Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

pampuliacik
11. júl 2008

😀 no vidim, ze to tak preziva vacsina z nas. ja posledne dni chodim na wc udesne casto. lahnem do postele a kazdych 20 min 😠 😠 mna krize boleli pred par dnami, ale akosi to ustalo, pride to len obcas... necitala som vsetko podrobne, ale nejdes ty do nemocky uz buduci tyzden?

zmrzka333
11. júl 2008

ahojte bruska ja som este tu ale o pol 11 odchadzam do nemocky. Ritku mam stiahnutu ze az.

heppu
11. júl 2008

no ja uz som aj rozmyslaal ze si k sebe pripevnim ten sacok na moc ako sa dvaa v nemocnici lebo ma to behanie uz nebavi 😠 , no je mozne ze pojdem ak budem mat zle ctg lebo tento tyzden to bolo len tak tak a mozno uz aj miminko pojde skor von a ty kedy ides??

pampuliacik
11. júl 2008

heppu- ja mam prist s vecami buduci piatok, teda 18-teho, ze si ma mozno nechaju... neviem, ci chcela porod vyvolavat alebo ako... ale potom videla usg a cosi vravela ze hlavicka prilis tlaci na lonovu kost a mozno bude cisarsky... povedala to len tak mimochodom, no my s mangelom sme az zamreli, ked sme poculi "cisarsky". doteraz ma ta ani nenapadlo. 😒
jej, zmrzka. ako sa ti spalo? mohla si vobec? to ti teda verim ako sa citis, musis byt asi v riadnom strese co? budu ti vyvolavat?

heppu
11. júl 2008

aha no ja idem planovane cisarskym takze viem co ma caka len som mala ist 2.8. ale vyzera to ze skor asi pojdem, no ako sledujem tak postupne teraz vsetky pojdeme aj montinka uz nastupuje v stredu tak budeme mat kopu zazitkov

pampuliacik
11. júl 2008

😀 no veru kopu zazitkov... ja sa uz nemozem dockat az to bude za mnou... mavam desne sny, o nicom inom sa mi nesniva len o nemocnici, lekaroch, porodoch. a vcera mala tak sialene kopala, ako nikdy doteraz.... som myslela, z emi brucho praskne. neviem co to malo znamenat a preco... ale predtym som "papkala" cesnakovu polievku a nasypala tam aj majoran... no neviem, majoran sa tusim nema pouzivat, ale zas v tolko toho snad v polievke nie je...

heppu
11. júl 2008

ja sa uz tiez tesim ked bude mala vonku, inak ja teraz zas za posledne dni mam tych pohybov nejako menej neviem preco asi jej uz u mna nie je dobre lebo pred tym bola aktivnejsia, posledne dni by som inak najradsej cele dni spala a jedla mas aj ty nieco take???a nic sa mi nechce len lezat

pampuliacik
11. júl 2008

no mne sa spat praveze nechce, uz som z toho zufala... a po par dnoch nespavosti potom odpadnem do postele v noci a aspon 1 noc sa vyspim. mne v brusku mala vystraja jak diva, obcas ma take dni, ked mi stale "lieta" rukami ci nohami po stene brucha, je to az neprijemne a velmi bolestive. a aj tlaci dolu, ako vcera... nevedela som ci to ona sposobuje alebo snad rodim konecne 😀

heppu
11. júl 2008

ja som este vobec nevidela trcat nozicku ani rucicku len sa mi v tom bruchu tak vlni a praveze mna to vobec eset nebolelo tak neviem ci som divna alebo mala nema tolko sily aby mi ublizila

pampuliacik
11. júl 2008

ja som tiez nevidela trcat, teda aby som videla "nohu" ci ruku. len predpokladam co tam je. vacsinou su to len vlny, no obcas sa aj riadne vytrci. a vcera to bolo uplne udesne. ani som nevedela, ze mam taku pruznu kozu. totalne vytlacene na 1 mieste... a ci to boli zavisi aj od toho ako je to babo otocene a ci priamo udiera na prednu stenu brucha. mne cosi lekarka vravela ze je otocene trochu menej typicky, tak mozno preto...

heppu
11. júl 2008

aha no ja len v noci ked sa zobudim tak mam jednu stranu vytrcenejsiu ako druhu tak tam ma asi zadocek inak aj ked hore stuchne pod rebra tak ma to neboli

pampuliacik
11. júl 2008

no to mozes byt len rada. ja citim "ritku" hore v medzere medzi rebrami, niekde pod zaludkom, obcas otras tlaky do rebier. velmi to tlaci, ani dychat nemozem. asi sa pekne zaprie do rebra... joj, uz ju chcem vidiet, toho nezbednika, co mi tak stlaca vnutornosti... teraz ma to obcas tesi este viac, ked sa tam mrvi a citim, ze toto bude asi nozicka, toto rucka... teraz je to take este viac "skutocnejsie" 🙂

heppu
11. júl 2008

jej to je krasne nechapem preco ja to take nemam ale no ved nemoze byt kazde mimi rovnake

pampuliacik
11. júl 2008

no mozno to budes mat coskoro nazivo, ked budes drzat babo v rukach 😉 dufam ze aj ja. no idem si ja trochu zacvicit, dat sa trochu "do gala" a daco porobit, lebo take povalovanie doma je o nicom a na nalade mi to nijako nepridava ☹ zatial pa

heppu
11. júl 2008

no ja uz tiez upratujem aby som sa pohybala trosku papa

patusa
11. júl 2008

ahojte ja mam taky problem. strasne ma svrbi posva teda von na povrchu nemam ziadny vytok ani palenie tak co to moze byt?

montinka
11. júl 2008

ahojte dievcence ale ste sa rozpisali idem si precitat co rozoberate

montinka
11. júl 2008

inak s tym vytrcanim mam podobne ksusenosti ako pampu. joj vcera som si lahla na chrbat spodok brucha uuuuple vpadnuty a na vrchu pri rebrach obrovske hrcisko. nechapala som ako sa dokaze to babo ulozit na takom malom mieste.😀

montinka
11. júl 2008

inak zmrzka aj ked si to precitas az ked sa vratis ale drzim palce aby si to mala rychlo za sebou.

heppu
11. júl 2008

ahoj monti ako si sa vyspala??ja zas upratujem to je hrozne som posadnuta 🙂

montinka
11. júl 2008

ahoj no spala som dobre ale joj zase by som spala. prespala by som aj cely den. ja som si bola kupit kozmetiku do nemocky a tiez musim upratat riad,podlahy a potom zehlit. joj ale dnes sa mi moc nechce. a ty si ako spala?

heppu
11. júl 2008

aku kozmetiku???no ja som sa zas budila asi kazdu hodinu a pol ale inak v pohode tiez robim podlahy a prala som , riady a tak ozaj ma napadlo ako ste na tom s bytikom??uz byvate??

montinka
11. júl 2008

no vies sampon v mensej flaske, pastu, telove mlieko a tak. joj este nie ked Ivan pride v utorok ide najprv do banky lebo uz ma tie tri vyplaty na ucte tak najprv ide za tou pani a to asi ani tak rychlo byvat nebudeme lebo ti co tam byvaju tiez idu kupovat byt a najprv este potrebuju predat akesi pozemky a ze to moze trvat az do septembra tak ma "potesili"

heppu
11. júl 2008

joj ja ze uz budete s mimi v novom a ten byt uz mate isto dohodnuty???ci nepozerate iny??my sa asi uz tiez tento rok postahujeme do toho velkeho lebo ho dusan neprenajal a je zbytocne prazdny radsej dame do prenajmu tento len tam chcem dat este pred tym aspon nieco porobit

montinka
11. júl 2008

hm no uz je nas uz sme zaplatili zalohu tak nepozerame iny. vsak aj my este chceme urobit podlahy v detskej izbe a zaluzie na okna avymalovat ale to bude hadam raz dva

heppu
11. júl 2008

jasne to netrva dlho aj ja podlahy a vymalovat a kupelnu a ostatne sa da uz aj pocas byvania pomalicky len neviem ako to vsetko stihneme lebo ja som chcela ist este aj na dovolenku ku zime trosku sa zrelaxovat po vsetkom

montinka
11. júl 2008

aha no vsak ved uvidis ako budete stihat a tak sa zariadis

heppu
11. júl 2008

ved jasne uvidime hlavne aby teraz dobre dopadol porod a mala bola zdravucka ostatne pocka

montinka
11. júl 2008

veru veru.🙂

montinka
11. júl 2008

joj nasi isli dnes varit gulas uz sa tesim ked donesu aj domov mnam.🙂 joj tomu mojmu spuntovi sa zase cka. hrozne v noci dvakrat od kedy som hore tak toto je uz zase druhykrat chuda male

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre