Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
29. jún 2008

ahojte
aviril caf...no ako kedy , ked spinka tak je zlatunky 😅 , ale zas celu noc haja a potom doobeda sa mu treba venovat, potom zas zaspi o 11 a spi aj do 4 hodiny poobede no a potom sa kupe, trocha sabesuje a potom opat haja celu noc, akurat sa zobudi papat a hned zaspi 😎
a co tvoj ako?? stihas vsetko?

aviril
29. jún 2008

no môj málo spí cez deň, hádam len raz si hodí dlhšieho šlofíka a dosť, inak len také desaťminutovky. dosť často pýta papať, ale aspoň v noci sa často nebudí, "klop klop" tak nadránom o 4,30 sa zvykne budiť. dúfam, že to nezakríknem. tak to ti potom dobre spinká aj ten tvoj, to máš super.
a stíhať všetko nestíham, bordel mám všade, podlahy neviem kedy som naposledy umyla, ale to najdôležitejšíe ako je navariť, oprať, o deti sa postarať musím stíhať. vždy sa teším na víkendy, keď muž príde domov, on sa mi postará aspoň o starších dvoch a vtedy mám len toho najmenšieho na starosti

pampuliacik
29. jún 2008

zmrzka- a ku komu vlastne chodis teraz na tie vysetrenia? k Luptakovi ci inemu lekarovi? a do Sace? ja som bola zatial len raz na poradni v saci u Dr. Sevcovicovej a nic nebolelo. zato naposledy u Luptaka to bolelo brutal... tak neviem cim to je. niektori lekari mozno dokazu byt jemnejsi... inak-joj, ty to uz cakas kazdy den co? mne teda dobre nanic, stale ma boli brucho, picha ma zdola, tiez pocitam dni ☹

pipinka82
29. jún 2008

darlinka neboj už sa to kráti si natom lepšie než ja s tt a musíme si to len vytrpiet 😀

ajkabezka
29. jún 2008

fíha, koukám, jak vám pokladíky krásně spinkají a jen snívám...náš Jakubko teď tahá dvouhodinovku do 19h, pak zabere až po púlnoci- a to jen na rukách- pospí dvě hoďky a pak už jen tak na očko...připadá mi, že je stále hore, ale kila padají- aspoň nějaká výhoda 😅 ...zvyknul si v nemocke na ruce a tak se jen nosíme...a taky hodně moc papaá- každé 2,5h vypije 150ml Beba ar, bo ode mně už přes týden nechce ani čuchnout...tak ať vám to vydrží 😉

zmrzka333
29. jún 2008

pampu, ja som sa dohodla s Luptakom na porode takze teraz za nim chodim do Sace ked ma sluzbu. Inak predtym ma tie vysetrenia az tak neboleli ako teraz. No cakam kazdy den, ako na spasenie, ja sice bolesti nemam. Sem tam ma poboli brusko ako na mrchu a sem tam ma pichne zo spodu ale je to dost malo oproti tomu co tu citam. Mna najviac trapia spuchnute nohy, mam doslova edemy clenkov a chodidiel a tiez spuchnute nohy az ku zadku. Nemam si co obut lebo topanky o 2 cisla vacsie su mi male takze tak. Doslova mi praskaju zilky az sa mi narobia take flaky. Uz sa tesim na svoje povodne cislo nohy

pampuliacik
29. jún 2008

no zmrzka, mozno to pride nahle, ved nie vsetky musia mat poslickov nie? ja na to tiez stale myslim, dnes ma teda riadne bolelo brucho ako pri mrske a strasne bodalo v rozkoroku, ale potom to preslo. som z tych poslickov "jelen", neviem ci je to ono alebo len som nieco zle zjedla. pretoze ta bolest- no neviem, ale nenazvala by som to ako krce alebo kontrakcie... ako to vlastne zvykne boliet? aj ja som trosicku opuchnuta, ale nic zvlastne zatial. no ty zmrzka- az ti zavidim 😀 , urcite to pride kazdu chvilu...

dididi30
29. jún 2008

joj aviril verim ti ja mam co robit s dvoma este ze je mala v skole a tak sa mu mozem venovat na plno, lebo od doobeda len take 15 minutovky ale p 12 na obed zaspi na 4 hodky a potom mam pokoj 😀
aji no tak to mas co robit, sa necudujem ,ze tie kileck padaju, mne tiez padaju, ale kvoli tomu ze kojim 😉 😉
drzkajte sa babenky 😎

zmrzka333
29. jún 2008

pampu neviem co mi zavidis, tie opuchnute bolave nohy? ja ich mam taketo uz dost dlho ale pravda je taka ze teraz uz ano po vylozeni do luftu neodpuchnu. Dufam len ze mas pravdu a pride to kazdu chvilu lebo uz mam dost

heppu
30. jún 2008

ahojte sledujem ze uz sa vetky tesite na deticky, som na tom rovnako doslova si pocitam dni uz aby to bolo, tiez mam stale opuchnute laby a spanok mam coraz horsi ide ma trafit z toho

pampuliacik
30. jún 2008

ale nie zmrzka, chapem velmi dobre, ze tie opuchy su hrozne a clovek je pochopitelne najma teraz ku koncu rozladeny 😖 drzim ti veeeelmi palce, aby to prislo kazdu chvilku, ved uz si 40.tt, minimalne 2 tyzdne predo mnou 😉 ved mozno uz dnes alebo v najblizsich dnoch budes mat v rukach svojho chlapceka...

dididi30
30. jún 2008

ahote baby.....zmrzka ty uz si na konci, supeeeer, tak ti prajem rychli a bezbolestny porod 😉 😵
pampauliacik tak ty ides za dva tyzdne 😎

montinka
30. jún 2008

zmrzka s tymi opuchnutymi nohami ta uplne chapem. joj aj mne posleedne dva tyzdne super opuchaju hlavne clenky a chodidla a potom mam problem obut si hocico na nohy,. 😠 joj ale tych par tyzdnov musim vydrzat a tebe budem drzat palceky aby den D nenechal na seba dlho cakat.

darlinka
30. jún 2008

ahojte baby, no ja uz neviem, co so sebou, uz som poriadne otravena 🙄 . A zdaju sa mi to hrozne nevyuzite dni. Cely den len vymyslam, co by som urobila...
Co sa tyka puchnutia, ja mam pocit, ze som najviac opuchnuta v tvari... teda nie je to take strasne, ale je to nezvyk... 😒

zmrzka333
1. júl 2008

pampu, montinka dik za povzbudenie ale neviem neviem ci to uz pride, mne nic nie je, ani ziadny poslickovia ci co, priroda asi zabudla na moj porod 😀

darlinka
1. júl 2008

Zmrzka, aspon nemas ziadne bolesti a trapenie - zatial... (az na tie opuchy). Neboj, ked bude babo nachystane, samo sa vypyta von... 🙂 🙂 Drzim prsteky vam obom 😉 .

dididi30
1. júl 2008

ahote, nic si z toho nerobte, ze nemate poslickou, ja som mala vyse mesiaca pred porodom a asi tyzden pre porodenim malickeho vobec nic, tak ono sa tomu hovori,ze nastava ticho pred burkou 😉
drzim vam palce 😉

zmrzka333
1. júl 2008

didi ja som vsak vobec ziadne bolesti nemala cele tehu, tak som cakala ze to uz na mna pride aspon teraz ale nikde nic. Tak sa smejem ze porodim az koncom augusta 😀

pampuliacik
1. júl 2008

caute babenky. tak ako sa mate? dnes je zase hrozne teplo, fuj 😠 my sme dne spol dna stravili v nemocke na poradni, nacakala som sa jak blb... ale aspon trochu utechy- zacina sa to "hybat", som otvorena na 1 prst, ale na porod to vyzera skor v termine, teda toho 20-teho ☹ ☹ ale ked si citam o porodoch, lekari sa mnohokrat "sekli" a hoci bol nalez normalny, babenky rodili aj skor. mangel mi "vynadal" 😀 , ze co chcem rodit skor, ale chcela by som vidiet jeho trapit sa takto tolko mesiacov 😠 najradsej by som rodila uz hned

dididi30
1. júl 2008

zmrzka.....tak nic ono to pride a pocitaj par dni navyse, bo chlapci radi predlzuju, ja som predlzovala 3 dni 😉
pampuliacik ak si otvorena, tak susaj horuce sprchy, horuce kupele a sex!!! ten mne ;pomohol uvolnit hlienovu zatku 😉 tak hor sa do toho 😀

dadulienka2404
1. júl 2008

ahojte babenky ste tu vecsinou v tretiom trimestri tak preto sem pisem mne dnes zacali puchnut nohy este len nedavno a teraz neviem ze co a ako..na poradnu idem az o tyzden je to zle ked puchu nohy???

zmrzka333
1. júl 2008

dadulienka, puchnutie noh samo o sebe je neprijemne, ale nic zle pokial nemas vysoky krvny tlak a bielkovinu v moci. To by ti mali kontrolovat v kazdej poradni.

montinka
2. júl 2008

ahojte babule.ako sa mate? mne uz nohy nepuchnu uz som prisla na dovod. to z toho mojho melonu joj a teraz ho uz radsej nejem ☹ dadulienka ako pise zmrzka pokym nemas vysoky tlak a bielkovinu v moci tak by to nemalo vadit. asi mas v sebe vela vody

mywiel
2. júl 2008

Monti aj mne uz odpuchaju, ale ja melon jem, zeby to bol uz znak pred porodom...? 😅 😕 😀 😉

mywiel
2. júl 2008

No ved v nedelu zacinam 40 tyzden... 😀 😉

montinka
2. júl 2008

no bohvie ale mne to povedali dve kamosky co uz deti maju ze to je z melonu ze kebyze to spomeniem dokimu tak aj ten ma zbuzeruje. tak som vcera dojedla moj posledny kusok ano a teraz mozem len snivat.😀 lebo ja som ho pojedla straaaaasne vela.uz sa tesisi mywiel co?

mywiel
2. júl 2008

Mne zas moj doki povedal ze na opuchy je dobre jest dva dni do tyzdna len ovocie a ze zmiznu...? 😕 😅 Ano tesim ale aj sa trosku bojim, ci to zvladnem bez epi a nastrihu, no ved uvidim... 😨

montinka
2. júl 2008

no asi ma pravdu ale asi nie az take vodnate ovocie ako melon. 😉 no ved uvidis prinajhorsom si to mozem potomneskor vypytat este nie myslim tu epi

mywiel
2. júl 2008

Ved jasne len s epi nemozem rodit do vody takze uvidim v danu chvilu preco sa rozhodnem. 😉 Kufor uz zbaleny uz neviem co od radosti doma robit asi idem spat kym mozem... 😀 😀

montinka
2. júl 2008

hmmm ja som sa stale k baleniu tasky nedostala.😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre