Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

pinco
30. júl 2008

monti, musim bezat. Tak pekny vecer, papa

montinka
30. júl 2008

to neockuje detska doktorka aj ja som si myslela ze to k detskej a preto sme prvy termin presvihli to sme museli ist do porodnice na novorodenecke oddelenie. no ju to asi nestipalo ona spala

vejinka
31. júl 2008

dobre ranko zienky..tak som doma z poradne..povedala som doktorovi ze mi tvrdne brucho a nakazal mi magnezium..za tri tyzdne som pribrala 4 kila..co podla neho je uz dost..ale vzhladom na to aka som stihla tak ze vraj prizmuri oko. no tak mam 120/80 a moc je v poriadku..ale ked som mu povedala o tom rozdiele hlavicka/brusko..ze dva tyzdne tak povedal ze u neho koncim a do porodu bduem sledovana v nemocnici na rizikovke..a uz v pondelok mam ist na ozvy..bezne sa na ozvy vraj chodi az o dva tri tyzdne ale vraj nexce nic riskovat...ze to vyzera na hypotropiu plodu..teda tak som to vycitala z knizky..musim si najst co to znamena..a este mi povedal ze ak vydrzime este dva tyzdne budeme dobri. no zbohom
kocky neviete co to znamena? ta hypotropia plodu? nejako mi to ani ujo google nevie najst 😠

pinco
31. júl 2008

veji ahoj. No to mi teda nic nevravi, ta hypotropia plodu 😒 Inak na tie ozvy ja chodim od 37tt, takze nejdes dako priskoro, to sa neboj. Magnezko on odporuca preventivne, takze ho radsej jedz, aby si fakt neporodila zbytocne skor. Neboj sa, keby to bolo uplne vazne, tak by ta predsa uz vtedy dali na rizikove a nie len objednali o dva tyzdne na kontrolu ultrazvuku 😉

trpezliva
31. júl 2008

hypotrofia plodu....ze je mimco mensie...ale ultrazvukom by som neverila, my sme mali mat mega babo a nakoniec bolo mini 3,2kg. 😵

pinco
31. júl 2008

tak asi "hypotrofia" to ma byt. Nasla som, ze:

Asymetrická hypotrofia znamená, že bábätko počas vnútromaternicového vývoja zaostáva v raste, pričom bruško a dolná časť telíčka zaostáva v raste viac ako hlavička (pri symetrickej hypotrofii hlavička aj celé telo zaostávajú v raste rovnomerne). Tieto deti sa potom rodia skôr a zvyčajne vážia menej ako 2500 g.

Takze kludovy rezim veji a papaj magnezko 😉

vejinka
31. júl 2008

no fain kocky..dako to prezijem 😉

zmrzka333
31. júl 2008

ahojte je tu niekto?

janette4
31. júl 2008

Ahoj zmrzka.Ako sa má malý Christiánko?

sandrika
autor
31. júl 2008

ahoj ymryka gratulujem k Christiánovi 🙂 Ako sa máte??

vejinka
31. júl 2008

pinco...ved mne nevadi ze to bdue stupel..hlavne nech ze zdravy nie? 😉
a ozaj bola si dnes v tom obchode kuknut tie matrace?

zmrzka333
1. aug 2008

ahojte
janette Christián sa ma vyborne klop klop klop, papa dobre, vela haja no proste dobrucke dietatko ktore velmi lubime
sandri dakujem a mame sa dobre tatko nam pomaha takze je to fajn.

heppu
1. aug 2008

ahojte baby uz sme konecne domka hura idem kuknut co ste pisali a komu pribudlo dietatko

montinka
1. aug 2008

ahoj heppu tak to je super ze uz mas malu v meste. takze uz je vsetko ok?

pinco
2. aug 2008

ahojte. Heppu, to je dobre ze ste uz doma 🙂 Tak nech si malicka rychlo zvykne a pekne poslucha. Ved vidis, ako si zmrzka pochvaluje svojho Christiánka 😉 To je uzasne, ked dietatko pekne spinka a papa a naozaj si mozes to materstvo uzit 🙂 Vsetkym vam to strasne prajem a dufam, ze coskoro si zacnem aj ja uzivat...

heppu
2. aug 2008

ahojte no mala je poklad stale spinka ako zarezana aj v noci no a hned sme si nastavili aj system papania kazde styri hodinky a nenamieta lebo v nemocnici mali kazde tri ale to sa mi zda vela tak som spokojna stiham vsetko aj oddych lebo ani neviem ze ju mam , ahoj monti a vy ako???tamarka poslucha??pinco tebe sa to uz tiez blizi ako sledujem

slavica2
2. aug 2008

ahojte baby 🙂 pinco ahoj, my budeme zachvili zacinat 37t, tak sa tesim 😀 😀 pinco malinka je aktivna? lebo sa len mrvi, velmi sa teda nehybe 😒

vejinka
2. aug 2008

slavi..nuz moj muz povedal ze sa to len furt vrti..ale nekope..a mne sa zda ze mi ide vyvalit bok..zaujimave ako to citime my...ale niektore mamky necitia ani keby babo v bruchu robilo kotrmelce..a niektore citia aj najmensie pohyby..no my sme uz tehotne dlho a vela z nas uz citi len tie poriadne kopance..to vrtenie a mrvenie neciatia..cize je to vsetko individualne

pinco
2. aug 2008

ahojte, no mne sa zda moja dost aktivna teda. Aj ked neviem, kde sa tam este hybe chudiatko male 🙂 Hlavne vecer ma svoju hodinku a ked dlho blbo sedim, tak ju to asi potom tlaci a dava najavo svoju nespokojnost 😉

jooj heppu, to mas super, ked kazde styri hodinky ti papka, to sa aj vyspis aspon daco 🙂

heppu
2. aug 2008

no pinco aspon nieco to som rada

janette4
4. aug 2008

vejinka, ja som tiež cítila každý jeden pohyb.Hlavne, keď som sedela, tak tam mal mecheche.Niekedy som mala pocit, že snáď chce vyliezť cez pupok alebo čo.A brucho sa mi vlnilo, jak na mori.
Pinco, krásne sa ti to kráti.Ako sa cítiš takmer na konci?

vejinka
4. aug 2008

ahojte kocky...dnes som bola na ultrazvuku aj na ozvach plodu..a ked som dozvedela co cakam skoro som padla na rit keby som nelezala...budem mat CHLAPCA. srdiecko bilo ako zvon..takze sme v poriadku a hlavicka je v porovnani s bruskom ok...cize sa to vyrovnalo..som rada a mame cez 2514g +-400g. velkost neviem..lebo bolo pokrutene s nozickami v tureckom sede a poloha je KP...cize zjavne cisarak

mirka8429
4. aug 2008

ahojte babule..ako sa mate..porodil uz niekto dalsi??

zmrzka ahooj ako sa mate??dnes som bola na gynde lebo mi bolo treba vziat krv cakala som tam 2 hodiny a sestricka vzala asi 4 zeny co prisli az zamnou..a muz mi volal ze maly je uz zly lebo bol hladny tak som sla prec...take som mala nervy 😠

pinco
5. aug 2008

ahojte, tak ja este stale nic 😒 Ale si tak vravim, ze to male predsa vie, kedy ma prist na svet 🙂

a vy sa ako mate? Deticky posluchaju, pekne papaju? Teraz uz nemate tolko casu pri pc vysedavat ako pred tym, co? 😉

mirka8429
5. aug 2008

pinco neboj sa uz to mas za par... 🙂 no veru ja uz nemam tolko casu lebo maly ked nespinka tak sa mu musim plne venovat a este mam aj 25-26.8 statnice a to ani nieje cas sa ucit ale musim nejak zvladnut... ☹ drzim ti palceky

darlinka
5. aug 2008

Ahojte baby
Pinco, no ja teda fakt nestiham chodit na net.. Nemam na nic cas, ani len upratat. Tak si to este uzivaj, kym sa da... 😎 😎 Uz sa ti to fakt krati...
Inak ten nas maly velmi neposlucha, ale zato papka pekne - uz pribral takmer 1kg a nema este ani mesiac.. 😀

darlinka
5. aug 2008

Mirka, nas maly ked nespinka alebo nepapa, tak vacsinou place... 😒 takze tiez si ziada celodennu pozornost. Myslela som, ze do troch mesiacov sa to upravi, ale pozeram, ze vy uz tri mesiace mate a starostlivosti neubudlo... A poslucha Samko??
Inak mne ked sa narodila Terezka, tak som skolu na rok prerusila (akurat co som si ukoncila semester), lebo by som nestihala...a to ona bola dobrucka, nie ako Palko. No nezavidim ti tie statnice. Drzim palce, aby si to zvladla. 🙂

slavica2
6. aug 2008

ahojte baby, uz by som chcela rodit 🙂 🙂

vejinka
6. aug 2008

slavi...hehe moja zarad sa..prva som ja 😀 😀 😀 😀 😀

montinka
6. aug 2008

ahojte dievcence. no miri mna by asi porazilo. ale inak akoze aj ja som sla v pondelok na gyndu lebo som v sobotu skoncila na pohotovosti ale to uz vies a proste bola som zapisana medzi krvacajucimi pripadmi a vzali ma asi az po dvoch hodinach. 😠 hruza s tymi doktormi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre