Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

lucka0122
15. apr 2008

ahojte ja som oddychovala....lebo uz neviem ani sediet...sandri na co sa pije ten cajik?a kolko stal?

sandrika
autor
15. apr 2008

lucka uľahčuje pôrod, je tzo na posilnenie maternice kupila som ho na Hornej Striebiornej je lekáreň so zdravotníckymi potrebami stál 18,-Sk

penelope2066
15. apr 2008

sandri a ty si este tu?drzis sa moja 🙂

lucka0122
15. apr 2008

iba 18sk?a to je daky sypany ci normalny caj....a to skor porodim ked ho budem pit? 🙂

sandrika
autor
15. apr 2008

hovorí sa že aj skôr,ale na to samal začať piť užv 34 tt ja som začala tiež v polovici 37pôrod by mal byť ľahší 😉
penelope 😉

mirka8429
15. apr 2008

lucka neporodis skôr...len pomaha pri pôrode...

dididi30
15. apr 2008

a ja som pocula,ze neporodis skor a ani nepomaha, jedna pila malinikovy caj, jedla semiacka masirovala hradzu a aj tak sa roztrhla a mala neuveritelne hrozny porod....ale to nemusi byt u kazdeho samozrejma 😀

mirka8429
15. apr 2008

didus to je u kazdeho individualne..som zvedava ako to bude u mna hehe

dididi30
15. apr 2008

no tak to som zvedava aj ja na svoj porod, stavim sa ze sa teraz riadne potrapim ☹ lebo prvy bol fajn, tak to teraz musi byt naopak,,,,,,,,nevadi, hlavne ze bude zdrave 😉

jastericka
15. apr 2008

ahojte, ja si tiež myslím, že s tými čajíkmi a tak je to hrozne individuálne.....ale pomôžu možno na psychiku....
veľkosť bruška naozaj nerozhoduje aké bude bábo. Niektoré ženy majú obrovské brušká a majú malinké detičky, ja mám napríklad menšie, teda nie úplne malé, ale také v pohode a moja malá je veľká 😅

Žienky, čo si myslíte, ako dlho to ešte potrvá, keď som otvorená len na 1cm? Ja viem, že aj toto je individuálne, ale, nemáte s tým skúsenosť? Dnes mi trošku viacej tvrdne bruško, ale inak nič....

mirka8429
15. apr 2008

jastericka ahoj..no ja som tiez uz na 1 cm otvorena a aj brucho mi tvrdne a stale nic..inak vies ze certica porodila dnes martinka??mal 3650g a 51cm...hehe

didus a mozno budes prekvapena a aj tento pôrod bude v pohode

dididi30
15. apr 2008

jasteri presne moj nazor 😉
jasteri ja som istal rodit otovorena na 2 cm a povedali mi ze som mohla byt este den doma..ale v ten den som porodila....kamoska chodila tyzden na 2 cm otovorena takze to je tiez take diskutabilne, ale da sa tomu pomoct...

jastericka
15. apr 2008

ahoj Miruš a ako dlho už si na 1cm?

čertici samozrejme tíško závidím a gratulujem 🙂

loss
15. apr 2008

jej certici srdecne gratulujem
jastericka ja som otvorena na 2,5cm a nic 😔

weroni
15. apr 2008

ahojky lossik ako sa mame? 🙂

jastericka
15. apr 2008

juuuj, ahoj lossík 🙂
bože, to zase budem sklamaná, ak to ešte potrvá ☹

mirka8429
15. apr 2008

jastericka no uz od 29 tyzdna 😔

loss, weroni ahooj

loss
15. apr 2008

no brusino tvrdne a mala som aj hnedy vytok a stale nic nakoniec si to malinka rozmyslela a este sa jej na svet nechce 😵

jastericka
15. apr 2008

didi a ako sa tomu dá pomôcť ? 😅 😝 😀
sexík? Tento týždeň bol toľko krát ako za celé tehu nie..... 😀

mirka8429
15. apr 2008

loss ale ved mas este cas 😉

weroni
15. apr 2008

miri ahojky co - nieco nove s tym ortopedom?
loss jejda ved ty to uz mas za chvilu

mirka8429
15. apr 2008

jasteri aj mys me mali a stale nic hehe

loss
15. apr 2008

mirka ano podla terminu mam cas mala chcela ist von od 24tt a teraz ked uz moze sa jej nechce 😵

jastericka
15. apr 2008

mirka a čo tak začať s brušákmi alebo také drepy alebo?

mirka8429
15. apr 2008

weroni hej..som sa pytala tak ze to nevadi lebo to nemam take...ze je to v pohode..tak som rada...az mi ulavilo hehe a ty??

mirka8429
15. apr 2008

jasteri..brusaky??zartujes? 😲 😀 ved mna ked muz pusti na posteli na chrbte tak vyzeram ako pancierovy chrobak ..sa neviem zdvihnut..len ked sa prevalim na bok 😀 kdeze este brusaky...ale tie drepy vraj pomahaju

jastericka
15. apr 2008

mirka 😀 😀 , som sa zasmiala, že pancierový chrobák, to je zlaté, si to viem predstaviť

tak nás mužíkovia budú ťahať za ruky 😀

dididi30
15. apr 2008

jasteri dobry zaciatok 😀 , schody k tomu skackat po nich a aj po fit lopte, a horuca sprcha na brusko 😉

mirka8429
15. apr 2008

jastericka zasmiala by si to keby si to aj videla..to ti ruciim 😀

didi ja som dnes mala horucu sprchu a mozno bude aj sex..a zajtra mozem ist nie 😀

jastericka
15. apr 2008

didi, od zajtra praktizujem, so sprchou začnem už dnes, po schodoch sa mi už nechce behať, už je tma a na chodbe sa nám nesvieti, na fit lopte sa furt natriasam....
Ešte jeden recept, ale neviem či nie je dosť blbý.....jedna známa brala železo pre chudokrvnosť a vieme, že tieto tabletky zapekajú, tak tlačila na WC, až sa jej rozbehol pôrod 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre