Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
15. mar 2008

ahojte , ani ja neviem vahu babatka, ale hadam je to ok. 😉

luciask1986
15. mar 2008

ahoj tak hadam hej ako sa mas ?a co babo?

dididi30
15. mar 2008

dik mame sa fajn, babo pocuva, zatial, akurat je asi vonku vyssi tlak, lebo dychat nemozem, ci co 😔

luciask1986
15. mar 2008

tak to je dost zle unas je krastne svieti slniecko

dididi30
15. mar 2008

a co ja viem, ci zle, hadam to prejde....tu je tak pod mrakom aj silny dazd hlasili a zatial nic 🙂
a ty sa ako mas?? vidim ,ze uz si v 31 ako ti je fajne.....ja by som uz chcela byt v 36tt 😀

luciask1986
15. mar 2008

tak to niesi sama ja tak podobne .mam sa celkom fajn len velka nuda tu je a este ktomu sa mi nic ani nechce

dididi30
15. mar 2008

ja som uz pozehlila a riad umysla, ale inokedy som to mala za chvilu a tak mi to trva cele doobedie a to som od 6 hodiny hore....

luciask1986
15. mar 2008

tak ja som vstala o osmej aj mne take veci trvaju dlhsie a co budes dnes varit?

weroni
15. mar 2008

baby tak krasne je vonku 😵 trocha gruntujem bytik - takze len sem-tam dobehnem ku kompu - mam ho zapnuty lebo pocuvam hudbu 🙂
luci: dik mam sa fajn, pribrala som uz 13 kil 😀
aka radost vesat pradlo zase vonku a nie vnutri na susici 😵 😵

dididi30
15. mar 2008

tebe je hej, to ja idem sice spat o osmej vecer ale uz o 3-4 rano som hore, cez den vobec nespavam,nechce sa mi a ani cas nenam 😀 ja dnes nic nevarim, v sobotu chodievame do mcdonaldu alebo niekam ina na obedik 😀
ahoj weroni, chce sa ti??? ja som taka leniva, to je asi tym,ze tu je pod mrakom..sak to, to je hrozne na tom susici aj ked je vonku fajnejsie hned periem...z vonka je to take sviezejsie 😵

loss
15. mar 2008

baby skuste sa na tu vahu babeniek opytat ked pojdete na sono 🙂

weroni
15. mar 2008

loss: no mne povedali ze budem mat dalsie sono teraz na najblizsej poradni tak sa na to spytam 🙂
loss ako sa citis inac?

jarka70
15. mar 2008

tak ja som dopratala som vystavena uplne.bola mi pomoct sestra umyvala mi okna tak som ju eate aj prahnala z premiestnovanim chudera ja mam manie na toto 😎 ale uz nepohnem ani prstom dnes mam dost a este tie polohy vymyslaj pri tom pratani 😲

jarka70
15. mar 2008

to tu nikto nebol?mne uz aj svokra odisla 🙂 🙂

dididi30
15. mar 2008

ahojte...co mate noveho?? ja sa dnes citim velmi zle, vonku je hrozny cas asi aj vysoky tlak len sa mi tak tazko dycha 😝

jankapo
15. mar 2008

Didi, dobre by bolo...len som zjedla u mamky tresku a hned za tym palacinky, no nbudem tu pisat co si o tom mysli moj zaludok.... 🤐 😖 😝 Nie ze zaha ma pali, mna az v usiach pali...Fuj.
Bola som dnes na kontrole, LTT drzime pokome, ale pustili ma domov tak asi nerodim. Pytala som sa to asi 3x a ze nie tak som kludna. Drobec rastie tabulkovo, terminovo, v brusku je zatial vsetko ok, ak by nehaproval ten hlupy krcok, mohla som byt dokonala tehula. 😨 No aspon daco ma tesi...A este, je dolu hlavkou...netopierca moje. 😵
Inak som bola cely den hnusna, ale to nebolo pocasim, ale tou nervozitou pred kontrolou. Opat sa da so mnou zit. 🙂 🙂

dididi30
15. mar 2008

jankapo.....ani mi nevrav o tej nervozite, to ja som nervozna cele tehu pre nic za nic sa rozculim, boze uz mi sibe..to je vyborne ze ste ok , vydrz este aspon 3 tyzdne a potom nech si robi krcok co chce....ja zas s tlakom bojujem, dnes tu mame onicom pocie a tazko sa mi dycha, ale musim vydrzat este 2 meciace nech sa deje co sa deje....na buduci tyzden mam kontrolu dufam,ze mi uz daco da na ten tlak, lebo uz fakt nevladzem, ja som v anglicu a tu su taki ach jaj ani nevravim...uz sa budem velmi bojkovat o to aby mi daco dali, lebo to uz nevidrzim ☹ a to som este len v 28 tt, hruza....pri malej som mala take nadherne tehu, teraz som ako taka stara baba 😖

jankapo
15. mar 2008

didi, ja som tiez bola v anglicku, ved ja nizkotlakova v takej krajine, tam tie tlaky sa v jednom kuse menili, presne viem o com hovoris, uplne dokonale. nepijes kavu? nepomaha? ja si davam jednu denne a fakt ale fakt makam na pitnom rezime, lebo inak 😠 😠 😠 Ci ty mas tlak vysoky? To vobec neviem ake su priznaky, mne sa nedvihne ani ked sa vytociiim...
Mala ti tam chodi do skoly, ci ju mas doma?
Didi, musime nejak vydrzat, a poviem ti pravdu, ja sa dobre citim posledne tri tyzdne, tak celkom plna energie, neviem ci ma uz chyta uhniezdovaci syndorm ci ako sa to vola, ale len by som pratala a tak, ale este sa musim setrit...
Vsetci sa stazuju na jarnu unavu, ja som celkom v poho, len dnes praskali nervicky lebo som nevedela co za vysledky ma cakaju...

dididi30
15. mar 2008

no sak to ja sa vytacam stale. 😠 mam vysoky od kedy som v anglicku to je asi zmenou, sak ked si tu bola tak vies, ...ano mala uz chodi do skoly tu sa od 4 chodi....ta po anglicky vie lepsie ako ja 😎
no tak to ti zavidim, to ja posledne 3 tyzdne sa citim hrozne....na mna jarna unava nefunguje, ja nespim cely den sak nemam ani cas na to a v noci spim maximalne6 hodin aj to s budenim sa ☹ fakt si pripadam ako stara baba, ale ked som v robote alebo na prechadzke aleob idem pre malu sa citim fajn, to doma sedenie ma hrozne neci.....

jankapo
15. mar 2008

didi, idem bubu...pali ma zaha, ide ma roztrhat, drzkaj sa, papa zatial a "take it easy" 🙂 ja viem ze sa neda.... 😝 ale co uz....

dididi30
15. mar 2008

jankapo nastastie niesom pesimistka,takze pohoda, prezije, prezili aj druhe, dobru nocku 😉

loss
16. mar 2008

weroni celkom sa da mala sa menej hybe ale ked sa konecne pohne som spokojna
jankapo mne na zahu dali v nemocnici Anacid su to take sacky na pitie a zaberaju skoro okamzite skus

miriamka
16. mar 2008

Ahojte,
Loss...aj nas drobcek ma uz terazi viac tych kludnych fazy,ale zase pridu aj take ked sa mi cele brusko trasie 😵

weroni
16. mar 2008

babulky to nase je zase taka vrtulka ze dovidenia uz prestavam verit tym reciam ze budem mat kludne dietatko kedze som toho tolko naspala pocas tehu 😀 😀 😀
ano, stava sa ze povedzme po hyperakcnom dni ma jeden den oddychovy ale tie akcne dni teda stoja za to a niekedy teda uplne nechapem co tam stvara 😅 a vcera malo uz tretiu stikutku za tento tyzden tak neviem ci to aj z toho nie je ze take vylomeniny robi a pritom sa moc vody napije 😨 😅

miriamka
16. mar 2008

Weroni...moj maly ma tiez dost casto stikutku 😉

weroni
16. mar 2008

miri: cauko 🙂 pocuj a nemas pocit ze mu to robi zle ta stikutka? lebo ja ho niekedy uplne lutujem to malicke 😅 sranda ze uplne prvykrat malo stikutku presne pred tyzdnom - v nedelu a odvtedy za tento tyzden uz trikrat 😅
z toho dvakrat to zacitil prvy manzel ked mi hladkal brusko 😅

miriamka
16. mar 2008

Ahoj,
kdeze,ved to trva len chvilku urcite mu to zle nerobi.Ja sa vzdy napijem a prejde to.
A ako sa mas,kedy Ta caka dalsia kontrola?

weroni
16. mar 2008

miri no ja som prave zistila ze mi nenapisala doky do knizky dalsiu kontrolu tak jej zajtra musim zavolat a spytat sa...
bola som 3. marca naposledy. Ty kedy ides?
To fakt pomoze ked sa napijes? 😨 ja som zrovna vcera hovorila drobcekovi ked stikutal ze keby mu tak pomohlo ze ja na chvilu zadrzim dych 😅

dididi30
16. mar 2008

ahojte...co porabate? uz mate navarene ci este len budete?? mne uz len zemiaky treba osupat ale sa mi nechce, tak ich osupe aj uvari mus 😀

miriamka
16. mar 2008

Weroni...ja som bola teraz v piatok,vsetko ok,drobec ma uz vyse 1800g a dalsia ma caka o 2 tyzdne a to ma uz aj na MD vypise 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre