Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

tribitka
12. feb 2008

lossik, neboj zvládnete to.... musíš len ležať a ležať a hlavne veriť že to dobre dopadne, pozitívne myslenie je najdôležitejšie, viem to z vlastnej skúsenosti..... 😉
ividíš, ja som tiež porodila v 31 tt a malá je už doma, je v pohode, zdravučká....
takže hlavu hore, ešte máš na rodenie čas...... držím ti palce, myslím na teba, bud silná..... 😉

weroni
12. feb 2008

lossik, drzim ti velmi palce aj tebe aj nelluske nech to pekne zvladnete, urcite to dobre dopadne, inac ked sa uz otvaras nemoze ti odtiect voda? 😕

loss
13. feb 2008

weroni to neviem
a dakujem vam za povzbudive slova ozaj

anamor
13. feb 2008

loss drz sa, citala som co je vo veci a dufam, ze nelinka bude super zdravučká kočka, nech sa už narodí kdekoľvek, moc na teba myslím 😉

loss
13. feb 2008

anamor dakujem

weroni
13. feb 2008

ahoj loss, uz je lepsie?

loss
13. feb 2008

no uvidim zajtra

weroni
13. feb 2008

loss: velmi vam obom drzim palce

miriamka
13. feb 2008

Loss...urcite to dobre zvladnete,a este budes nakoniec malu prenasat! 🙂

sandrika
autor
13. feb 2008

Ahojte takže už som z nemocnici doma, ale mám prísny kľudový režim , každých 6 hod musím brať lieky. Priprijatí som bola z dnu otvorená 2,7 cm a keď mi doktor pritlačil na LUkyho bolo na sone vidieť ako sa tlačí do pôrodných kanálikov teda krčka....z von som bola otbvorená na 1 cm. Po prísnom ležaní , nezvracaní , som sasíce z vnútra otvorila na 3,9 cm, ale pri stlačení Lukyho sa už netlačil dole ako predtým a z vonku som sa chvalaboho zavrela. Budú mi zavádzať pesar,lebo aj keď som podľa sona o 2 tt dozadu v mojom štádiu tehotenstva sa už serkláž nerobí.Som doma 3 dni a stav sa mi zhoršil takže musím fakt poctivo ležať , ajkeď do 16-tej som vždy len potom chodili návšťevy a tak takže na koníka budem chodiť len tak na 10 min denne lebo sedieť mám tiež vyslovene zakázané , skôr si asi prečítam len IP a každý deň sa tu ukážem po 38 tt kedy je už jedno čiporodím. Povedali mi že som prišla na poslednú chvíľu inak by som do rána porodila....Veľasom sa natrápila teraz som už v pohode ani by ste neverilikoľko detičiek som vydela narodených v rozpetí 24 tt až 33 tt sú to tak dokonalé bytosti také bezbrané a ponapájané na tisíce prístrojov , žijú,ale väčšina z nich nebudú mať normálny život. Odporúča sa vyčkať aspoň do 33 tt kedy už mimi určite prežije a nemalo by ostať slepé no pľúca sa aj tak vyvýjajú až v 36 tt pámoje

miriamka
13. feb 2008

Sandrika...drz sa!!!Hlavne teraz kludovy rezim,len lez aby sa to nezhorsilo...a nechaj sa rozmaznavat!

jastericka
13. feb 2008

sandrika: si odvážna žienka, musela si toho veľa vidieť a zažiť, chvalabohu, že Ti pôrod odvrátili, pre Tvojho drobčeka je vzácny každý jeden deň, takže ležkať, aj keď sa mi to povie, musí to byť tiež otrava, ale niekedy človek nemá na výber.
Držím palce

loss
13. feb 2008

sandri drz sa sme s tebou neboj bude dobre

jarka70
13. feb 2008

drzim ti palceky sandrika nech malicky v brusku vydrzi cim dlhsie.

loss takze zajtra tak sa drz a drzim palce aj vam obom.

ja by som chcela ist pozriet do tej hypernovy su tam nejake akcie na detske vecicky ale od vcera mi tak strasne tvrdne brucho az tam dole ze ostanem radsej doma a poslem asi sestru ukazem jej na letaku co ma kupit .

daniela84
13. feb 2008

ahoj loss, normalne si ma zaskocila ty si uz po sandrike a happygirl tretia co ma problemy s tym krckom, vsetkym vam drzkam palceky aby to dobre dopadlo, malinkej nellinke vela zdravicka, ja som bola na internom a povedali mi ze je vsetko ok, moje malinke kopka a vo stvrtok ideme na kontrolu, zatial som ja taketo problemy nemala a dufam ze ani nepridu, aj ked nas caka teraz stahovanie a mala som stresy aj so skolou, len by som uz konecne chcela vediet co budeme mat. Tak dufam ze o tie dva tyzdne sa nam malinke ukaze, lebo somuz zvedava. A doma sa neustale dotahujeme co to bude.

daniela84
13. feb 2008

A akurat ma napadlo, ze aj ja som sa narodila v siedmom mesiaci mala som ledva dva kila a 43 centimetrov a teraz som ok , bola som sice v inkubatore a ked som bola mala bola som dost chora, ale som tu, tak uvidis ze ja tvoja malinka bude v poriadku a co sa tyka veciciek aj my uz skupujeme co to malinkemu. Vecicky a tak, uz toho mame dost.., :DDDD, ale je to pre mna potesenie kedze som doma lebo ma prepustili kvoli tehotenstvu tak je to pre mna jedina zabavka.

maca28
13. feb 2008

babule s ktorou sa stretnem koncom marca a zaciatkom aprila v porodnici na kramaroch? 🙂 by som bola kludnejsia keby som tam nebola sama 😉

lucka0122
13. feb 2008

ahojte babulky sandri no konecne si doma...ako sa mate?a lukyno?lossik drz sa a ked daco tak napis/...

pupicek22
13. feb 2008

Sandrika drz sa!!!Oddychuj nech Luky vydrzi v bruchalu co najviac!!!Myslime na teba! 🙂

daniela84
13. feb 2008

sandrika pridavam sa k ostatnym hlavne ostan v klude, neboj malicky Lukino to zvladne a ty tiez, len netreba stracat hlavu, ale to sa mi hovori ani si neviem predstavit co by som robila ja. A ozaj zienky chcela som sa vas spytat, kto mi urobi glukozovy test, lebo ja som bola na internom vysetreni, ale te glukozovy mi este nikto ani len nespominal, tak neviem. Neviete teda kto mi ho urobi a kedy vlastne?

lucka0122
13. feb 2008

danielka uz ho mali davno urobit mne ho robili v 24tt aj to povedal ze je to neskoro .a tvoj doktor ku ktoremu chodis tak ti to ma povedat a sestricka urobit...

daniela84
13. feb 2008

Aha takze to u gyna robia, no tam mi to nerobili zatial a zajtra idem do poradne, no je to zaujimave zatial mi vsetko robili, ta uvidim ze co a ako a napisem vam a to je velmi dolezity ten test? To vlastne kvoli comu sa robi? Az mam strach ci sa nieco nezanedbalo, lebo napriklad ja mam aj silne dioptrie a zatial sa ani k tomu moj doktor nevyjadril.

jastericka
13. feb 2008

daniela84: glukózový test by sa mal robiť medzi 24. - 28. týždňom, pozerám, že ty si už v 29. týždni, takže už ti ho mali urobiť. Je to veľmi dôležitý test, pretože ak zistia, že máš tehotenskú cukrovku, je ohrozené bábätko. Tieto detičky sa rodia s veľmi vysokou pôrodnou hmotnosťou nad 4500g a sú s tým spojené aj iné komplikácie, bábo môže mať problémy s dýchaním, so srdiečkou, mamička musí držať prísnu dietu a byť pod dohľadom diabetológa, aby jej to po pôrodu neprerástlo do normálnej cukrovky.
Určite sa na to opýtaj.

Dnes ma inak mimoriadne bolí chrbát, už neviem, ako by som si sadla - ľahla....ale malá kopká, tak som šťastná 🙂

jastericka
13. feb 2008

daniela84: a ešte niečo, neviem teda či je to skutočne tak, ale počula som, že ak mamička má silné dioptrie, nemala by rodiť normálnym spôsobom, ale vtedy sa odporúča cisársky, aj na to sa opýtaj.
Niektorým mamičkám pri tlačení popukajú cievky v očiach, či by to nebolo pre teba riziko?!

daniela84
13. feb 2008

No to som pocula aj ja jastericka, budem sa na to musiet opytat, no som zaskocena tym testom a mam trosku aj strach takze dufa,ze v noci zaspim, v 29 tt som podla menstruacie podla ultrazvuku by som mala byt v 27 tt, tak hadam zajtra uz budem o nieco mudrejsia ohladom toho testu. A dockam sa ho. Uz by som ho chcela mat za sebou. Lebo pit sladku vodu nie je bohvieako prijemne. NO a dufam, ze bude moje malinke v poriadku.

daniela84
13. feb 2008

a ta tehotenska cukrovka sa nemoze objavit aj niekde inde ako jej nasledky lebo napriklad v utorok som bola rano na lacno na krv a niesla som aj moc pred vysetrenim na internom a tam sa asi nic neukazalo inac by to doktor asi zbadal, teda dufam. Mam tam aj uvedenu glykemiu. A podobne vysledky

jastericka
13. feb 2008

bože, písala som príspevok a neodoslalo mi ho ☹
Tak ešte raz, danielka, glukózový test sa robí preto, aby sa zistilo, ako sa Tvoje telo dokáže vysporiadať s takým veľkým množstvom cukru. Vypiješ glukózu rozpustenú vo vode a dve hodiny čakáš, potom Ti zoberú krv z prsta. Ak máš cukor v krvi viac ako 7,6 už je zle...ale nie je dôvod sa tým trápiť, ak sa to podchytí, je to OK.
Neviem či by to zistili z normálneho odberu krvi a z moču.

Ak si podľa ultrazvuku v 27.týždni, tak to stíhaš a určite sa preto netráp.Potom daj vedieť, pa 🙂

daniela84
13. feb 2008

No to dam uz teraz mam hlavu trosku v smutku, ale dufamze je vsetko ok a ze sa to predsa nejak len podchyti ak bude nieco nedobre. Zajtra sa vam ozvem ze co som sa vlastne podozvedala aj za moje okuliariky lebo ja mam velmi silne dioptrie.

maca28
13. feb 2008

daniela84 ty si len pytaj od gyndosa odporucanie na diabetologicku ambulanciu..tam ti urobia to potrebne vysetrenie,daju ti vypit sladku vodu a tri krat po hodine pichnu do prsta a vezmu moc..stravis tam pol dna 😒

daniela84
13. feb 2008

no to mi vobec nevadi, ale nech viem ze je vsetko ok, a manzel je vzdy so mnou tak sa nudit nebudem zatila ma nikde samu nepusti a mam aj par znamych u doktorov, mozno pojde sestricka od mojej doktorky so mnou aby som tam mohla ist hned. Len dufam ze mi nebude zle od hladu, mozem aspon pit pocast toho testu vodu alebo mineralku?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre