Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jastericka
26. jan 2008

sandrika: moja, to je mi ľúto, čo my mamky musíme vytrpieť, aby sme mali zdravé detičky. To Ti budú robiť asi tú serkláž - zošívanie, robí sa to, keď sa mamka otvára ako ty.
Trochu na ukľudnenie možno, jednej mojej známej sa narodila dcérenka v 26. týždni, bola drobunká ani nie kilečko a za týždeň ich prepúšťajú z nemocky, už má frajerka malinká 2400g 🙂 Neboj, lekári Vám pomôžu.
Prajem Ti veľa síl a pozitívnej energie, aby ste to zvládli, budem držať palčeky. papa 🙂

sandrika
autor
26. jan 2008

jasterička ďakujem ja som podľa sona v 26 tt

jastericka
26. jan 2008

všetko dobre dopadne, neboj, treba len pozitívne myslieť, aj do nemocnice choď s dobrým pocitom, že idú malinkému pomáhať. Budem na Vás myslieť 😉

sandrika
autor
26. jan 2008

Ďakujem 😔

jastericka
26. jan 2008

sandrika: teraz trošku na rozptýlenie, pozerala som v tvojom albume, že tam máš aj detskú kozmetiku. Máš dáku dobrú značku, ktorú mi môžeš odporučiť? Neviem, či mám kupovať dáku v lekárni alebo tú Johnson či ako sa to píše. Na ritku sa používa rybia masť?

sandrika
autor
26. jan 2008

ja mám Johnsom Baby na kľudný spánok vonia najkrajšie...na riťku mám aviril ,ale chcem kúpiť tu rybiu masť

happygirl
26. jan 2008

ahojte maminky,
este som sa k vam ani nestihla poriadne pridat, kedze ma zamestnava uz jedna mala duracelka, ktora bude mat onedlho uz dva roky 😀 no a co ma teraz prave trochu dohnalo k "hladaniu podobnych osudov" je prave fakt, ze cakame druhe a prave pozajtra nastupujem do nemocnice na serklaz 😖

sandrika, tiez mam podobne problemy ako Ty, sice plodovej vody v norme ale uz dlho sa lekarovi nepacil moj krcok, vraj sa stencuje no a vcera (bola som zaroven na glukozovom teste) ma kontroloval a povedal ze uz nechce cakat, vraj tam mam otvoreny "lievik" a ze to radsej zasije-resp.spevni. Takze buduci tyzden budeme na tom asi rovnako... najhorsie je, ze by som mala byt v klude, ale pri dvojrocnom dietatu sa to vobec neda, okrem toho mala je hrozne velka a tazka, ma uz 15kg 😕 a nevyhnem sa tomu, aby som ju zdvihala... co je prave pri tychto problemoch riskantne....
idem este niekde na nete pohladat nieco o serklazi, lebo teraz myslim stale na to 😢

jastericka
26. jan 2008

happygirl: malinká Ti dáva zabrať, ťažké je to pre mamky, ktoré nie sú tehotné a musia behať okolo živého striebra, chápem aké ťažké to musí byť, keď čakáš miminko
Ja si tak predstavujem hocikedy, lebo chcem mať detičky aspoň dve a skoro hneď po sebe, že aké by to bolo, keby som teraz už jedného drobca doma mala...no neviem, ako by som to zvládla. Klobúk dole 😉
O serkláži nič neviem, rada by som Ti napísala pár povzbudivých slov, ale je to asi dobrý zákrok, ktorý udrží mimčo čo najdlhšie v brušku a ako som už napísala Sandrike, čo my mamky neurobíme pre svoje detičky.
Tak sa držte žienky. pa

loss
26. jan 2008

sandri neboj sme s tebou 🙂

verulka
26. jan 2008

sandri, pisala som ti ip...jastericka, kozmetiku moc dopredu kupovat nemusis, kedze nevies co bude treba a co bude vyhovovat 😉 my mame len mydlo, lieh a oliv, olej z lekarne...na ritku zo zaciatku rybiu mast, ale tu mylsim davaju aj v porodnici 😉

happygirl
26. jan 2008

jastericka, dik moc za povzbudive slovka 😔

nadka01
27. jan 2008

sandrika drzkajte sa s malickym.Neboj bude dobre.Doktori vedia,co maju robit.Uvidis po tyzdni Ta pustia domov.Budes musiet potom asi lezat.Ja som do tretieho mesiaca musela byt 2x hospitalizovana.z nicoho nic som zacala spinit.Ale chvalabohu to po tretom mesiaci preslo.

happygirl: co chodim na preporodny kurz sestricka nam na zadocek odporuca davat nejaky sudokrem.Uz som pocula viac mamiciek o nom hovorit.Vraj je vyborny a hlavne nesmrdi ako rybi olej.
Na bradavky je vraj vyborny Lanolin multimam.Vsetko sa da kupit v lekarni.

sandrika
autor
27. jan 2008

happygirl ve+ľmi ma to mrtí budem na teba myslieť a budeme sa podporovať navzájom. Veľa šťastia nech všetkodobre dopadne. Ľúbim vás dievčatká moje

loss
27. jan 2008

ahojte
sandri tak ako sa dnes mas?

jastericka
27. jan 2008

ja som si na bradavky kúpila Cicadermu, tiež som počula dobré odporúčania. Je to homeopatická mastička, nemusí sa pred kojením umyť.
Verulka: máš pravdu, že asi netreba kozmetiku moc dopredu kupovať, ale keď ja by som najradšej všetko už mala nachystané, aj keď mám ešte 12 týždňov do pôrodu 😀
Každý deň otváram šuplíčky a kochám sa vecičkami.
happygirl: nie som si istá ohľadom tej mastičký Lanolin multimam, čo si písala, aj mne ju núkala v lekárni (sa mi zdá, že sa tak volala), že je výborná, len má jednu nevýhodu, stojí okolo 500 korún. Preto som si kúpila Cicadermu, tá bola lacnejšia a že je tiež dobrá 😉
Ten sudokrém musím kuknuť 😀

Dačo som si prečítala o serkláži, nebála by som sa toho, podľa toho, čo písali na nete, robí sa to v celkovej anestézii
KUK sem
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

daniela84
28. jan 2008

Ahojte kocky prajem vsetkym dobre ranko, tak ma zarazila a riadne ta info o sandrikea o happygirl, drzim im palceky aby to vsetko dobre dopadlo, budeme na nich mysliet aj s nasim malyckym v mojom brusku, ale ja verim tomu, ze vsetko bude ok. Ako som si to tu prehliadala videla som pri vasich profiloch, ze uz viete pohlavie, my este nie, male si to pekne skryva, ale dufam, ze o styri tyzdne na ultrazvuku nam to predsa len ukaze, hi hi. Tak dufam ze uz aj ja budem at coskoro v profile co to bude, uz sa neviem dockat.

danka86
28. jan 2008

ahoi daniela 🙂 mas termin vtedy, kedy ja. To len tak medzi recou 😀 ides na 3d alebo klasicky ultrazvuk?

jastericka
28. jan 2008

chcem sa spýtať tehuľky, už niekoľko noci nemôžem spať. Veľmi ťažko sa mi zaspáva, nohy mi horia a cítim v nich také brnenie a nervozitu, najradšej by som si ich vyložila na plafón 😠 .
Má niektorá z Vás tento problém? Ak áno, máte dáky grif, čo na to pomáha. Už som skúšala spať s vyvýšenými nohami, potieram si ich eukalyptom a stále je to to isté. Nad ránom už zaspím, ale to skôr od únavy

danka86
28. jan 2008

mm, tak to nemavam.. mam len problemy so spankom. Nemozem vecer zaspat, aj ked som akokolvek unavena a potom sa rano neviem prebrat..

jastericka
28. jan 2008

danka86: tak to sme dve, čo nemôžu spať, najhoršie je, keď sa pozerám na manželíka ako si slastne odchrapkáva, pod posteľou zas pes odchrapkáva a ja sa len váľam, tak im závidím, že spia 😝

lenkka
28. jan 2008

jastericka veru aj ja mavam to brnenie a uz dost dlho je to neprijemne a nemozem tak isto na to najst nic vhodne, uz len dufam ze to prejde po porode lebo sa idem zblaznit, je to taka nervozita v nohach, ze?

loss
28. jan 2008

sandri tak ako sa dnes mas?
ja som bola dnes na cukrovej vode celkom sa to dalo horsie boli tie 2hodiny v cakarni 🙂

anamor
28. jan 2008

Loss sandrika isla asi do nemocnice, mrk do majoviek.

loss
28. jan 2008

ja viem otvarala sa ja som tak bola min.tyzden len som chcela vediet ci je uz doma

jastericka
28. jan 2008

lenkka: áno, je to taká príšerná nervozita, mám pocit, že s nohami musím stále hýbať, keď ich mám v kľude, tak sa idem zblázniť. Cez deň je to OK, začína to večer a keď si ľahnem do postele je to neznesiteľné. Musím sa spýtať doktorky v poradni či na to niečo nie je
Aj kamoška to mala, ale jej aj nohy puchli, mne zatiaľ nepuchnú

lenkka
28. jan 2008

ani mne nepuchnu ale je to neznesitelne a presne ako hovoris vecer..mne to zacne ked pozeram televizor a praveze sa to ukludni ked idem spat, no ale hroza. Co je na tom najhorsie, myslim si ze sa toho nezbavime az do porodu... a este k tomu v noci sa budim na strasne bolesti ked spim na boku tak na stehne ako keby som mala strasnu zataz..br..potom sa musim otocit a za chvilu je to tu znova..no co uz asi si moc nepomozeme. Uz len porodit 🙂

daniela84
28. jan 2008

ejha ja toto brnenie zatial nemam, ani nervozitu a co sa tyka spania som asi ta pozehnana, ktora sa vie vyspat do syta, aj ked sem tam neviem zaspat alebo sa budim v noci na zle sny. Danka 86 ja idem na klasiku ale ten moj tam ma aj 3d uz v 20 tyzdni nam robil aj fotku aj video, a neplatili sme ani tak vela ako inde co som pocula. Uz sa tesim neviem sa dockat aj ked podla ultrazvuku mam termin az 10 tak uvidime co to bude a kedy.

lucka0122
29. jan 2008

ahojte neviete ako sa ma sandrika?

jastericka
29. jan 2008

lucka0122: aj ja by som to veru rada vedela. Ale hádam sa majú aj s malým dobre 😉

To bola zase noc, manžel vstával do roboty o 5.45 a ja som stále ešte nespala. Žeby ma príroda pripravovala na prebdelé noci s bábätkom? 😀

ajkabezka
29. jan 2008

ahojte těhulky 😉 , nervozitu v nožkách občas mám 🤐 , ale co mně trápí, je noční můra noc co noc 😢 - hrozné sny- dnes třeba ve snu doky řekl, že Dani má obrnu a bude zle moc zle 😢 😢 😢 ...tak jsem nespala 3hodiny ☹ taky bych ráda věděla, jak se má sandrika, doufám, že aj s Lukim tak dobre, jak se na nemocnici dá 😅 😒 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre