Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

barbiek
27. júl 2008

rovni ja chodim v trnave k doktorovi

heppu
28. júl 2008

baby k doktorovi sa ma chodit kazdy tyzden lebo sa robi ctg koli ozvam a prietoky a to netreba podcenovat tak to nechapem preco vas doktori nechavaju tak

barbiek
28. júl 2008

heppu aj v 35tyzdni, nie az neskor 😕

heppu
28. júl 2008

ja som zacala od 35 t chodit kazdy tyzden a som aj rada lebo v 35 tyzdni sme mali vsetko v poriadku v 36 t mi uz zistili prezretu placentu a a slabsie ozvy ako by mali byt ale prietoky boli v poriadku a v 37 uz boli aj prietoky zle tak som hned isla cisarskym aby sa malej nieco nestalo preto viem ze kazdy den moze byt dolezity a vtom vysokom stadiu tehotenstva sa uz stav moze rychlo menit,

rovni
28. júl 2008

aj ja by som najradsej chodila uz kazdy tyzden na kontroly ale neviem ako-to sa mam ja toho dozadovat?

pinco
28. júl 2008

ahojte, tak ja som zacala chodit kazdy tt az od 37 tt (teda minuly pondelok som bola prvy krat na tych pasoch a teraz mam chodt kazdy pondelok az do porodu). Tiez som si myslela, ze budem chodit v poslednych mesiacoch castejsie, ale nic. Aj do poradne som objednana az v 39tt (teda po dvoch tyzdnoch od minulej, nie po tyzdni 😒 Pred tym som bola az po piatich, lebo doki bol na dovolenke...)Takze ak neporodim, mozno ju este stihnem 😀
heppu, tie prietoky, to su tie pasy? ALebo zaznam alebo ako sa to vola - ze ti taky graf vytlacia. ja som si myslela, ze to su ozvy srdca a kontrakcie 😅 Ale o prietokoch nemam ani ponatia, ci mi daco take robili...

barbiek
28. júl 2008

no inak heppu mas pravdu, ako si napisala, kazdy den sa moze situacie v takomto vysokom stadiu tehu zmenit a preto by som aj ja rada chodila aspon kazde dva tyzdne na poradnuale vidis, stale mi dava termin kazde 3 😕

heppu
28. júl 2008

pinco prietoky sa ukazuju na sone a tie pasy ctg to su ozvy srdiecka, no ja neviem preco to ma kazdy doktor inak ale som rada ze som chodila tak casto lebo by som asi neprezila keby sa nieco zanedbalo a prisla by som o Miusku

rovni
28. júl 2008

ste ma normalne vystrasili,uz vidim ake myslienky a scenare mi budu behat po rozume tie 2 tyzdne co mi este ostavaju do dalsej poradne 😝

barbiek
28. júl 2008

napodobne rovni

heppu
28. júl 2008

baby sorry ja som vas nechcela strasit uz som ticho radsej nebojte sa vsetko bude dobre

barbiek
28. júl 2008

ale nie heppu, ved si napisala svoju skusenost, conas budes klamat 😕 ,je to realita, uz niako vydrzim do 11.8.

heppu
28. júl 2008

no len nechcem aby ste mali teraz nejaky strach , zajtra uz idem za malou do nemocnice sa tesim ako mala konecne ju dnes odpojili od vsetkych zalezitosti a spinka v postielke

barbiek
28. júl 2008

preco bola na pristrojoch ak sa smiemopytat

heppu
28. júl 2008

no ona sa koli tym problemom narodila skor tak bola v inkubatore a dostala aj zapal pluc tak mala antibiotika a infuziu

barbiek
28. júl 2008

jezis ale je nadherna, pozerala som albumik 🙂 ,a v kolkatom tyzdni sa to narodila

heppu
28. júl 2008

dakujem v 37 ale bola vyvinuta ako v 36 t prave koli tej prezretej placente a preto isla von

montinka
28. júl 2008

heppu hlavne ze uz sa ma lepsie. 😉 a coskoro budeme chodit von dnes nam doktorka dovolila uz ale ze zo zaciatku iba na takych 15- 20 minut

heppu
28. júl 2008

preco tak malo??no hadam aj my uz budeme moct chodit

barbiek
28. júl 2008

heppu velastasticka a zdravicka

montinka
28. júl 2008

no lebo ze este je malicka tak aby nahodou nieco nechytila

heppu
28. júl 2008

dakujem moc hlavne dufam ze to zdravicko bude lebo nasa Miuska ma taku zvlastnost s ktorou mozu suvisiet aj nejake zdravotne problemy ale zatial vsetky testy dopadli dobre tak asi je vsetko dobre

zmrzka333
29. júl 2008

ahojte nestiham pozriet kto to uz ma za sebou, prisla som len doplnit fotky Christiana. Je strasne dobrucky. Tak kuk na foto

montinka
29. júl 2008

zmrzka maly je chutnucky

pinco
29. júl 2008

jeeej zmrzka, aky je zlaty 😅 Aj ja uz chcem...

heppu a vy ste uz s malou doma?

monti ahoj, ako sa mate? Tamarka rastie ako z vody, co?

zmrzka333
29. júl 2008

Dakujem babule
Pinco uz sa ti to krati, tesis sa?
Monti aj tvoja je krasna

montinka
29. júl 2008

vdaka zmrzka. no pinco ano rastie a pomalicky pribera vcera ma 4150g.🙂 joj len uz druhy den nekakala 😒

jozefelan
29. júl 2008

Tu som nasiel nejake zaujimavosti o tom http://www.tehotenstvo.eu

pinco
29. júl 2008

zmrzka, aj sa tesim, ale aj panikarim, ci mam vsetko a ci bude vsetko v poriadku... Uz mam take hororove scenare, ci bude mala zdrava a tak 😖 Uz mi hrabe nacisto...
monti - ta fotka, co ste ju chceli na kohutika ucesat nema chybu 😀 Zeby ju zapekalo z nutrilonu? a aj brusko ju bolieva, chudatko male?

montinka
29. júl 2008

PINCO NO PREDVCEROM JU BOLELO PLAKALA CHUDA CELE POOBEDIE AZ DO POLNOCI

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre