treba. To asi taketo male deti ockuju teraz proti vsetkemu, co? Mala by som sa zacat zaujimat 😅 Ale sa spoliham na detsku doktorku, ze hadam vie, co ma robit...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre